dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    et0

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    5

    Domyślnie Przydomowa oczyszczalnia nie zajmująca dużo miejsca

    Jestem na etapie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. W projekcie mam założoną taką w formie stożka ze względu na małą działkę i maksymalną cheć wykorzystania dostępnego terenu. Architekt zaproponował mi oczyszczalnię w kształcie stożka, gdyż wg niego takie są najlepesze i najmniejsze. W domu będa mieszkać 3-4 osoby. Sprawdzałem, kto takie sprzedaje i znalazłem dwie pasujące mi firmy: traidenis i felksnavis. Ma moze ktoś te oczysczalnie, która lepsza?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam traidenisa w kształcie stożka, jest to oczyszczalnia o nazwie NV-4, czyli dla 4 osób. Sprawdza się bardzo dobrze, przede wszystkim NIE ŚMIERDZI i nie wymaga obsługi, raz na rok zamawiam tylko szambiarkę aby wybrała nadmierny osad czynny uzbierany w oczyszczalni. Czasami mam nawet chwilowo przepływ większy niż w dokumentacji i tez jest ok. Feliksnavasisa mi odradzano, bo podobno ściemniają z obsługą osób (zakładają większą ilość dla danej oczyszczalni niż daje radę ona obsłużyć i ścieki wypływają z niej niedoczyszczone i mętne). Poza tym traidenis jest wytrzymały na zgniecenia, dają na to certyfikat i ma lepiej rozwiązany system napowietrzania ścieków, który odpowiada za brak smrodu, więc jest mniejsze ryzyko że zaczniemy czuć coś czego byśmy nie chcieli.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolina123 Zobacz post
    Ja mam traidenisa w kształcie stożka, jest to oczyszczalnia o nazwie NV-4, czyli dla 4 osób. Sprawdza się bardzo dobrze, przede wszystkim NIE ŚMIERDZI i nie wymaga obsługi, raz na rok zamawiam tylko szambiarkę aby wybrała nadmierny osad czynny uzbierany w oczyszczalni. Czasami mam nawet chwilowo przepływ większy niż w dokumentacji i tez jest ok. Feliksnavasisa mi odradzano, bo podobno ściemniają z obsługą osób (zakładają większą ilość dla danej oczyszczalni niż daje radę ona obsłużyć i ścieki wypływają z niej niedoczyszczone i mętne). Poza tym traidenis jest wytrzymały na zgniecenia, dają na to certyfikat i ma lepiej rozwiązany system napowietrzania ścieków, który odpowiada za brak smrodu, więc jest mniejsze ryzyko że zaczniemy czuć coś czego byśmy nie chcieli.
    Witamy po raz kolejny na naszym forum przedstawiciela Traidenisa!

    Mały apel - proszę nas nie brać za idiotów!
    I proszę nie pisać kłamstw - np. o tym, że z NV4 osad usuwa się raz na rok albo że różni się czymś od Feliksnavisa.
    Zagadka: która to oczyszczalnia:?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek01.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	252928

    Odpowiedź: bez różnicy.
    Obie oczyszczalnie szczerze odradzam, ponieważ obie są pozbawione części osadowej. OSADNIK MUSI BYĆ!

    Do Traidenisa - zapraszam do wystąpienia z otwartą przyłbicą, żeby merytorycznie odpowiedzieć na pytania lub zaprezentować kontrargumenty do zarzutów - choćby moich. Taki sposób jest chyba lepszy niż udawanie słodkich pań domu, które muszą dać upust swojemu zachwytowi nad jakąś oczyszczalnią.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alfa-tech

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Witamy po raz kolejny na naszym forum przedstawiciela Traidenisa!

    Mały apel - proszę nas nie brać za idiotów!
    I proszę nie pisać kłamstw - np. o tym, że z NV4 osad usuwa się raz na rok albo że różni się czymś od Feliksnavisa.
    Zagadka: która to oczyszczalnia:?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek01.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	252928

    Odpowiedź: bez różnicy.
    Obie oczyszczalnie szczerze odradzam, ponieważ obie są pozbawione części osadowej. OSADNIK MUSI BYĆ!

    Do Traidenisa - zapraszam do wystąpienia z otwartą przyłbicą, żeby merytorycznie odpowiedzieć na pytania lub zaprezentować kontrargumenty do zarzutów - choćby moich. Taki sposób jest chyba lepszy niż udawanie słodkich pań domu, które muszą dać upust swojemu zachwytowi nad jakąś oczyszczalnią.
    W tym przypadku tropiący wątki Beja ma znowu rację oczyszczalnia NV i Fel jest kopią oczyszczalni Nebraska produkcji kanadyjskiej, zresztą ta technologia też stamtąd pochodzi. certyfikowana zawsze była oczyszczalnia z osadnikiem wstępnym. Szkoda że jest takie podejście aby upychać na siłę same reaktory jako pełną oczyszczalnię. Sam reaktor jest dobry zbudowany na leju Imhoffa z filtrem grzebieniowym na wylocie a tak wychodzi bezsensownie obciążony reaktor, który wszystko mieli a sam sposób wypróżniania z koniecznością odkręcania wewnątrz oczyszczalni kroćca z powietrzem wchodząc do niej to już kpina. NV lub Fel z osadnikiem wstępnym będzie OK ale już wtedy cena nie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony