dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Czy antena dvb-t wewnętrzna ze wzmacniaczem da radę?

    Jestem na etapie robienia instalacji TV pod cyfrową telewizję naziemną. W sklepie tv-sat powiedziano mi , że zamiast wiercenia w kominie w celu instalacji anteny lepiej kupić antenę wewnętrzną dvb-t ze wzmacniaczem i ustawić ją na strychu. Facet twierdzi, że skoro mam dachówkę i więźbę drewnianą a w około niskie domki to taka antena da radę. Zaproponował antenę panelową o mocy 100dBuV. Co sądzicie?
    Dom parterowy, pow. użytkowa (i do ogrzania) 150m2 , garaż nieogrzewany. Ściany ytong 36cm + 15cm styropianu, podłoga 15cm styropianu, strop monolityczny 25cm wełny. Pompa ciepła 10kW, odwierty 180m2. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Wentylacja grawitacyjna.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Nie wiemy (my, Jarek.P), co sądzić, bo nie wiemy, gdzie mieszkasz i jakie masz pokrycie sygnałem w twojej okolicy
    Generalnie sprzedawca ma rację z tym, że jeśli dach jest kryty dachówką, to spokojnie da radę antena umieszczona pod dachem zamiast na nim. Sam mam w ten sposób zainstalowaną antenę i odbiór jest żyleta:



    Czy zaproponowana antena panelowa "da radę" - nie wiem. Zobacz, czym odbierają TV twoi sąsiedzi i tym się kieruj. Raczej nie kupuj wynalazków, z daleka się trzymaj od cudeniek w kształcie talerza satelitarnego, tajemniczych skrzynek, najlepsza antena to stara dobra YAGI (taka drabinka jak ta moja). Są dłuższe (o większym zysku), krótsze (o mniejszym), ze wzmacniaczem, bez wzmacniacza...

    Znajdź sobie góglem sklep i stronę Dipola, tam masz kompendium wiedzy, a i kupić możesz niedrogo dobrą antenę.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3

    Domyślnie

    Masz antenę ze wzmacniaczem?
    Dom parterowy, pow. użytkowa (i do ogrzania) 150m2 , garaż nieogrzewany. Ściany ytong 36cm + 15cm styropianu, podłoga 15cm styropianu, strop monolityczny 25cm wełny. Pompa ciepła 10kW, odwierty 180m2. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Wentylacja grawitacyjna.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Moja jest pasywna, czyli bez wzmacniacza, poziom sygnału wg wskaźnika w TV - 80% do 95% w zależności od warunków pogodowych. Odległość do nadajnika - jakieś 25km, brak bezpośredniej widoczności (dom otoczony lasem, cała Warszawska zabudowa pomiędzy).
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5

    Domyślnie

    sygnał cyfrowy i antena dvb-t mają to do siebie, że musiał byś chyba mieszkać w bunkrze głęboko pod ziemią, żeby mieć problemy z odbiorem osobiście odbieram tv cyfrową przez małą antenę podpiętą do laptopa i daje rade, więc jeśli w Twoim przypadku to antena ze wzmacniaczem to w ogóle nie powinno być problemu

  6. #6

    Domyślnie

    Eno tak pięknie to Panie nie jest. Tam gdzie zawsze był problem z odbiorem analogu, dalej są kłopoty z sygnałem cyfrowym, oczywiście nie wszędzie, zależne to jest od różnych czynników. Jakby nie patrzeć to programy cyfrowe, dalej lecą po analogowej fali radiowej odpowiednio zmodulowanej

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jakby nie patrzeć to programy cyfrowe, dalej lecą po analogowej fali radiowej odpowiednio zmodulowanej
    Zgadza się, ale to jest zupełnie inny rodzaj modulacji. Sygnał cyfrowy jest modulowany "szerzej" i w sposób o wiele dokładniej wypełniający widmo, obrazowo mówiąc, jest więcej sygnału w sygnale, dzięki czemu w identycznych warunkach, na tej samej antenie telewizja cyfrowa będzie odbierać lepiej, niż analogowa.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #8

    Domyślnie

    Wiem jak wygląda modulacja kanału cyfrowego. W mojej wypowiedzi miałem na myśli fakt, iż są miejsca, gdzie sygnał (jakikolwiek) nie dociera z odpowiednią mocą, jest zbyt słaby lub niewłaściwe są inne parametry. I tak jak do tej pory odbierane kanały analogowe były zaśnieżone, tak teraz cyfrowych nie ma wcale bądź nieustannie robią się stop klatki. Mam takie miejsca w swojej miejscowości i na obrzeżach - w jednym udaje się odebrać jeden MUX prawidłowo w innym dwa, jeszcze gdzie indziej 3. Wszystko zależy od kierunku nadajnika, odległości od niego(jego mocy), ukształtowania terenu - ale to już raczej wszyscy wiemy
    Pzdr

  9. #9

    Domyślnie

    Zawiesiłem antenę (bez wzmacniacza) na strychu i dała radę Może nie całkiem , bo raz czy dwa zatrzymał się obraz , ale nie jest źle. Do czasu talerza satelitarnego wystarczy.
    Dom parterowy, pow. użytkowa (i do ogrzania) 150m2 , garaż nieogrzewany. Ściany ytong 36cm + 15cm styropianu, podłoga 15cm styropianu, strop monolityczny 25cm wełny. Pompa ciepła 10kW, odwierty 180m2. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Wentylacja grawitacyjna.

  10. #10

    Domyślnie

    Czy talerz satelitarny też można podwiesić pod dachem?
    Dom parterowy, pow. użytkowa (i do ogrzania) 150m2 , garaż nieogrzewany. Ściany ytong 36cm + 15cm styropianu, podłoga 15cm styropianu, strop monolityczny 25cm wełny. Pompa ciepła 10kW, odwierty 180m2. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Wentylacja grawitacyjna.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Można.
    Można nawet w piwnicy.
    Twój tależ, Twój dom, to powiesisz tam, gdzie zechcesz...

    Ma być z niego odbiór?
    No, to wtedy raczej - nie.
    Bywa, że ostry deszcz przeszkadza a co dopiero dach.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fuxszyk

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    171

    Domyślnie

    Hmmm... Ciekawe jak to wygląda z odbiorem radia FM. Z pewnością lepiej będzie wystawić ją na dach.
    Ostatnie czego chcę to trzeszczące radio stereo.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dokładnie tak samo, jak z sygnałem TV. To pasmo przez ceramiczny dach jest tłumione, ale dość słabo. Jeśli masz dobry poziom sygnału, w miarę blisko nadajnika, spokojnie możesz zamontować antenę radiową tak jak i TV pod dachem. Słaby sygnał (bądź blaszany dach) - trzeba antenę wywalać ponad poszycie.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony