dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39

Temat: lamparkiet?

  1. #1

    Domyślnie lamparkiet?

    Znalazłem taką ofertę na parkiet http://www.parkiet-walkowski.com.pl/ Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z lamparkietem, bo cena wydaje sie dosyć atrakcyjna, zasadnicza różnica (chyba) polega, na tym, że tu nie ma pióra. Czy się mylę? Czy nie będzie klawiszował? Proszę o opinie. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt na forum nic na ten temat nie wie?

  3. #3

    Domyślnie

    Firmy nie znam, ale skoro zobaczyłem parkiet dębowy za 35zł./m2 wiedziałem, że coś śmierdzi. Zwróć uwagę na grubość tego "parkietu" !

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    yaro

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-457
    Posty
    322

    Domyślnie lamparkiet

    Mnie tez to interesuje

    Może ktos ma jakies doswiadczenie w tym temacie niech da znac!!!!
    Czasy sie zmieniły

    Fundamenty pełne

    Pozdro

  5. #5

    Domyślnie

    Zwróć uwagę na grubość tego "parkietu" !
    No tak 10 mm, przy standardowych chyba 15-22mm. Teraz tak czysto teoretycznie, jaka grubość jest zbierana podczas cyklinowania? Strzelam - 1,5 mm. Zakładając, że przy 5mm można jeszcze użytkować parkiet, to wniosek, że można jego cyklinować 3- 4 razy. Nie wiem co ile lat średnio cyklinuje się parkiet. Mój w mieszkaniu ma 60 lat i był tylko parę razy wiórkowany. Więc zakładam, że czas użytkowania na 20-30 lat. To by spełniało moje oczekiwania. Natomiast obawiam się jak jest z jego układaniem czy ceny nie są dużo większe. Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Japan
    Zwróć uwagę na grubość tego "parkietu" !
    No tak 10 mm, przy standardowych chyba 15-22mm. Teraz tak czysto teoretycznie, jaka grubość jest zbierana podczas cyklinowania? Strzelam - 1,5 mm. Zakładając, że przy 5mm można jeszcze użytkować parkiet, to wniosek, że można jego cyklinować 3- 4 razy. Nie wiem co ile lat średnio cyklinuje się parkiet. Mój w mieszkaniu ma 60 lat i był tylko parę razy wiórkowany. Więc zakładam, że czas użytkowania na 20-30 lat. To by spełniało moje oczekiwania. Natomiast obawiam się jak jest z jego układaniem czy ceny nie są dużo większe. Pozdrawiam
    Taaa - wszystko ładnie, pięknie, ale to tylko teoretycznie!
    Nieraz jak cyklinujesz zbierasz nawet ok. 4mm (ja tak miałem). Zastanów się jak będzie zachowywać się taka "klepka" majaca już np. 6mm czyli będąc po dwóch cyklinowaniach (po 1 - ym, gdy parkiet był nowy i po kolejnym)? Czy cykliniarka jej nie zerwie? Czy nie będzie uginała się pod stopami?
    Skoro standardem jest 22- 26mm (nie 15 -22) to dlaczego tak się dzieje? Pewnie nie dlatego, że da się zrobić tańsze i równie dobre?
    Dla mnie wnioski są oczywiste, ale każdy dokonuje swoich wyborów.
    Życzę trafnego wyboru

  7. #7

    Domyślnie

    witam z lamparkietem jest kilka spraw:
    grubość 8 lub 10 mm wymaga stosowania kleju dwu-składnikowego,
    podłoże musi być bardzo równe !
    brak pióra i wpustu w przypadku odklejenia sie jednej lamelki jest fatalny bo klepka może "wypaść" z podłogi. Przy normalnej klepce takie rzeczy nie mają miejsca. Jednak przy spełnieniu w/w warunków podłoga naprawdę jest ok.

  8. #8

    Domyślnie

    Standardem w parkiecie jest 22 mm. Czesto spotyka się też cieńsze, 16 mm. Warstwa robocza w obydwu przypadkach jest podobna 8-10 mm.
    Pozwala to na klikukrotne cykinowanie, nikt nie będzie przecież cyklinował poniżej pióra-wpustu !Dobry cykliniarz z dobrym sprzętem na równej podłodze nie powinien przy cyklinowaniu zebrać więcej niż 0,5 mm.

    Póki co mieszkam w bloku i od 35 lat na podłodze jest 8 mm debowa mozaika - cyklinowana 3czy 4 razy. I jest jej jeszcze sporo, myslę, że na drugie tyle lat wystarczy

    P.S.
    Sam się zastanawiam nad kupnem tego parkietu (jesion) na piętro, do części bardziej "prywatnej"

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie rozumiem, że głównym plusem jest cena lamparkietu. Jednak czy jest tak do końca, jak się policzy całość kosztów, droższy klei itp. czy nie wyjdzie porównywalnie?

  10. #10

    Domyślnie

    Klej, jeżeli nawet jest droższy, to chyba nie aż o tyle co różnica w cenie parkietu. Układanie, cyklinowanie, lakierowanie - to samo. Zaletą lamparkietu może być też jego grubość - łatwiej połączyć z podłogami z terakoty.
    Przy 22 mm parkietu i 10-12 mm gresu trudno zniwelować różnicę, a zostawić taki uskok np. w salonie ??

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Ja ma coś takiego:
    http://nurniegodom.republika.pl/images/0167.jpg
    Merbau, 15 mm, klej dwuskładnikowy Uzin, grunt Uzin.
    Pierwsze cyklinowanie "zabrało" ok. 1mm.
    Trzeba tylk pamiętać, że egzotyki mają 15 mm grubości a nasze rodzime ok. 22 mm. Ja przewidziałem wszystko pod 22 mm i musiałem potem dolewać.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Witam
    Taki parkiet to dobrze z podłogowym wodnym współpracuje. Cienki jest wystarczająco.
    Pozdrawiam Adam M.

  13. #13

    Domyślnie

    Lamparkiet nie jest ani lepszy ani gorszy.
    To poprostu inny rodzaj parkietu.
    Warstwa robocza jest identyczna jak w przypadku parkietu tradycyjnego.
    Inaczej się go "montuje"
    Dominik!
    Zastanów się chwilę ,zanim coœ napiszesz.
    Czy nie będzie uginała się pod stopami?
    Na wylewce betonowej??
    Nieraz jak cyklinujesz zbierasz nawet ok. 4mm (ja tak miałem).
    To chyba rekord.Kto Ci cyklinował?
    Skoro standardem jest 22- 26mm (nie 15 -22) to dlaczego tak się dzieje? Pewnie nie dlatego, że da się zrobić tańsze i równie dobre?
    26mm????Da się zrobić tańsze i dobre.
    Dla mnie wnioski sš oczywiste, ale każdy dokonuje swoich wyborów
    Co jest oczywiste?
    Bo dla mnie to,że nie wiesz o czym piszesz.
    Wybacz,ale nie nie można w ten sposób udzielać porad.
    Pytajšcy forumowicz oczekuje rzetelnej odpowiedzi popartej wiedzš bšdŸ praktykš a nie wypowiedzi osób ,które pierwszy raz słyszš o danym przedmiocie/problemie/temacie.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Lamparkiet nie jest ani lepszy ani gorszy.
    To poprostu inny rodzaj parkietu.
    Warstwa robocza jest identyczna jak w przypadku parkietu tradycyjnego.
    Inaczej się go "montuje"
    Dominik!
    Zastanów się chwilę ,zanim coœ napiszesz.
    Czy nie będzie uginała się pod stopami?
    Na wylewce betonowej??
    Nieraz jak cyklinujesz zbierasz nawet ok. 4mm (ja tak miałem).
    To chyba rekord.Kto Ci cyklinował?
    Skoro standardem jest 22- 26mm (nie 15 -22) to dlaczego tak się dzieje? Pewnie nie dlatego, że da się zrobić tańsze i równie dobre?
    26mm????Da się zrobić tańsze i dobre.
    Dla mnie wnioski sš oczywiste, ale każdy dokonuje swoich wyborów
    Co jest oczywiste?
    Bo dla mnie to,że nie wiesz o czym piszesz.
    Wybacz,ale nie nie można w ten sposób udzielać porad.
    Pytajšcy forumowicz oczekuje rzetelnej odpowiedzi popartej wiedzš bšdŸ praktykš a nie wypowiedzi osób ,które pierwszy raz słyszš o danym przedmiocie/problemie/temacie.
    Widzisz - ja opisuję rzeczywiste doświadczenia, sytuacje, z którymi po prostu się spotkałem. Nie jestem zwolennikiem tandety i dlatego nie namawiam do kupowania takowej, bo to się potrafi zemścić. Wiem o tym z własnego doświadczenia (niestety).
    Co do wylewki betonowej - widzisz - ja miałem na "podłodze" z desek na legarach. Gdzieniegdzie odstępstwa rzędu 2-3 mm zdarzały się pomiędzy tymi deskami. Stąd moje obawy.
    Skoro nie słyszałeś o cyklinowaniu (miejscami) parkietu na taką grubość, to może nie miałeś z tym do czynienia. Owszem, nie jest to standard, ale 22- letni parkiet po którym nie chodziło się w filcowych kapciach wymagał aż takiego zdarcia (choć nie wszędzie oczywiście).
    Jeśli ktoś uważa, że taka klepka będzie w porządku - jego sprawa.
    Moim zdaniem należy wybór dobrze przemysleć.
    Faktycznie, może nie będąc specjalistą nie powinienem wypowiadać się kategorycznie, iż taki rodzaj parkietu jest niedobrym pomysłem, jednak mogę powiedzieć: ja na zakup takiego nie zdecydowałbym się.

  15. #15

    Domyślnie

    Zebranie 4 mm przy cyklinowaniu nie jest czymś szokującym. Jesli podłoże jest krzywe to tak moze być. Pamiętać przy lamparkiecie trzeba ze wylewka musi być równa jak stół !! A z tym różnie bywa. Klej stosuje sie 2-składnikowy cena do m2 podłogi to srednio wzrosnie w porównaniu do zwykłego parkietu o jakies 7 - 10 zł netto w zależności jaki producent kleju. Trzeba przewidzieć ile bedzie nas kosztowała wylewka ? I czy te wszystkie zabiegi, czas i robocizna nie wyjdą nam bokiem w sensie finansowym.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ww777
    Zebranie 4 mm przy cyklinowaniu nie jest czymœ szokujšcym. Jesli podłoże jest krzywe to tak moze być. Pamiętać przy lamparkiecie trzeba ze wylewka musi być równa jak stół !! A z tym różnie bywa. Klej stosuje sie 2-składnikowy cena do m2 podłogi to srednio wzrosnie w porównaniu do zwykłego parkietu o jakies 7 - 10 zł netto w zależnoœci jaki producent kleju. Trzeba przewidzieć ile bedzie nas kosztowała wylewka ? I czy te wszystkie zabiegi, czas i robocizna nie wyjdš nam bokiem w sensie finansowym
    W przypadku większoœci z nas mamy do czynienia z nowym domem.
    Czyli równa wylewka jest raczej standartem a nie kosztem dodatkowym.
    Wiem,że Pan sprzedaje parkiet tradycyjny i daleko Panu do obiektywizmu.
    Co widać,słychać i czuć.

  17. #17

    Domyślnie

    Pattaya
    życzę Ci równej wylewki i super podłogi z lamparkietu.

    Jesli kogoś posądzasz o brak obiektywizmu, to przynajmniej przeczytaj uważnie to, co ktoś pisze. Czy napisałem choć jedno słowo, że lamparkiet jest złym produktem ? Jesli byś przeczytał uważnie to dowiedziałbyś sie jakie są zagrozenia z lamaprkietem i na co warto zwrócić uwagę.
    A teksty typu " widać, słychać i czuć " raczej nie pasują na to forum. Tym bardziej, że nie jesteś nowicjuszem na tym forum. Pozostawiam to innym forumowiczom do oceny.

  18. #18

    Domyślnie

    Ja w DLH dowiedzialem sie, ze Lamparkiet jest jedynym, pod który ma
    sens kłaœć ogrzewanie podłogowe (bo inne - czyt. grubsze - zbyt dobrze
    izolujš).
    Jeœli to prawda - to lamparkiet ma uzasadnienie - jak najbardziej.
    No właœnie - i tu pojawia się pytanie - czy ktoœ ma doœwiadczenie z tego typu rozwišzaniem?
    Widziałem powyżej komentarz, że jest ok - czy mogę prosić o więcej szczegółów?
    Czy ktoœ ma doœwiadczenie z grubszym parkietem/deskš i ogrzewaniem podłogowym?
    Pozdrawiam,
    Wojtek

  19. #19

    Domyślnie

    moim zdaniem najlepszy jest parkiet 2-warstwowy (typu np. Parat Dos, Finish Parkiet) Jeśli chodzi o wieksze wymiary to są np. 11x90x600,700,800,900 mm i ma to w ofercie wspomniane DLH. Jednak z gróbszymi deskami to nie najlepszy pomysł moim zdaniem, bo będą sie wypaczać. Parkiet warstwowy wzwiązku ze swoja budową lepiej się zachowuje na takiej podłodze. Jednak zawsze to będzie drewo i zawsze bedą sie pojawiac mikro szczeinki. To juz sparwdziłem na własnych doswiaczeniach. Lamparkiet mozna położyc na ogrzewanie podłogowe, jednak bedzie on inaczej (bardziej) pracował.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał ww777
    Czy napisałem choć jedno słowo, że lamparkiet jest złym produktem ?
    A czy to :
    Cytat Napisał ww777
    Trzeba przewidzieć ile bedzie nas kosztowała wylewka ? I czy te wszystkie zabiegi, czas i robocizna nie wyjdą nam bokiem w sensie finansowym
    Wygląda na pochwałę?
    Rozumiem ,że masz do mnie żal,że nie zakupiłem u Was okien.
    Ale nie ja jedyny zrezygnowałem po zobaczeniu ostatecznej wyceny.
    A takie gróbymi nićmi szyte populistyczne podpuchy :
    Cytat Napisał ww777
    A teksty typu " widać, słychać i czuć " raczej nie pasują na to forum. Tym bardziej, że nie jesteś nowicjuszem na tym forum. Pozostawiam to innym forumowiczom do oceny.
    ...pasują do forum?
    Potrafię czytać ze zrozumieniem tekstu.
    I pisać bez byków ortograficznych
    Cytat Napisał ww777
    Jednak z gróbszymi deskami

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony