dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie popękane tynki cementowo-wapienne, co robic? (zdjecia do oceny)

    No i przechwaliłem ekipę. Jutro mają kończyć, zostały im tylko sciany garażu, a dzisiaj moim oczom ukazał się taki widok jak poniżej na zdjęciach. Jest to sufit garazu.
    Gadalem z kierownikiem budowy i twierdzi, ze niekoniecznie to trzeba kuć. Jesli sie bedzie trzymac to wygladzic gipsem i zostawic.
    Generalnie w calym domu jest ok, tylko ten garaz wtopili. Mam nawet teorię dlaczego tak sie stalo: caly dom byl na czas tynkowania zamkniety. To znaczy deski z folia w oknach i drzwiach. Natomiast bramy garazowe, ktore byly zabite na zime podobnie jak okna, zostaly na czas tynkowania otwarte. Pewnie wiecej wialo i przesuszylo sufit. Druga opcja to zbyt krotkie gaszenie wapna. Ale tego nie potrafie zweryfikowac.
    Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Trzeba skuwac czy nie? Druga czesc zdjec jest po zroszeniu sufitu woda (sugestia kierownika)
    Z gory dziękuję za odpowiedzi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_4984.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	63,4 KB
ID:	253844   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_4986.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	61,9 KB
ID:	253845   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_4987.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	59,6 KB
ID:	253846   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_4988.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	67,0 KB
ID:	253847   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_4990.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	253848  

    Ostatnio edytowane przez talar ; 09-04-2014 o 20:36

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    To tynki z piasku i cementu?
    Wg. mnie jak się będzie trzymać podłoża to też bym wygładził i zostawił...
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  3. #3

    Domyślnie

    piasek, cement i wapno

  4. #4

    Domyślnie

    Zgadzam się z poprzednikiem. Pęknięcia powstały prawdopodobnie na skutek zbyt małej przerwy w nakładaniu poszczególnych warstw i szybkiego schnięcia.
    myślenie jest przyszłością

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Pęknięcia oznaczają powstanie zbyt dużych skurczów, czyli mogą być spowodowane:
    - zbyt szybkim wiązaniem cementu (np, szybkie nakładanie warstw w wyżej temperaturze - takie naście stopni zamiast kilku)
    - zbyt mocna mieszanka - która do tego dostała zbyt dużo wilgoci
    Jeśli tynki robili w domu, kiedy w środku było 5C to ładnie i powoli wiązały, nawet jak była wilgoć. Zrobiło się ciepło poszli tą samą metodą, ale otworzyli drzwi i temperatura wzrosła do nastu C, a to mogło być deczko za dużo, a cement sam jeszcze siebie napędzał...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony