dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Niewłaściwe naliczanie opłaty adiacenckiej? POMOCY!!!

    Witam wszystkich

    Posiadam dwie działki ( różne numery ewidencyjne- nazwijmy je X i Y). Działki względem drogi położone są jedna za drugą tak, że tylko działka o nr ewidencyjnym X ma dostęp do drogi w której gmina wykonała kanalizację. Gmina chce opłatę adiacencką od obu działek i tu pojawia się moje pytanie, czy jest to zgodne z prawem, skoro działka o nr Y nie posiada dostępu do drogi z wykonaną kanalizacją ( nie posiada też dostępu do innej drogi). Warunki zabudowy nakazywały budowę domu na obu działkach- tak też jest zrobione- granica działek " przebiega przez środek domu". Czy ktoś z was miał podobną sytuację lub zna przepisy na tyle, żeby mi pomóc.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi

    Piotrek

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek00 Zobacz post
    Witam wszystkich

    Posiadam dwie działki ( różne numery ewidencyjne- nazwijmy je X i Y). Działki względem drogi położone są jedna za drugą tak, że tylko działka o nr ewidencyjnym X ma dostęp do drogi w której gmina wykonała kanalizację. Gmina chce opłatę adiacencką od obu działek i tu pojawia się moje pytanie, czy jest to zgodne z prawem, skoro działka o nr Y nie posiada dostępu do drogi z wykonaną kanalizacją ( nie posiada też dostępu do innej drogi). Warunki zabudowy nakazywały budowę domu na obu działkach- tak też jest zrobione- granica działek " przebiega przez środek domu". Czy ktoś z was miał podobną sytuację lub zna przepisy na tyle, żeby mi pomóc.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi

    Piotrek
    Opłata adiacencka jest naliczana od wzrostu wartości nieruchomości. W twoim przypadku te dwie działki wraz z domem stanowią jedną nieruchomość dlatego opłata naliczona jest prawidłowo
    Należy dodać, iż interpretując art. 1 ust. 1 i art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 6 lipca
    1982 r. o księgach wieczystych i hipotece
    10 oraz § 9 ust. 1 rozporządzenia Ministra Rozwoju
    Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i
    budynków
    11 uwidacznia się różnica pomiędzy pojęciem nieruchomości gruntowej a działki
    gruntowej. Pojęcia te nie są tożsame. W skład jednej nieruchomości może wchodzić kilka
    działek gruntu, jak również nieruchomością może być jedna działka gruntu. Powyższe wynika
    z faktu, że nieruchomość gruntowa jest pojęciem prawnym, a wyznaczenie działki gruntu
    należy do procesu działań geodezji.

    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony