dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Cena przyłączy

    Witam,
    Wczoraj miałem ofertę na przyłącze (brutto): -woj. mazowieckie
    -gazowe
    -wodociągowe
    -kanalizacyjne
    łączna cena 11 500,00 zł w tym:
    - 1000 zł projekt dla każdego przyłącza (cena za 3 przyłącza)
    - 500 ZUD czy ZUT
    -10 000 zł za wykonanie wszystkich trzech przyłączy razem ( + - 10 % - ale to myślę można uzgodnić na sztywno)
    Łącznie 11 500,00 zł + - 10%

    Wodociąg, kanalizacja i gaz około 2 m od działki (kanalizacja może być trochę dalej), dom ma stać 10 m od ogrodzenia w głąb działki,
    czyli łączeniu min 12 m do 15 m (kanalizacja).

    Droga czarna -szuter (bez kostki-nie utwardzona).

    Instalacja gazowa włącznie z instalacją w domu i podłączeniem pieca.

    Odbiór wody i kanalizacji będzie robiony przez osobę, która ją wykona z MPWiK, a więc nie ma problemu.

    Krótko - za kwotę 11 500,00 zł +- 10% mam mieć trzy przyłącza na gotowo i nic mnie nie interesuje.

    Proszę o podpowiedź znających temat czy w/w kwota to dużo czy mało?.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Jaką kwotę będzie Ci zwracać PGNiG za wykonane przez Ciebie przyłącze?
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  3. #3

    Domyślnie

    nie wiem, a oni wogóle coś zwracają?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Czy masz już warunki przyłączenia do gazociągu?


    Poczytaj dokładnie warunki techniczne z PGNiG, tam wszystko masz zapisane.Ja mam 3m od gazociągu do płota i PGNiG po wykonaniu i odebraniu przyłącza ma mi zwracać 2600zł brutto.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie gaz wyciągniety juz do płotu (zapłacilem 2100) woda 2 metry od ogrodzenia, kanalizacja 8 metrow od ogrodzenia.
    Długość instalacji na dzialce gaz 22m, woda 23m, kanalizacja 8m
    Wykonanie instalacji gazowej wewn (bez podłaczenia kotła)
    6300 za wszystko + 1000zl za wcięcie go wodociągu.

    Dojdzie jeszcze 400zł dla geodety.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-04-2014 o 09:58
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami z zakresu rzeczy które już wykonałem
    oraz ciekaw jestem cen poszczególnych etapów przyłącza gazu.

    Buduje w okolicach Krakowa, obecnie jestem na etapie wykańczania domu.
    W domu mam już instalację elektryczną i woda dodatkowo zrobione C.O.
    i kanalizacja.

    Z tego co mam już wykonane:

    1. Przyłącz prądu (wstawienie słupa na działce + kabel) - całość Tauron skasował mnie na ok 2.3tys, skrzynka na słupie, bezpiecznik przyłącz do domu (kable ziemny 5X16mm^2/50mb, arot fi50, bednarka, koparka wyko+piasek+folia+zasypanie) ok 1900 zł, Inst wewnętrzna materiał ok 4tys (materiały + robocizna we własnym zakresie, 3 kondygnacje, prowadzenie pod sufitem 3XDY,5XDY, piwnica YDYp)
    2. Przyłącz wodny projekt 400 (w tym ZUDPy) zł. Obiór (w tym wodomierz) 240+23%VAT. materiał na przyłącz ok 900zł (zasuwa, nawiertka, konsola filtry, kolana), rurę 30mb miałem swoją (4zł/mb).
    3. Oczyszczalnia przydomowa projekt 400 (zgłoszenie). Oczyszczalnia 2.3tys (zbiornik, rury rozsączajace, studzienka rozdzielająca), wykop 450 zł zasypanie 200zł, robocizna 300zł + własny nakład (ja + robotnik) dodatkowe rury, kolana, geowłóknina ok 300zł, żwir ok. 30t 1800zł

    Bardzo mnie interesuje przyłącz gazu którego nie miałem w projekcie budynku.
    Nie jest mi na nic specjalnie potrzebny (CO na paliwa stałe) robię na "zaś"
    Jedynie co mnie goni to chciałem wyrównać i uporządkować teren a gaz to kolejny wykop.
    Gaz jest najbardziej "obostrznony przepisami" i wymaga pozwolenia na budowę.
    Póki co zrobiłem przejście rura PE -> stal, zworek bezp. na elewacji + wejście do budynku
    koszt mat + robocizna = 450zł. Poprzednio było projekt przyłącza od licznika do budynku +inst wewnętrzna było robione
    po stronie inwestora, Od sieci do licznika (skrzynka w ogrodzeniu) projekt uzgodnienia po stronie "Gazowni" w moim przypadku
    Karpackiej Spółki Gazowej.

    Podobno coś się zmieniło i wszystko załatwia "Gazownia"?
    Chciałbym zapytać czy ktoś robił przyłącz po 2013 jak wyglądały formalności i ile to kosztowało?


    Pozdr,
    Ostatnio edytowane przez rayden ; 24-04-2014 o 15:00

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Witam,

    Złożyłem do gminy wniosek o wydanie warunków technicznych przyłącza do wodociągu i kanalizacji. Dzisiaj otrzymałem informację, że projekt wraz z umową jest do odebrania i koszt to 1800 + 1800 za obydwa przyłącza.
    I teraz pytanie - przez moją działkę przechodzi wodociąg, a studzienkę kanalizacyjną miałem już założoną wraz z podłączeniem przy kupnie działki. Czy takie kwoty nie są przypadkiem zbyt wysokie? Z tego co słyszałem od innych takie są opłaty dla wszystkich w tej gminie.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hopek Zobacz post
    Witam,
    Wczoraj miałem ofertę na przyłącze (brutto): -woj. mazowieckie
    -gazowe
    -wodociągowe
    -kanalizacyjne
    łączna cena 11 500,00 zł w tym:
    - 1000 zł projekt dla każdego przyłącza (cena za 3 przyłącza)
    - 500 ZUD czy ZUT
    -10 000 zł za wykonanie wszystkich trzech przyłączy razem ( + - 10 % - ale to myślę można uzgodnić na sztywno)
    Łącznie 11 500,00 zł + - 10%

    Wodociąg, kanalizacja i gaz około 2 m od działki (kanalizacja może być trochę dalej), dom ma stać 10 m od ogrodzenia w głąb działki,
    czyli łączeniu min 12 m do 15 m (kanalizacja).

    Droga czarna -szuter (bez kostki-nie utwardzona).

    Instalacja gazowa włącznie z instalacją w domu i podłączeniem pieca.

    Odbiór wody i kanalizacji będzie robiony przez osobę, która ją wykona z MPWiK, a więc nie ma problemu.

    Krótko - za kwotę 11 500,00 zł +- 10% mam mieć trzy przyłącza na gotowo i nic mnie nie interesuje.

    Proszę o podpowiedź znających temat czy w/w kwota to dużo czy mało?.
    Poproszę o namiar na tą ekipę. Studzienka wodociągowa na działce, gaz 40cm od działki,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony