dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mmalczewski

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-156
    Posty
    7

    Domyślnie Taras w bryle nad salonem

    Szanowni,

    Celem zachowania walorów estetycznych bryły (nie chcemy "doklejać" dwustanowiskowego garażu do dwuspadowej konstrukcji), a jednocześnie zmniejszenia powierzchni, rozważamy opcję "wytracenia" powierzchni przez zrobienie pokaźnych (15-20m) tarasu. Byłby on nad salonem. To czego się obawiamy to:
    1. Ciężar zimą - czy zalegający śnieg nie będzie powodować problemów?
    2. Przeciekanie do wnętrza / ściekanie wody na elewację
    3. Dodatkowych kosztów związanych z zapobieganiem powyższym

    Koncepcja takiego tarasu jest widoczna na obrazku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras.jpg
Wyświetleń:	1052
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	254303

    Czy obawy są słuszne? Ma ktoś takie cudo?

    Pozdrawiam serdecznie
    m

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Miało by to służyć zmniejszeniu powierzchni czego?

  3. #3

    Domyślnie

    chodzi o powierzchnię mieszkalnej poddasza
    -2 i 3 będa zmora dla tego typu projektu
    Nie jest łatwo ale się staram.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mmalczewski

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-156
    Posty
    7

    Domyślnie

    Miało by to służyć zmniejszeniu powierzchni czego?
    Użytkowej/ogrzewanej poddasza - jak Foxster zauważył. Planowaliśmy dom ok. 160m + garaż, okazuje się jednak (też ze względu na dość trudną działkę wymuszającą pewne rozwiązania na parterze), że chyba podejdziemy pod jakieś 190...

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mmalczewski

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-156
    Posty
    7

    Domyślnie

    No właśnie tego się trochę obawiamy, cały czas nie wiem czy słusznie (architekt twierdzi, że niekoniecznie). Dodatkowo obawa numer 4: straty ciepła.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    O kur... czaczek, ja bym się nie pakował w taki taras, raz że mi się nie podoba (ale to oczywiście kwestia gustu), ale przede wszystkim oczyma wyobraźni widzę sporo kasy wydane na izolacje a po kilku latach i tak zacieki i przecieki. Podejrzewam też że dach będzie trochę droższy.
    Zależy jaki strop ale skoro poddasze normalnie użytkowane to musiałbyś tam nawieść nie wiem ile śniegu żeby strop miał z tym problem. Zresztą od tego jest projekt.
    Jeśli się zdecydujesz weź dobrą ekipę z doświadczeniem w tarasach a nie "Pana Mietka co to wszystko potrafi" (z całym szacunkiem dla wszystkim Mietków - uważam że to super imię). Kasa wydana na porządną izolację to jedno ale jeśli ekipa odstawi fuszerkę to cała ta kasa na nie wiele się zda. Już lepiej ją przepić a trochę by tego było Widziałem już różne ekipy na balkonach które miały super środki, dwuskładnikowe izolacje, opierzenie, kapinosy, taśmy narożne itd. a takie dziury zostawiali że żal kasy na środki. Więc dla mnie podstawa to dobre wykonawstwo. Ale jak mówię ja bym się w to nie pakował.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mmalczewski

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-156
    Posty
    7

    Domyślnie

    To może jeszcze pytanie dodatkowe. Mniej problemów sprawi płaski dach nad garażem o powierzchni 40m? Wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	garaz.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	8,1 KB
ID:	254339

    Pozdrawiam
    m

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmalczewski Zobacz post
    To może jeszcze pytanie dodatkowe. Mniej problemów sprawi płaski dach nad garażem o powierzchni 40m? Wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	garaz.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	8,1 KB
ID:	254339

    Pozdrawiam
    m
    witam, dużo lepiej do tego 15cm kamyka na dach balustrada i wspaniały masz taras z drzewkami w donicach ,dobrze strop tylko zaprojektować. http://www.muratorplus.pl/technika/d...ach_70828.html
    Nie jest łatwo ale się staram.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmalczewski Zobacz post
    To może jeszcze pytanie dodatkowe. Mniej problemów sprawi płaski dach nad garażem o powierzchni 40m? Wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	garaz.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	8,1 KB
ID:	254339

    Pozdrawiam
    m
    u mnie będzie właśnie takie rozwiązanie. to pierwsze wg mnie jest bardzo nieenergooszczędne (rośnie strasznie ilość przegród zewnętrznych w stosunku do kubatury, nie zdziwiłbym się gdyby w ogóle nie przyniosło to spadku kosztów ogrzewania mimo zmniejszenia powierzchni ogrzewanej). w moim przypadku garaż nieogrzewany na oddzielnym fundamencie bez jakiegokolwiek mostka cieplnego od ogrzewanego domu. nieizolowana podloga w garażu dodatkowo wyciągnięty kawałek tarasu jako zadaszenie wejścia do domu
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    A czym drugie rozwiązanie różni się od pierwszego? Chyba tylko tym, że będzie dużo droższe. Taki taras (dach) w jednym jak i w drugim musi być wykonany profesjonalnie. Śnieg w żadnym z tych rozwiązań nie będzie problemem. Zdecydowanie firma o dużym doświadczeniu w wykonywaniu tarasów. Mnie akurat podoba się pierwsze rozwiązanie. Oczywiście najtaniej będzie zamontować izolację termiczna na stropie i całość zakryć dachem. Nie ma przecież obowiązku korzystania ze strychu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A czym drugie rozwiązanie różni się od pierwszego? Chyba tylko tym, że będzie dużo droższe. Taki taras (dach) w jednym jak i w drugim musi być wykonany profesjonalnie. Śnieg w żadnym z tych rozwiązań nie będzie problemem. Zdecydowanie firma o dużym doświadczeniu w wykonywaniu tarasów. Mnie akurat podoba się pierwsze rozwiązanie. Oczywiście najtaniej będzie zamontować izolację termiczna na stropie i całość zakryć dachem. Nie ma przecież obowiązku korzystania ze strychu. Pozdrawiam.
    u mnie różni się tym, że jako iż jest w osobnej bryle, to pozwoliłem sobie wybudować garaż w niższym standardzie niż dom - brak izolacji od podłogi, cieńsza izolacja na ścianach i w stropie. poza tym jest to bardziej energooszczędne rozwiązanie. a jeśli chce się go uniknąć, to faktycznie lepiej zrobić normalnie dach i stryszek. rozwiązanie pierwsze ja bym wykluczył ze względu na energooszczędność (robi się bardzo dużo przegród zewnętrznych, więcej niż przy zakryciu tego wszystkiego dachem), ale ja mam bzika na tym punkcie
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Dobudowany garaż to dodatkowe ławy, ściany i strop więc gdzie tu oszczędności. Ścianę pomiędzy domem a garażem izoluje się taj ścianę zewnętrzną. Mostki są zawsze pozostaje kwestia zminimalizowania skutków ich działania. W pierwszym rozwiązaniu nie widzę żadnych nadzwyczajnych moistków. Tak jak wspomniałem wcześniej wszystko jest kwestią profesjonalnego wykonania. Tarasy to trudny temat i nie wielu potrafi je profesjonalnie wykonać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Dobudowany garaż to dodatkowe ławy, ściany i strop więc gdzie tu oszczędności. Ścianę pomiędzy domem a garażem izoluje się taj ścianę zewnętrzną. Mostki są zawsze pozostaje kwestia zminimalizowania skutków ich działania. W pierwszym rozwiązaniu nie widzę żadnych nadzwyczajnych moistków. Tak jak wspomniałem wcześniej wszystko jest kwestią profesjonalnego wykonania. Tarasy to trudny temat i nie wielu potrafi je profesjonalnie wykonać. Pozdrawiam.
    gdybym zamiast budować garaż poza bryłą, wybudował go w bryle, to też znacznie zwiększyłaby się powierzchnia zabudowy.

    mostków może nie ma, ale rośnie powierzchnia przegród zewnętrznych. zamiast kawałka dachu skośnego mamy teraz trzy ściany zewnętrzne (dwie trójkątne, jedna prostokątna) oraz płaski dach nad parterem.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    No przecież napisałem w #10, że najtaniej będzie zakryć dachem. A te trzy ściany nijak się mają do ścian garażu dobudowanego. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    minia111

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-661
    Posty
    54

    Domyślnie

    tez mysle ze najtaniej zakryc dachem i po klopocie

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    mmalczewski, bardzo ładna koncepcja nie tylko tarasu, ale też cofniętego garażu. Wszystko wizualnie wyglada wspaniale i nie rezygnowałabym z tego na rzecz oklepanych rozwiązań. Sama marzyłam o takim tarasie na poddaszu, który byłby osłonięty z 3 stron i prawie udało się taki zaprojektować (budowa latem).
    Wszystkie przegrody da się ocieplić, a taras zaizolować przeciwwodnie (można zastosować EPDM). Możesz pomyśleć też o dachu zielonym na tarasie (np. ogród japoński). A gdy znudzi się taras, można tam będzie wybudować ogród zimowy.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony