dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie Wentylacja w przedpokoju zamiast w kuchni czyli problem poziomego kanału

    W nowo budowanym mieszkaniu dwupoziomowym przeniosłem kuchnie w inne miejsce. Powstał więc problem wentylacji. Najbliższym kominem jest komin z przylegającej łazienki ale tylko jeden więc nie bardzo można go wykorzystać. Na początku chciałem przenieść wentylację za pomocą kanału spiro ale to będzie jakieś 4 metry poziomego (no może z małym spadkiem 10cm na całej długości) kanału. Według tego co czytam to znacznie zakłóci to wentylację. Zastanawiam się nad innym rozwiązaniem. Kuchnia jest otwarta a dokładnie to będzie miała otwór szerokości ok metra bez drzwi. Od tego otworu do komina wentylacyjnego skąd chciałem ciągnąć wentylację jest niecałe 2m. Samo mieszkanie w dolnej kondygnacji ma 40m2. Czy nie lepiej będzie zostawić kratkę wentylacyjną tam gdzie jest i nie przeciągać wentylacji do kuchni? W kuchni jest spore rozsuwane okno balkonowe i wyjście na balkon. Chcę tam umieścić regulowany nawiewnik z higrometrem. Teoretycznie powietrze powinno cyrkulować z tego okna przez kuchnię do tej kratki. Od razu dodam, że problemy typu zapachy itp mnie nie stresują bo zupełnie mi nie przeszkadza zapach przygotowywanego jedzenia a nad kuchenka będzie okap z filterm więc smrody sobie tam jakoś trochę przefiltrujemy.

    Pytanie jest pilne bo na dniach bedzie wykonywany sufit podwieszany gdzie mogę umieścić rurę wentylacyjną.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    to się nazywa wentylacja pośrednia
    jak masz gaz i jesteś pewien, że ten strumień będzie w tym konkretnym kierunku - to OK
    z tymi oporami, zanikaniem ciągu, o matko i córko aż 4m - to troszkę mity
    możesz dać rurkę DN160 - troszkę większą i spać spokojnie
    opory pewnie jakieś będą, ale bez przesady
    jak masz/będziesz mieć kuchnię elektryczną - daruj sobie i rób pośrednią
    ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony