dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Wybór dostawcy prądu

    Witam

    Mam do was takie pytanie nie wiem czy to w tym dziale więc jeśli gdzieś odpowiedź jest w innym to proszę o przekierowanie.
    Znalazłem dziś na stronie uke taką stronę z kalkulatorem do porównań taryf różnych operatorów http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator...lator_html.php
    i mam pytanie czy ktoś z WAs z tego korzysta czy warto zmienić operatora co o tym sądzicie bo oszczędności w przypadku niektórych sa na prawdę duże a ja właśnie jutro odbieram zgodę na użytkowanie i będę w najbliższym czasie z jakimś dostawcą podpisywać umowę

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał evol1 Zobacz post
    czy ktoś z WAs z tego korzysta czy warto zmienić operatora co o tym sądzicieę
    Warto najpierw zwrócić uwagę, że zmiana dotyczy jedynie sprzedawcy a nie dostawcy (operatora). Taka subtelna różnica...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbich70 Zobacz post
    Warto najpierw zwrócić uwagę, że zmiana dotyczy jedynie sprzedawcy a nie dostawcy (operatora). Taka subtelna różnica...
    a jaka jest różnica dla mnie z punktu widzenia użytkownika końcowego??

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    w skrócie - żeby ciągnąć prąd potrzebujesz sieci, którą zapewnia operator, i za co mu płacisz, oraz potrzebujesz kupować prąd (a sprzedaje ci go sprzedawca).
    Operatora nie możesz zmienić, bo sieć której używasz jest własnością jednego operatora i tylko on może świadczyć usługi przesyłu.Natomiast od sprzedawcy kupisz prąd.

    U mnie np. jest PGE dystrybucja i PGE obrót (odpowiednio operator i sprzedawca). Ale PGE obrót mógłbym zamienić na dowolnego innego, w ostatnich czasach to nawet Plus (operator telekomunikacyjny) sprzedaje prąd.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post
    w skrócie - żeby ciągnąć prąd potrzebujesz sieci, którą zapewnia operator, i za co mu płacisz, oraz potrzebujesz kupować prąd (a sprzedaje ci go sprzedawca).
    Operatora nie możesz zmienić, bo sieć której używasz jest własnością jednego operatora i tylko on może świadczyć usługi przesyłu.Natomiast od sprzedawcy kupisz prąd.

    U mnie np. jest PGE dystrybucja i PGE obrót (odpowiednio operator i sprzedawca). Ale PGE obrót mógłbym zamienić na dowolnego innego, w ostatnich czasach to nawet Plus (operator telekomunikacyjny) sprzedaje prąd.
    Ok to dzięki za wyjasnienie u mnei jest Tauron Sprzedaż i Tauron Dystrybucja, ale mam właśnie pytanie czy opłaca się zmieniać sprzedawcę (bo w kalkulatorze wychodzi taniej) czy nie ma tu jakiś ukrytych kruczków?? Czy ktoś zmieniał i może się podzielić swoim doswiadczeniem??

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post
    Ale PGE obrót mógłbym zamienić na dowolnego innego
    Z bardzo dużym prawdopodobieństwem trafienia na firmę-krzak, które rosną niczym grzyby po deszczu...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbich70 Zobacz post
    Z bardzo dużym prawdopodobieństwem trafienia na firmę-krzak, które rosną niczym grzyby po deszczu...
    Dodatkowe pytanie co mi może grozić jak bym podpisał umowę z firmą -krzak??

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał evol1 Zobacz post
    Dodatkowe pytanie co mi może grozić jak bym podpisał umowę z firmą -krzak??
    Zależy co w tej umowie będzie zapisane. No i czy w razie kłopotów i Twoich roszczeń "krzak" będzie jeszcze istnieć, czy rozpłynie się niczym A*ber G*ld.
    Ostatnio edytowane przez zbich70 ; 14-04-2014 o 17:02

  9. #9

    Domyślnie

    dlatego jestem ciekaw czy ktos zmieniał czy na razie wszyscy biorą "głównych" dostawców prądu?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał evol1 Zobacz post
    dlatego jestem ciekaw czy ktos zmieniał czy na razie wszyscy biorą "głównych" dostawców prądu?
    Ogólnie wśród odbiorców indywidualnych jest słabe zainteresowanie innymi sprzedawcami oprócz molochów świadczących jednocześnie usługę dystrybucji. Nikt nie lubi budzić się z ręką w nocniku (patrz "krzaki"), a ponadto nawet sam fakt otrzymywania dwóch faktur (za energię i za przesył) od różnych podmiotów budzi wystarczająco mieszane uczucia. A prawdziwe cyrki zaczynaja się w przypadku spraw konfliktowych gdy Cię pogonią od Annasza do Kajfasza - gdy sobie skalkulujesz stracony czas, paliwo na dojazd do różnych BOK-ów etc. to okaże się że różnica w cenie energii nie jest zbyt szczególnie atrakcjyjna.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbich70 Zobacz post
    a ponadto nawet sam fakt otrzymywania dwóch faktur (za energię i za przesył) od różnych podmiotów budzi wystarczająco mieszane uczucia.
    Na szczęście przepisy ostatnio się zmieniły i jeśli sprzedawca podpisze umowę z dystrybutorem to może nam wystawić wspólną fakturę.

    Teraz wystarczy sprawdzić, czy sprzedawca energii ma podpisaną umowę z naszym dystrybutorem i zagwarantuje nam w umowie, że będzie wystawiać wspólną fakturę.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Eliaszek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-200
    Posty
    52

    Domyślnie

    Kolejnym kalkulatorem, który przynajmniej pokazuje ofertę na całe 36 miesięcy, (a nie tylko na pierwszy miesiąc, często promocyjny i obniżony,a potem w kolejnych jest niemiła niespodzianka) to ten z lepszej oferty: http://lepszaoferta.pl/prad/.

  13. #13

    Domyślnie

    Ale czy wybór nie jest przypadkiem pozorny? Przecież i tak u większości dostawców ceny energii elektrycznej są bardzo podobne.

  14. #14

    Domyślnie

    Niestety najlepszym wyjściem jest rozenanie oferty wielkiej Piątki, tj. ENEA, ENERGA, RWE, TAURON PGE reszta to nic nie warte ryzykowne zagrywki.
    A wybór i tak jest pozorny jak słusznie zauważyłeś 7 zł rocznie.

    Ale warto dostosować taryfę i moc do swoich potrzeb i zmniejszyć zapotrzebowanie a rachunki same zmaleją.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Eliaszek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-200
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitar34 Zobacz post
    Ale czy wybór nie jest przypadkiem pozorny? Przecież i tak u większości dostawców ceny energii elektrycznej są bardzo podobne.
    Monopoliści są wciąż ci sami, ale to co znalazłem dzięki aplikacji Lepszaoferta to tańsze promocje u... monopolisty, których jakimś cudem nie zaoferował stałym klientom. Zmieniwszy umowę brat dostał lepsze warunki. Oczywiście nie każdy się musi ze mną zgodzić, ale ja wolę trzymać rękę na pulsie i jednak oszczędzić nawet te kilka złotych.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Toć "połowa" ludzi z wątku o ogrzewaniu elektrycznym wali do DUONA, promocje plus taniej - coś w tym musi być

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony