dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    złamany

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jakis czastemu kupiłem dom, budowany jakies 16 lat temu.
    Konstrukcja scia taka jak to sie kiedys budowało, bloczek betonowo - zuzlowy ( własnej produkcji), dalej przerwa jakieś 8 cm ,a dalej kolejny bloczek tyle ze w pionie. O ile sie nie myle gdzie niegdzie jedna wartwa cegły. Tak czy owak okolo 43cm sciany.
    Budynek stał w stanie surowym ( nie ogrzewany oczywiscie ) jakies 8 lat.
    Sukcesywnie przystosowuije go do tzw. normalności. po kolei wymieniłem wszystkie okna na plastki z roletami i od tego momentu zauwazyłem totalną wilgoś. Po wykończeniu wnetrza, we wszystkich pokojach i kuchni od trony zachodnio - północenej w rogach sufitów mam pleśń. tapety czernieja etc.Dom oczywiście nie ocieplony .....jeszcze.Z tej strony .sciana jest zawsze w zimie przemarznieta, a w lecie i jesiemią narazona na działanie witrów i deszczów.
    Oczywiście podjąłem we własnym zakresie pewne działania:1) czestsze wietrzenia(mikroroztrzelnienie).2) w kuchni okap do komina oraz wykułem dodatkową kratke wentylacyjna3) niedawno zmieniłem wszystkie kaloryfery( przlutowałem na wieksze) bo były dobrane na styk,mysląć sobie ze budynek trzeba porządnie grzać aby było "suche " powietrze i tymn samym ściany sie nagrzały"
    Tyle tylko ze nie wiem czy to wystarczy bo efektów nie widać.
    Moje pytanie jest takie: czy ocieplac taki budynek?
    Z jednej straony bedzie cieplej, ściany nie będą już przmarzały, ale boję sie że taki niezbyt suche sciany pokryje styropianem, klejem itd plus tynk akrylowy, sciana nie bedzie przepuszczalna i wtedy dopiero wszystko (willgoć) wyjdzie mi w pomieszczeniach, gdzie w dodatku wiekszość to gładzie gipsowe.
    Bardzo prosze o jakąś mądra radę.
    złamany

  2. #2

    Domyślnie

    Mam prawie taka sama sciane tylko ze w srodku mam 6 cm steropianu a nie 8 cm pustki i na razie nic zlego sie z domkiem nie dzieje aczkolwiek nowe okna zalozylem dopiero 1 miesiac temu. Tez sie obawiam ze moze byc nieciekawie z ta wilgocia. NIech ktos poradzi czy tego typu domki z takimi scianami warto ocieplac ?

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Trzeba sprawdzić co izolacjami przeciwwilgociowymi: odkopać fundament, sprawdzić czy jest izolacja pozioma, co jest pod podłogą, czy nie zacieka z dachu/rynny. Jeśli jest o.k. to ocieplenie może pomóc (przesunie się punkt rosy).

  4. #4
    Izak
    Guest
    Izak

    Domyślnie

    Ocieplaj. Najlepiej po lecie, przy wysuszonych ścianach, a przy pracach ociepleniowych sprawdź hydroizolację (czy jest, w jakim stanie, czy jest ciągłość zachowana) i ewentualnie popraw. W celu poprawienia wentylacji możesz zamontować w oknach nawiewniki np. Aereco.

  5. #5
    bajzi
    Guest
    bajzi

    Domyślnie

    ociepl, ale koniecznie zamontuj nawiewniki, a najlepiej wentylację nawiewno - wywiewną

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony