dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Pilne! Pomocy! Nawiercona rura...

    Właśnie wiercąc dziurę na szafki lekko nawierciłem rurę z zimną wodą. Dosłownie przejechałem po rancie rury i powstal milimetrowy otworek z którego woda cieknie. Co robić. Jak to uratować bez kucie połowy łazienki?! Rura z zimnej wody 1/2 cala biała czyli klejona.

  2. #2

    Domyślnie

    No niestety jedną płytke trzeba bedzie skuć , naciąć rurke i załorzyc obejme żeby było pewne. Moża niby takie cos zespawac - ale ja bym temu nie ufał

  3. #3

    Domyślnie

    O jakiej obejmie piszesz bo nie rozumię?
    Ja myślałem też o poxilinie tylko czy to będzie dobre wyjście? Czytałem o wycięciu kawałka i zakładaniu np 4 kolanek ale nie bardzo mam na to miejsce...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Jeżeli otwór nie jest na wylot rurki to wycinasz z białej rurki (o rozmiar większej) mały prostokątny kawałek i smarujesz dziurawą rurkę i ten kawałek aktywatorem i klejem. Dociskasz i po sprawie. Ponieważ promienie krzywizny nie są takie same dajesz centralnie na dziurkę,ale docisk + zmiękczenie tworzywa dadzą wystarczające połączenie.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Ja kiedyś na dużej budowie przewierciłem rurę z gorącą wodą - ale była piękna fontanna.
    I ciepła
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Jeżeli otwór nie jest na wylot rurki to wycinasz z białej rurki (o rozmiar większej) mały prostokątny kawałek i smarujesz dziurawą rurkę i ten kawałek aktywatorem i klejem. Dociskasz i po sprawie. Ponieważ promienie krzywizny nie są takie same dajesz centralnie na dziurkę,ale docisk + zmiękczenie tworzywa dadzą wystarczające połączenie.
    A nie lepiej będzie tą łatę wyciąć nie z kawałka białej rurki, ale ze stosownej mufy? Masz dokładnie dopasowany promień, możesz dać pół tej mufy, kleisz, na wszelki wypadek dać jeszcze cybant, choć to pewnie już zbędny dodatek.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  7. #7

    Domyślnie

    skleić większy kawałek dodatkowo dać małą uszczelkę i opaska zaciskową zacisnąć

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.k.k Zobacz post
    A nie lepiej będzie tą łatę wyciąć nie z kawałka białej rurki, ale ze stosownej mufy? Masz dokładnie dopasowany promień, możesz dać pół tej mufy, kleisz, na wszelki wypadek dać jeszcze cybant, choć to pewnie już zbędny dodatek.
    też można tylko jest grubsza i przy cięciu trzeba bardziej uważać na palce.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał night_84 Zobacz post
    skleić większy kawałek dodatkowo dać małą uszczelkę i opaska zaciskową zacisnąć
    nie ma potrzeby. Klej+ czyścik(aktywator) robią z tego jedną całość, a to jest grubsze od ścianki rurki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony