dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Budowa Wiaty Pomocy

    Hej.
    Jestem tu nowy myślę że trafiłem w dobry dział jeśli nie to proszę o przeniesienie.

    A wiec jestem w trakcie budowania wiaty, i mam problem bo zamiast Krokwi chcę dać deski (gr 5 szer 10) czyli [5x10 i ] długość (420cm)
    Spad jest jakieś 35-30 stopni.. Pokrycie ma być z blachy trapezowej T15.. I moje pytanie jest takie czy te deski się nie wygną pod ciężarem własnym i też pod blachą i łatami dodam ze łaty są suche. Chcę wiedzieć ogólnie ile się to może wygiąć ....
    Tylko że deski chcę dać na płasko nie na sztorc.


    Łaty jakie mam na stanie to 3x5cm


    Cała zabudowa ma 11,5 metra, wyszło mi że wystarczy mi 7-8szt takich desek.

    To jest jedyne wyjście :/

    A jak nie to będę się męczył jak dać to na sztorc .

    Proszę o szybko odpowiedz.


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez emil1202 ; 18-04-2014 o 19:13

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał emil1202 Zobacz post
    Hej.
    Jestem tu nowy myślę że trafiłem w dobry dział jeśli nie to proszę o przeniesienie.

    A wiec jestem w trakcie budowania wiaty, i mam problem bo zamiast Krokwi chcę dać deski (gr 5 szer 10) czyli [5x10 i ] długość (420cm)
    Spad jest jakieś 35-30 stopni.. Pokrycie ma być z blachy trapezowej T15.. I moje pytanie jest takie czy te deski się nie wygną pod ciężarem własnym i też pod blachą i łatami dodam ze łaty są suche. Chcę wiedzieć ogólnie ile się to może wygiąć ....
    Tylko że deski chcę dać na płasko nie na sztorc.


    Łaty jakie mam na stanie to 3x5cm


    Cała zabudowa ma 11,5 metra, wyszło mi że wystarczy mi 7-8szt takich desek.

    To jest jedyne wyjście :/

    A jak nie to będę się męczył jak dać to na sztorc .

    Proszę o szybko odpowiedz.


    Pozdrawiam
    Kiepsko to widzę. Przy takiej szerokości wychodzi decha co średnio półtora metra. Nie wiem jak ci wyszło, że wystarczy 7 - 8 dech. Jak nie masz miejsca to zamiast dech daj jakiś ceownik lub inny stalowy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3

    Domyślnie

    Chciałem dać co 120 cm

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał emil1202 Zobacz post
    Chciałem dać co 120 cm
    Problem jest z przenoszeniem obciążeń przez płaskie dechy. Jakbyś dał je na sztorc to mogłoby być ale na płask to proszenie się o kłopoty. Przy małym śniegu ugnie się to wszystko mocno, duża warstwa, może nie przełamie, przynajmniej nie od razu ale zniekształci całą wiatę. Daj jakieś stalowe kształtowniki i dechy, jeżeli nie masz miejsca.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Postaw sobie dwa pustaki w rozstawie 4 metrów, połóż na to deskę na płask i stań na tym. prosty test pokaże Ci jak kiepskie rozwiązanie wymyśliłeś. Deski jedynie na sztorc ale i tak przekrój jest mały. My przy rozpiętości 5 metrów przy kącie 20 stopni dawaliśmy 8x25cm. Dach pokryty blacha trapezową, podczas dużych opadów śniegu widać ugięcie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony