dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 73 z 73
  1. #61

    Domyślnie

    Jak ktoś nie chce impregnować to nie ma oczywiście takiego przymusu, zwrócę też uwagę na to, że płacąc jeden więcej raz mamy spokój przez dłuższy czas, a zakup kostki brukowej z zabezpieczeniem na produkcji (np. zabezpieczenie perlon) i zakup takiej kostki daje dużo lepszą trwałość. A impregnacja raz na pięć lat to nie to samo co np. konieczność olejowania tarasu, którą zaleca się robić nawet raz na pół roku.

  2. #62

    Domyślnie

    Odświeżę temat: będę miał do zrobienia drogę dojazdową do działki - 100metrów prostej drogi - droga jest wydzielona na 6 metrów, ale zapewne 4 starczą.
    Jak najtaniej i najlepiej to rozwiązać?
    Do działki będę dojeżdżał tylko ja - nie ma Sąsiadów. A za działką jest już las
    Wykopać, położyć żwir, tłuczeń i potem.. asfalt? kostka? Ale to pewnie drogie rozwiązanie.
    Można to oszacować wstępnie?
    Zależy mi aby latem się nie kurzyło auto, a zimą łatwo odśnieżało traktorkiem

  3. #63

    Domyślnie

    Najtaniej będzie wysypać kruszywo i wyrównać, jeśli chcesz układać kostkę granitową to wyjdzie ci około 120zł/1m2 na gotowo, betonówka ? nie wiem pewnie podobna cena.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    120 zł/m2 materiał plus robocizna ?

  5. #65

    Domyślnie

    Kostka najtaniej to około 20zł /1m2, układacze - zależy można znaleźć w cenie od 50 do nawet 100zł za 1m2 do tego kruszywo granitowe to już grosze, u nas można kupić już od 15-20zł za tonę .
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  6. #66

    Domyślnie

    Fakt jest taki że kostka brukowa wyjdzie najtaniej. Jeżeli chodzi o asfalt to żeby zrobić to dobrze i profesjonalnie to kupa roboty i sporo kasy. Jeżeli koniecznie nie chcesz kostki brukowej to polecam zastanowić się nad betonem. Roboty tyle samo (w sensie i tka musiałbyś wynająć do tego jakąś firmę) koszt w miarę podobny (pewnie trochę większy) a jakość zdecydowanie lepsza. Obecnie powstaje coraz więcej betonowych dróg gminnych [Moderowano] . W zeszłym roku na drodze gminnej przed domem moich rodziców zerwali stare betonowe płyty i wylali nawierzchnie betonową z prawdziwego zdarzenia- rodzice są bardzo zadowoleni, komfort jazdy bardzo duży i po zimie żadnych ubytków.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 02-05-2017 o 10:10 Powód: Reklama jest płatna na Forum.

  7. #67
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał k***a*z Zobacz post
    Kostka najtaniej to około 20zł /1m2, układacze - zależy można znaleźć w cenie od 50 do nawet 100zł za 1m2 do tego kruszywo granitowe to już grosze, u nas można kupić już od 15-20zł za tonę .
    U mnie na Opolszczyźnie za tonę odpadu z kopalnianej chałdy -najgorsze świństwo chcą 75 zł za tonę a kubik wychodzi 2 tony , cena jak za białą mariannę prawie

  8. #68

    Domyślnie

    No na dojazd na pewno będzie drogi z kostki jednak już na podjeździe tylko i wyłącznie kostka u nas jest bruk poznański na podjeździe, na dojazd może płyty ażurowe?

  9. #69

    Domyślnie

    Czy ktoś stosował do utwardzenia drogi frezowany asfalt i jak się to sprawdza po kilku sezonach, ewentualnie jaka warstwa takiego materiału musiała by zostać ułożona- grunt rodzimy piaskowy, przepuszczalny ??? Czy jako podbudowę pod kostkę można stosować również takie odpady z frezowania asfaltu??
    Ostatnio edytowane przez Andrzej & Grażyna ; 20-07-2017 o 06:59

  10. #70

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczow
    Chce zrobic podjazd z betonu i jak to powinno wygladać. Jaka grubość, jak z dyletacja, aby nie pekał, czy musi być siatka itp Mój sasiad ma taki wjazd z betonu od 30 lat i sie nic nie dzieje - tylko ze ma jakąś warstwę na wierzchu któranie chlonie wody - niby to jakies zatarcie betonu ? Generalnie nie jest wstanie coś wiecej powiezieć bo to robił jakis fachowiec

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Zrób podjazd z kostki brukowej lub klinkierowej.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zrób podjazd z kostki brukowej lub klinkierowej.

    Dzięki za zainteresowanie, ale nie tego oczekuje. Kostka brukowa i klinkierowa jest dla wagi lekkiej

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilk Zobacz post
    Dzięki za zainteresowanie, ale nie tego oczekuje. Kostka brukowa i klinkierowa jest dla wagi lekkiej
    Nie podałeś jakie przewidujesz obciążenia.
    Betonowa kostka brukowa i bruk klinkierowy mają bardzo dużą wytrzymałość. Ważniejsza wtedy jest nośność podłoża poniżej górnej warstwy.
    BTW- 5 postów i "Banned" ?

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony