dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dafi Pe
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań/ Wlkp
    Posty
    155

    Domyślnie

    Mój Pegasus za mniej niż 40 zł. też ciągnie od 2007 roku. Sprzętu używam z głową, fakt, że do prac amatorskich, ale wystarcza mi w zupełności. Minus, to uchwyt który popuszcza wiertła, bo jest zrobiony do d..y, a niestety w markowych sprzętach też zaczęli ładować te tanie gówna, co mają wieniec chowany, a nie wypuszczony przez co nie idzie dobrze dokręcić wiertła, bo klucz się ślizga. Oglądałem ostatnio w jednym z marketów nowego Pegasusa/Hestona, ale nie wiem, czy bym go kupił.
    Aha, to moja wiertarka w jednej z akcji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00778.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	48,9 KB
ID:	264190

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    No nie porównuj wiertarki z Tesco do tej z Lidla Narzędzia z Lidla potrafią naprawde mile zaskoczyć mimo ceny na poziomie marketowym.
    Nie wierzę, że takie dobre niby?
    mam tak samo jak ty, miasto moje a w nim - łódź

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jak za swoją cenę, to tak, takie dobre
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wszystko to to samo z chin tylko nalepka inna

  5. #25

    Domyślnie

    Wiertarki z Lidla kosztują z tego co się rozejrzałem po necie mniej więcej tyle samo co ta moja, natomiast tej marki parkside nie znam i chyba nie chcę poznać. Ponoć sprzęt produkowany na potrzeby tylko tego marketu w całej Europie. Tak jak mówiłem korzystam ze swojej zgodnie z przeznaczeniem, bez mieszania czegokolwiek w wiadrze, a tania marketówka nawet próby zwykłego wiercenia kiedyś przejść nie mogła. Miałeś dużego fuksa, że sprzęt za 40 zł trzyma do tej pory.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dafi Pe
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań/ Wlkp
    Posty
    155

    Domyślnie

    Wytrzymała długo i nadal robi Ponad 200 kg wymieszanej zaprawy murarskiej przez taki sprzęt, który i tak w moim odczuciu zrobił już dużo, to bardzo dobry wynik Jednak na pytanie, czy teraz kupiłbym taką wiertarkę, to odpowiem, że NIE. Dlaczego? Wykonanie jest jeszcze gorsze. Mogę dołożyć parę złotych więcej i mieć lepszy sprzęt, na przykład Sparky'ego. Mam jeszcze trochę taniego sprzętu, kupionego za czasów studenckich, ale wtedy nie miałem kasy, a musiałem czymś robić. Wtedy było to coś warte, ale teraz uważam, że nie opłaca się kupować narzędzi z najniższej półki, jak też nie warto płacić dużo za sprzęty nie markowe (nie będę podawać konkretnych firm) - summa summarum trzeba płacić umiarkowanie.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A sparky to wyższa półka ? to taki sam sprzęt jak einhell, graphite, skill , ta sama półka jakościowa i cenowa

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dafi Pe
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań/ Wlkp
    Posty
    155

    Domyślnie

    Sparky wydaje mi się solidniejszy Poza tym ma bardziej przemyślaną ergonomię niż pozostałe chińczyki.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ale to chińczyk

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dafi Pe
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Poznań/ Wlkp
    Posty
    155

    Domyślnie

    Dokładnie, choć niektóre są składane w Europie. W każdym razie po ostatniej wizycie w casto stwierdziłem, że cena za te sprzęty nie jest zła w stosunku do jakości. Zresztą niech każdy kupuje, to co mu odpowiada Ja nie muszę mieć sprzętu z markowym logiem, lecz często pracując takimi stwierdzam, że jest wart swej ceny i w niektórych pracach niezastąpiony. Nie chodzi tu o trwałość tego sprzętu, bo potrafi pozytywnie zaskoczyć pod tym względem, lecz o precyzję pracy i wydajność - mam tu na myśli piły, młotowiertarki, wkrętarki.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dobrą propozycją jest macalsiter z casto. 3 lata gwarancji.

    Narazie młotowiertarka z biedronki nie chce się zepsuć. Choć już dostała w kość.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Dobrą propozycją jest macalsiter z casto. 3 lata gwarancji.
    Mam, nie polecam. Humorzasta.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Miałem ją kupić właśnie ze względu na gwarancję.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Moja dostała co prawda mocno w kość (budowa "temi rencami", w tym sporo kucia), ale gwarancyjnie dwa razy w naprawie, raz pogwarancyjnie (sprzęgło udaru: ~150zł) i raz samodzielnie (oring na tłoczku), szczerze mówiąc, mam jej dosyć.

    Nie wiem, może pechowy egzemplarz trafiłem, ale do elektronarzędzi Macallistera zraziła mnie nie tylko ta wiertarka, mam również wyrzynarkę która miała być "prawie-jak-profi", a okazała się rozklekotanym gównem, które nawet płaszczyzny cięcia nie potrafi utrzymać. Z posiadanych narzędzi tej marki zadowolony jestem tylko ze szlifierki kątowej (125mm, bardzo wygodna) oraz z małej poziomicy w żeliwnej obudowie, z wbudowanymi magnesami, która jest po prostu rewelacyjna zarówno do glazury, jak i (dzięki magnesom) do prac ślusarskich. Szczególna cecha tej poziomicy to wbudowane lusterka pozwalające obejrzeć libelki z nietypowych stron.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Bo jakby nie było to chińczyk. Tylko jeden plus , 3 lata gwarancji.

    Ja natomiast mogę polecić ryobi. Dostałem kiedyś kątówkę za punkty na BP. Do tej pory nie mogę jej zajechać a nie oszczędzam jej.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    No kurczę, ja z kolei kiedyś o Ryobi naczytałem się opinii, jaki to straszliwy szajs, zupełnie nie wart swej ceny. I bądź tu człowieku mądry i słuchaj opinii w internetach
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Niby pisze made germany coś tam industrial i należy do grupy TTI czyli Milwaukee, AEG, Homelite ,Hoover, Dirt Devil,Vax

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Na budowę spokojnie można sobie wziąć tanią wiertarkę, ale wszystko zależy od tego w czym będziemy wiercić. Popularny błąd to wiercenie z udarem w pustakach ceramicznych - i potem ludzie się dziwią, że nie da się osadzić kołka rozporowego... Nie nie da się, bo dziura jest znacznie większa niż powinna! Udar w wiertarce uszkadza Porotherm i żebra wewnątrz pustaków zapadają się. Temat rozwiązuje wyłączenie udaru - dobrze by bylo, żeby wiertarka miała więc taką funkcję... Szczególnie, że u nas jakaś połowa wszyystkich domów jest stawiana z tego materiału i ja naprawdę co tydzień muszę tłumaczyć komuś kwestię wiercenia w tym materiale...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony