dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie ścienne

    Witam,

    Czy ktoś wie dlaczego powinno się przy ogrzewaniu ściennym instalować rurki na ścianach zewnętrznych, co zwiększa straty na przenikanie ?

    I jeszcze jedno czy ktoś ma doświadczenie w łączeniu ogrzewania ściennego z podłogowym ?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    To właśnie podstawowa wada ściennego.A dlaczego ? tak jak grzejnik pod oknem .Tak jak podłogówka gęściej przy ścianie zewnętrznej.
    Chodzi m.i. o zatrzymanie cyrkulacji zimnego powietrza spływającego z przegrody chłodzonej .
    Ale przy bardzo dobrze ocieplonych ścianach to w sumie obojętne.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli przy ścianach o współczynniku 0.11 W/m2 nie powinno to przeszkadzać ?
    Mój instalator namawia mnie na klimakonwektory MAXA i nie wiem co zrobić. Nie chcę inwestować w drogie ogrzewanie ścienne typu rehau, czy nawet purmo, ale np Capricorn.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Witam,
    I jeszcze jedno czy ktoś ma doświadczenie w łączeniu ogrzewania ściennego z podłogowym ?

    Pozdrawiam
    U nas w pokojach na górze jest ścienne, a w pozostałych pomieszczeniach podłogówka. Oba pracują na tej samej temperaturze, z tym, że ścienne jest "szybsze" .
    Dlaczego piszesz, że ścienne jest drogie?

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli ścienne musi być wykonane w technologii suchej, to koszt 1m2 zaczyna się od 130 PLN/m2 (capricorn) do 400-500/m2 przy bardziej markowych systemach. Więc chyba tanie nie jest ?
    Ogrzewasz pompą ciepła czy kotłem gazowym ?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    17jan

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Witam,

    Czy ktoś wie dlaczego powinno się przy ogrzewaniu ściennym instalować rurki na ścianach zewnętrznych, co zwiększa straty na przenikanie ?

    I jeszcze jedno czy ktoś ma doświadczenie w łączeniu ogrzewania ściennego z podłogowym ?

    Pozdrawiam
    Jak zainstalujesz og. śc. na ścianie działowej to część energii ucieknie do pomieszczenia sąsiedniego. Co skutkuję stratami energii do pomieszczeń sąsiednich, ale to jest w minimalnych ilościach.

    Do czego ci potrzebne jest ogrzewanie podłogowe jak masz ogrzewanie ścienne, które według mnie jest lepsze od podłogowego.

    Podrzucam ci filmik jak samemu można zbudować ogr. ścienne. Niestety jest on w j. niemieckim. W ten sposób możesz budować na każdej ścianie.

    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=1gh2UabegKo

    Pozdrawiam i życzę owocnej nauki

    Janek.
    Ostatnio edytowane przez 17jan ; 01-05-2014 o 17:52

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za link.
    Niestety ale z tego co wiem, to mam za małą nośność budynku na klasyczne ogrzewanie ścienne (konstrukcja drewniana szkieletowa). Z tego powodu nie mam podłogówki na piętrze.

    Pozdrawiam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Dzięki za link.
    Niestety ale z tego co wiem, to mam za małą nośność budynku na klasyczne ogrzewanie ścienne (konstrukcja drewniana szkieletowa). Z tego powodu nie mam podłogówki na piętrze.

    Pozdrawiam
    Jeśli można wiedzieć, dlaczego tak uważasz?

  9. #9

    Domyślnie

    Tak powiedziano mi w firmie, która będzie budować dom.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał 17jan Zobacz post
    JPodrzucam ci filmik jak samemu można zbudować ogr. ścienne. Niestety jest on w j. niemieckim. W ten sposób możesz budować na każdej ścianie.

    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=1gh2UabegKo

    Pozdrawiam i życzę owocnej nauki

    Janek.
    Obejrzałem
    Nieprawdopodobny burdel na tej budowie na filmie .To u niemców tak budują ?????
    SZOK

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Dzięki za link.
    Niestety ale z tego co wiem, to mam za małą nośność budynku na klasyczne ogrzewanie ścienne (konstrukcja drewniana szkieletowa). Z tego powodu nie mam podłogówki na piętrze.

    Pozdrawiam
    Sa też technologie suche i lekkie

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Dom jest dobrze ocieplony ale ze względu na małą powierzchnie podłóg samo ogrzewanie podłogowe (suche) na piętrze raczej nie pokryje pełnego zapotrzebowania na ciepło (przynajmniej tak wyszło z kalkulacji którą zrobiło mi Purmo)
    kalkulacje Purmo opierają się na założeniach dla zwykłych domów, czy aby na pewno te kalkulacje dotyczyły twojego konkretnego przypadku czyli np: domku ze ścianą U=0,1 ?? podaj jakie konkretnie Purmo przyjęło obciążenie cieplne a jakie konkretnie wyszło w twoim domku, bo coś mi sie zdaje że system suchy w twoim domku to wystarczy z sporym zapasem

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Tak powiedziano mi w firmie, która będzie budować dom.
    Hmm, coś mi się wydaje, że owa firma chyba nie miała do czynienia z ogrzewaniem ściennym.
    Kaloryfery też wiesza się na ścianie zewnętrznej domu o konstrukcji szkieletowej, a jakoś konstrukcja je wytrzymuje.
    Nie bardzo rozumiem dlaczego miałaby nie wytrzymać kilku metrów rurki z wodą równomiernie rozmieszczonych na całej ścianie

  14. #14

    Domyślnie

    To nie chodzi o rurki, tylko o tynk, gruby tynk

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    To nie chodzi o rurki, tylko o tynk, gruby tynk
    a to nie słyszał o suchej zabudowie?

    Są i takie rozwiązania

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    a to nie słyszał o suchej zabudowie?

    Są i takie rozwiązania
    Sam parę postów wyżej o tym pisałem, ale pisałem, że są one bardzo drogie

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    kalkulacje Purmo opierają się na założeniach dla zwykłych domów, czy aby na pewno te kalkulacje dotyczyły twojego konkretnego przypadku czyli np: domku ze ścianą U=0,1 ?? podaj jakie konkretnie Purmo przyjęło obciążenie cieplne a jakie konkretnie wyszło w twoim domku, bo coś mi sie zdaje że system suchy w twoim domku to wystarczy z sporym zapasem
    Dokładnie dla moich ścian, tylko, że mam mały domek i jest trochę za mało podłogi

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Sam parę postów wyżej o tym pisałem, ale pisałem, że są one bardzo drogie
    To mało czytałes

    wykonuje się ścienne wodne w ściankach z GK z folią metalizowaną pod rurami - działa jak złoto tylko trzeba odpowiednio stelaż zbudować - poszukaj w sieci

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    A może bez folii

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    A może bez folii
    rón jak chcesz - twój wybór

    Nie mąć innym

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony