dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    To nie chodzi o rurki, tylko o tynk, gruby tynk
    O jakim grubym tynku myślisz???
    Na ścianie są dwie plastikowe "drabinki", które trzymają rurki (mają mniejszy przekrój niż w podłodze) i na to tynk, żeby przykryć rurki.
    Przecież ścianę szkieletową bez ogrzewania też się tynkuje, albo jakoś inaczej wykończa, nikt nie zostawia jej gołej.
    Ktoś chyba chce kolegę zniechęcić do zrobienia ściennego z niewiadomych powodów.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Dokładnie dla moich ścian, tylko, że mam mały domek i jest trochę za mało podłogi
    nic nie rozumiem, obciążenie cieplne podaje się w W/m2 czyli powierzchnia podłogi nie ma tutaj kompletnie nic do rzeczy, zaczynam podejrzewać że Purmo robiło ci OZC kompletnie na pałę, przyjęli z sufitu 120W/m2 to i wyszły teraz herezje z dodatkowym ekstra ogrzewaniem ściennym

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    rón jak chcesz - twój wybór

    Nie mąć innym
    Ja akurat polecam folię w pionie i poziomie

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    i gra gitara
    przecież nikt nie zabrania

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    nic nie rozumiem, obciążenie cieplne podaje się w W/m2 czyli powierzchnia podłogi nie ma tutaj kompletnie nic do rzeczy, zaczynam podejrzewać że Purmo robiło ci OZC kompletnie na pałę, przyjęli z sufitu 120W/m2 to i wyszły teraz herezje z dodatkowym ekstra ogrzewaniem ściennym
    Z OZC wychodzi mi 51 W/m2 a przy ogrzewaniu podłogowym suchym moc dostarczana przez ten system i panelach na podłodze to ok 40 W/m2.
    Trzeba pamiętać, że temperatura podłogi nie może być wyższa od 28 C i wydaje mi się, że oni brali to pod uwagę.
    Ale nie jest źle. Dostałem ofertę na klimakonwektory za 6000 PLN z montażem. Taniej dobrego ściennego chyba nie zrobię ?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    To mało czytałes
    wykonuje się ścienne wodne w ściankach z GK z folią metalizowaną pod rurami - działa jak złoto tylko trzeba odpowiednio stelaż zbudować - poszukaj w sieci
    Widziałem takie rozwiązanie w przypadku podłogowego, ale nie ściennego.
    Możesz podać mi więcej szczegółów (stelaż) ? Nigdzie czegoś takiego nie widziałem

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Z OZC wychodzi mi 51 W/m2
    tak wysokie OZC to się zdarzało w poprzedniej epoce, na ścianach było 10-12cm styropianu U=0,3 dach 15cm wełny U=0,25 okna zwykłe U=1,3

    śmiem twierdzić że albo Purmo walnęło to kompletnie z sufitu, albo twój domek nie załapie się na odbiór techniczny bo kompletnie nie spełnia WT-2014

    jeśli masz tak jak piszesz ściany i dach w okolicach U=0,1 to twoje OZC nie przekracza 25W/m2 bo po prostu nie ma innej możliwości

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    tak wysokie OZC to się zdarzało w poprzedniej epoce, na ścianach było 10-12cm styropianu U=0,3 dach 15cm wełny U=0,25 okna zwykłe U=1,3

    śmiem twierdzić że albo Purmo walnęło to kompletnie z sufitu, albo twój domek nie załapie się na odbiór techniczny bo kompletnie nie spełnia WT-2014

    jeśli masz tak jak piszesz ściany i dach w okolicach U=0,1 to twoje OZC nie przekracza 25W/m2 bo po prostu nie ma innej możliwości
    Nie mam rekuperacji, do tego skosy powodują obniżenie powierzchni użytkowej oraz odchodzi powierzchnia w pomieszczeniach gospodarczych i dlatego tyle tego wychodzi. Całkowita powierzchnia podłogi to ok 90 m2.

    Dlaczego nie spełnia WT-2014 ? Nie znalazłem w nich informacji aby zapotrzebowanie/m2 było warunkowane
    Ostatnio edytowane przez jgrolik ; 15-05-2014 o 10:52

  9. #29

    Domyślnie

    bo to się wszystko ze sobą wiąże, jedno wynika z drugiego, im cieplejsze masz przegrody tym lepsze wychodzi OZC, i wice wersa, im zimniejsze przegrody tym gorsze OZC

    praktycznie nie ma żadnej możliwości żebyś miał ściany U=0,11 jak w domku pasywnym i jednocześnie OZC 50W/m2 jak w domku 7-litrowym

    równie dobrze można powiedzieć że istnieje samochód z silnikiem 3 litry moc 300km i spala 3l/100km, albo wice wersa, skuter co pali 2l/100km pojemność 50cm3 i moc 100km

    PS rekuperator to nie jest magiczna skrzynka która daje 100% redukcji CO natychmiast i od razu, a skosy poddasza pomagają przy podłogówce

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    bo to się wszystko ze sobą wiąże, jedno wynika z drugiego, im cieplejsze masz przegrody tym lepsze wychodzi OZC, i wice wersa, im zimniejsze przegrody tym gorsze OZC

    praktycznie nie ma żadnej możliwości żebyś miał ściany U=0,11 jak w domku pasywnym i jednocześnie OZC 50W/m2 jak w domku 7-litrowym

    równie dobrze można powiedzieć że istnieje samochód z silnikiem 3 litry moc 300km i spala 3l/100km, albo wice wersa, skuter co pali 2l/100km pojemność 50cm3 i moc 100km

    PS rekuperator to nie jest magiczna skrzynka która daje 100% redukcji CO natychmiast i od razu, a skosy poddasza pomagają przy podłogówce
    Obawiam się, że Twoje porównanie do spalania samochodów jest ciut nietrafione. Czytałem jakiś czas temu o samochodach (porsche, jaguar, czy jakiś inny z tej półki cenowej), który ma silnik coś około 300 km i spalanie 3,5 L/100km a co do małych silniczków (mała pojemność skokowa) dużej mocy to poczytaj o silnikach spalinowych modelarskich.

    Skosy oczywiście pomagają, ale i pomieszczenia gospodarcze już nie, ponadto dom jest mały i prostokątny, przez co ma gorszy stosunek powierzchni ścian w stosunku do powierzchni użytkowej (podłogi 90m2, użytkowa 77m2)
    Wrzuciłem powierzchnie ścian, okien, dachu i podłogi na gruncie z odpowiednimi współczynnikami przenikania ciepła do Excel-a i dostałem dla moich warunków (-20;+20) 2231 W na przenikanie, co przy powierzchni użytkowej 77 m2 daje na starcie prawie 29 W/m2 a na wentylacji traci się też dużo.

    Jak mi nie wierzysz, to podam Ci powierzchnie właściwe i współczynniki przenikania ciepła wszystkich elementów, albo lepiej dam Ci mój projekt to sobie policzysz.
    Ostatnio edytowane przez jgrolik ; 15-05-2014 o 20:17

  11. #31

    Domyślnie

    Jeśli przyjąć, 1/2 wymiany powietrza na godzinę to przy kubaturze 345 m3 daje około 2,3 kW strat ciepła przez wentylację daje też ok 29 W/m2.

    Więc z moich kalkulacji na kolanie wychodzi 58 W/m2 .... gdyby policzyć całą powierzchnie podłogi, to mi wyjdzie 49.6 W/m2

  12. #32

    Domyślnie

    podsumowując: do temperatury zewnętrznej -8 wietrzysz sobie 1,5 wymiany na godzinę i podłogówka 40W/m2 bez problemu da radę, natomiast gdy przyjdzie zima stulecia to przez 2 tyg ostrych mrozów będziesz wietrzył sobie tylko 15min dziennie i podłogówka też da radę, natomiast gdybyś przy mrozach -30 jednak chciał trzymać stale uchylone okno to wypadało by wstawić farelkę

    PS ten samochód to była elektryczna tesla, a te 3,5L/100km to był równoważnik zużywanego prądu w stosunku do cen benzyny

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał jgrolik Zobacz post
    Jeśli przyjąć, 1/2 wymiany powietrza na godzinę to przy kubaturze 345 m3 ...
    Jak was 6-cioro to możesz tak wietrzyć

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    PS ten samochód to była elektryczna tesla, a te 3,5L/100km to był równoważnik zużywanego prądu w stosunku do cen benzyny
    Nie to nie o Tesle mi chodziło.

    Np Porsche Panamera (nowsze typy) ... ale to jest hybryda ;-D no i spalanie na poziomie nawet 3.1 L / 100 km, 5.5 s do 100 km/h można by go porównać do malucha 4.5 L / 100 km i do 100km/h w 36 albo 54 sekundy

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony