dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Czy na fornir można kłaść gorące rzeczy?

    Zamierzam kupić stół , którego blat pokryty jest fornirem. Ktoś mi odradza , mówiąc że na fornir nie można kłaść np. gorącego kubka z kawą , bo może zostawić ślad na fornirze. Czy to prawda?
    Dom parterowy, pow. użytkowa (i do ogrzania) 150m2 , garaż nieogrzewany. Ściany ytong 36cm + 15cm styropianu, podłoga 15cm styropianu, strop monolityczny 25cm wełny. Pompa ciepła 10kW, odwierty 180m2. Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Wentylacja grawitacyjna.

  2. #2

    Domyślnie

    wszystko zależy od koloru drewna i lakieru , generalnie bedą ślady.. nie tyle na fornirze co na lakierze..(wybiela ) . tym bardziej widoczne im wiekszy kontrast.
    ale czasem to zjawisko nie trwałe... ustępuje po jakimś czasie (tak miałem na fornirze dębowym )

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na moim fornirze ślady pozostały.
    Używam teraz podkładek pod kubki.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    na drewnie lakierowanym w ogole nie powinno sie stawiac goracego. olejowane siakies twarde albo warstwowe moze by to znioslo z jeden raz, ale slad moglby i tak by wyjść. Na gorace to kamienny blat, reszta przypadkow = podkladki.
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Różnie bywa, mam w domu dwa meble fornirowane. Jeden z nich to stolik IKEA, fornirowany dębiną i lakierowany na matowo. Często stawiamy na nim gorące przedmioty (kubek z kawą / herbatą - czyli jakieś strzelam 70-80 *C) i wrażenia na nim nie robi od wielu lat (pewnie już ponad 7 lat go mamy).

    Od 5-ciu lat mamy stół zakupiony od rzemieślnika na targu, fornirowany również dębiną, lakier chyba jakiś poliuretanowy. Również brak odbarwień od gorących przedmiotów. Przyznaję że nie testowałem np. garnka z gotującą się wodą zdjętego dopiero co z palnika, natomiast kubki / szklanki z gorącymi płynami nie czynią szkód.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony