dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gosia.kraków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie kto ma podlewać strop?

    Mam takie pytanie, kto u was podlewał strop? Gdy wybierałam ekipę do SSO, jej szef mi powiedział, że na budowie mogę być tylko gościem. Tzn nie będę musiała przyjeżdżać i się martwić... tym czasem, całe 2 tygodnie 2 razy dziennie podlewałam strop (mam do budowy trochę i musialam zaangazowac w to rowniez męża i ojca) i zastanawia mnie to, czy nie było to zadanie ekipy budowlanej... W umowie nic nie ma o tym kto ma jezdzic na ten strop...ale przeciez daja mi gwarancje i rękojmię, więc wydaje mi się, że to oni powinni jeździć i podlewać (chcac miec pewnosc ze bedzie wlasciwie pielegnowany)...Będę miała jeszcze drugi strop i nie wiem czy warto się o to sprzeczać?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wierka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    aaa... z domu ... ;)
    Posty
    273

    Domyślnie

    sprawa niedogadana. :/
    Ale trzeba rozmawiać przed podjęciem czynności.
    Teraz, jak już od dwóch tygodni jeździłaś codziennie, trudno będzie scedować tą pracę na ekipę.

    Ja mam szczęście, bo od tygodnia słońce wychodzi na pół dnia, a drugie pół dnia codziennie pada deszcz.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał wierka Zobacz post
    sprawa niedogadana. :/
    ....
    Wg takich zasad to polibudę powinna skończyć, najlepiej z praktykami, hehe. Wielu rzeczy pewnie nie dogada w trakcie budowy, bo pojęcia o tym może nie mieć.
    I już mieszkamy !

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gosia.kraków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    nie wiem, po co mi polibuda do budowy domu, jak mam forum muratora ... pytam tylko, jak ma się sprawa w praktyce...czy to, że ekipa przyjeżdża tylko na podlewanie stropu jest rzadkością czy standardem?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lew 76

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    Pewnie zależy to od tego kto ma bliżej

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wierka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    aaa... z domu ... ;)
    Posty
    273

    Domyślnie

    compi - ja Gosi teraz nie pouczam, tylko ze smutkiem stwierdziłam fakt.
    Rozmawiać przed podjęciem czynności tzn. że w momencie gdy powstała konieczność jechania na budowę by podlać strop,
    tzn. gdy wykonawca powiedział "dobra, zalaliśmy strop, teraz codziennie trzeba go podlewać.
    Rób Pani tak, a my pojawimy się na budowie za miesiąc".
    Wtedy trzeba było się odezwać "chwila, mówił pan, że na budowie mogę być gościem".

    Pewnie, że wielu rzeczy nie dogada, wielu spraw nie przewidzi (nie przewidzimy),
    ale z powyższej sytuacji morał taki, że jak są wątpliwości to od razu trzeba reagować.

  7. #7

    Domyślnie

    Ale ja nie o pouczaniu pisałem. Skąd Gosia miała wiedzieć o podlewaniu? Chyba właśnie z tego forum(w sumie chyba nie doczytała), bo majster raczej o tym nie wspominał podczas ustalania kwot i zasad na budowie. Zasadniczo raczej właściciel wykonuje taką czynność, ale jeśli majster zapewnia o tym, że nic nie trzeba robić tylko kasę szykować....
    I już mieszkamy !

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja podlewałam sama.

  9. #9

    Domyślnie

    tez mnie wykręcono i podlewałem
    Żal patrzeć jak budowlańcy kombinują aby nie robić.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    lepiej samemu polewać.U sąsiada robiła firma.Upały były szalone.Przyjeżdżali rano z 4 butlami 5 litrowymi i tym polewali. Potem słyszałem awanturę kierbuda o pęknięcia betonu, wspominał coś o rozbiórce, ale w koncu kierbud był zatrudniany przez wykonawcę więc przystał na zalanie i zatarcie tych pęknięć.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Dla mnie trochę śmieszne byłoby, gdyby budowlaniec/murarz przyjeżdżał i podlewał strop wodą. My robiliśmy to sami. Ale z drugiej strony, jakby mi nasz majster nie powiedział, że mam lać, to bym nie lała, bo skąd miałam wiedzieć? Niby z forum, ale z drugiej strony teraz myślę, że to jedna z takich oczywistych oczywistości, o których się nie pisze, ew. może wstawi się zdjęcie z czynności. My mamy podłączenie do wody, więc dostaliśmy radę, żeby na dzień w największe upały ustawić zwykły zraszacz ogrodowy. Przez kilka dni zraszacz odwalał całą robotę za nas

  12. #12

    Domyślnie

    ale to sama przyjemnosc podlewać własny strop
    ---------------------------------------------------------

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gosia.kraków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi, wynika z nich, że inwestorzy podlewają sami. Nie mówię też, że jak już jestem na działeczce i sobie polewam to nie jest to przyjemne... niemniej jednak z drugim stropem będę się starała wywalczyć podlewanie od ekipy, będzie na wysokości ok. 6m, z resztą nie chcą robić już takiej przerwy i prawdopodobnie będą od razu robić więźbę...więc na budowie i tak będą.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    lepiej samemu polewać.U sąsiada robiła firma.Upały były szalone.Przyjeżdżali rano z 4 butlami 5 litrowymi i tym polewali. Potem słyszałem awanturę kierbuda o pęknięcia betonu, wspominał coś o rozbiórce, ale w koncu kierbud był zatrudniany przez wykonawcę więc przystał na zalanie i zatarcie tych pęknięć.
    20 litrow w upaly? zastanawiam sie po co w takim razie przyjezdzali...z taka iloscia wody to szkoda paliwa. Wyszedl zdrowo spierniczony betonik.
    przy budowie sys. gospodarczym spotykalem tylko wlasne podlewanie, ciekawe jak sie wezmie kogos na cala budowe od A do Z. teoretycznie wtedy oni powinni przejac obowiazki, Sprzeczac sie nie ma sensu, raczej konsekwentnie przestrzegac tego co bylo uzgodnione.

    przy okazji, nie wiem kto bierze kierbuda z polecenia ekipy, lub jeszcze gorzej bezposrednio kumpla wykonawcy. ale co tam, "bedzie pan zadowolony!"
    Ostatnio edytowane przez lesz ; 28-04-2014 o 14:30
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cormac
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    okolice 3city
    Posty
    233

    Domyślnie

    My podlewaliśmy strop sami, ale tylko w weekendy. W dni robocze ekipa i tak była na budowie, więc lali sami. W drugi dzień swiąt majster przyjechał na budowę specjalnie , by zlać strop na garażem , zboczył z trasy w drodze na imprezę.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gosia.kraków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    ja wzięłam kierbudowy z polecenia ekipy...Dzwonilam przed nim do pięciu. Nikt nie chciał. Bo np. mieszkali na drugim końcu miasta. i nie opłacałoby im się przyjeżdżać. (jak jedna wizyta na budowie średnio wychodzi 200-300 zl to ich troche nie rozumiem, ja bym jezdzila, ale nie zostalam kierownikiem budowy) W końcu desperacko wzięłam z polecenia, bo zależało mi na czasie. wiem, że tak się robić nie powinno. Teraz uważam, że nie jest tak źle. Z resztą najważniejsza jest tak naprawdę ekipa budowlana. Nie mam szczególnie trudnego domu, więc naprawdę trudno coś zepsuć. do tego moja ekipa jest zawsze trzeźwa i widzę sama, że znają się na robocie

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie pierwszy strop podlewała brygada a drugi musiałem sam. Potrzeba matką wynalazków - małe zakupy w castoramie:: podlewaczka wahadłowa z za 25zł, do tego timer taki zwykły gniazdkowy za 10zł. Ustawilem co 2 godziny pracę pompy na 15 min i temat z głowy. podlewało się samo.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia.kraków Zobacz post
    Bo np. mieszkali na drugim końcu miasta. i nie opłacałoby im się przyjeżdżać.
    Nasz kierbud mieszkał 77 km od nas. Rozliczaliśmy się za całośc budowy a nie za ilośc przyjazdów. Przyjeżdzał, kiedy był potrzebny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony