dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zmiana kształtu schodów zewnętrznych

    Witam,
    czy spotkał się ktoś z Was ze zmianą kształtu schodów zewnętrznych w trakcie budowy? Te z projektu nie bardzo nam pasują, jeszcze nie rozmawiałam z projektantem ale kier bud coś marudzi że ostatnio w Nadzorze lubią się tych schodów czepiać...
    Czy to rzeczywiście istotna zmiana?

    dzięki!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie jest istotne, czy zmiana jest istotna, czy nie jest..
    O tym decyduje tylko i wyłącznie projektant.

    To on nanosi zmianę na projekcie.

    Ps. Gratuluję fachowego kierbuda - oby takich więcej było.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    strasznie to czepianie się nadzoru. Co ma kształt schodów do domu? To tak jakby do nadzoru zgłaszać robienie ogrodu, bo bardzo często przeprojektowywany w ogrodzie jest taras lub właśnie wejście do domu.

  4. #4

    Domyślnie

    dla potomnych ( w Krakowie )
    zmiana schodów jest istotna i wymaga nowego PNB..no coż trudno, bedzie jak w projekcie ale szlag mnie trafia, ze nie moge zmniejszyc tego podestu, no naprawde nie czaje

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wiem, że to jest wkurzajace. Problemem prawa budowlanego jest, że nie rozróznia budownictwa jednorodzinnego, od wielkich inwestycji, typu fabryka.
    Architekt nie zrobi ci korekty w projekcie?

    Zawsze każę wywalac z projektów rozbudowane podesty i tarasy wylewane z betonu na etapie adaptacji, aby przy projektowaniu ogrodu nie mieć jakiś idiotycznych ograniczeń, typu schody z tarasu kończą się 1 m od płotu.

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety architekt mowi, ze to istotne, a ze nasz PINB ostatnio sie czepia schodow i tarasow, wiec jego wpis i tak nic nie zmieni

    Nie czaje, naprawde nie czaje - moge strop zmienic, okna dolozyc itp ale schodow mi zmniejszyc nie wolno, no paranoja naprawde

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dlatego ostrzegaj wszytskich adaptujących projekty - wykleślajcie tarasy i ganki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony