dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie

    Co myślicie o rezygnacji z wentylacji samego zbiornika. Podłączenie pionu do zbiornika będzie rurą fi 160 o długości ok 6m. Pion będzie wyprowadzony powyżej dachu i wentylowany.
    Moje pytanie bierze się z powodu małej działki i trudności w wykonaniu odpowietrzenia zbiornika w pokrywie włazu. Panuję w tym miejscu komunikację pomiędzy garażem i bramą wjazdową. Płyta zbiornika posiada atest na poruszanie sie samochodów osobowych jeżeli o to chodzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Może jednak ktoś nam coś poradzi.

  3. #3

    Domyślnie

    My mamy ten sam problem. Też mamy odpowietrzenie nad dachem ale nasz kierownik budowy twierdzi, ze z szamba powinno tez byc odpowietrzenie. A ponieważ szambo jest na wjeździe to odpowietrzenie ma byc wyprowadzone z boku. Nie wiem jak to będzie technicznie wyglądało ale jak już to zrobimy (za jakies 3 tyg) to dam znać.

  4. #4

    Domyślnie

    Rozmawiałem z firmą sprzedającą szamba przy okacji kupna ich projektu. Twierdzą, że wystarczy wentylacja pionu wyprowadzona ponad dach. Sam zbiornik jest troche wentylowany poprzez otworki we włazie żeliwnym.
    Ale czy to wystarczy sam nie wiem?

  5. #5

    Domyślnie

    Byłem użytkownikiem szamba bez dodatkowego odpowietrzenia (tylko pokrywa i pion wyprowadzony ponad dach)ponad dwa lata i nie spotkało mnie nic nieprzyjemnego. Nawet zima, lód i śnieg na pokrywie nie przeszkadzały w działaniu szamba.

  6. #6

    Domyślnie

    Gdybyś chciał dodawać dodatki utylizujące ( biolatrin , itp ) to bez wentylacji mogą one nie działać , ale przecież wentylację możesz poprowadzić rurką w ziemi bok i wyprowadzić ponad powierzchnię guntu gdzieś z boku tylko tak aby te wyloty nie były za blisko okien .
    piotrek

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek
    Gdybyś chciał dodawać dodatki utylizujące ( biolatrin , itp ) to bez wentylacji mogą one nie działać , ale przecież wentylację możesz poprowadzić rurką w ziemi bok i wyprowadzić ponad powierzchnię guntu gdzieś z boku tylko tak aby te wyloty nie były za blisko okien .
    piotrek
    Witam.
    No właśnie, mam pytanie nawiązujące do w/w wypowiedzi (sprzed kilku laty ...)
    Jak daleko można odprowadzić odpowietrzenie szamba od zbiornika? Chodzi o to, że chciałbym odsunąć trochę kominek wentylacyjny (fi 75 wystarczy???) od dojścia do domu i w związku z tym musiałbym dać ok. 5 m w poziomie i dopiero potem przejście w pion i kominek? Czy takie odpowietrzenie będzie działało poprawnie?
    Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Rozmawiałem z firmą sprzedającą szamba przy okacji kupna ich projektu. Twierdzą, że wystarczy wentylacja pionu wyprowadzona ponad dach. Sam zbiornik jest troche wentylowany poprzez otworki we włazie żeliwnym.
    Tak samo ustaliłem, otwory we włazie wystarczą i odpowietrzenie nad dach pionu kanalizacyjnego.
    Dobry murator był architektem i budowniczym,
    Projektował budowlę i nadzorował jej wykonanie (...)
    Murator był fachowcem i to, co robił robił solidnie,
    Na chwałę swoich czasów i ku podziwowi potomnych.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaF*
    Tak samo ustaliłem, otwory we włazie wystarczą i odpowietrzenie nad dach pionu kanalizacyjnego.
    Dzięki. Bo jakoś wcześniej się spotkałem z twierdzeniem, że trzeba mieć dodatkowe odpowietrzenie przy szambie. Dziwiło mnie to ze względu właśnie na te "otworki" we włazie.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wosto
    ... chciałbym odsunąć trochę kominek wentylacyjny (fi 75 wystarczy??? ...
    wystarczy
    zrób z lekkim spadkiem w kierunku szamba

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony