dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    WPł

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-909
    Posty
    1

    Domyślnie Docieplanie okien styropianem

    Witam


    Chciałbym zasięgnąć kilku porad odnośnie docieplenia styropianem małych (ok.30x120cm) okienek plastykowych od zewnątrz.
    W zimie na ramach okien od wewnątrz zbiera się woda, przy większym mrozie z tego co pamiętam robił się również lód w formie małych zamarzniętych kropelek. Po za tym "czuć" że od okna ciągnie zimne powietrze.

    W załączeniu podglądowy szkic jak chcę z tego co do tej pory wyczytałem zrobić docieplenie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Docieplenie okien styropianem.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	12,4 KB
ID:	257159

    Proszę o uwagi w następujących kwestiach:

    1. Który wariant "założenia" styropianu jest lepszy I czy II ?.

    2. Czy od zewnątrz pod styropian zastosować taśmę paraizolacyjną ? Czy sam klej poliuretanowy wystarczy.

    Na chwilę obecną dodam, że tynk zewnętrzny z okna skułem (był naciągniety na plastykową ramę okna, bez izolacji) dostając się do pianki monterskiej okna. Także powyższy szkic zaktualizować trzeba byłoby o niezatynkowaną szparę pomiędzy ramą okna a ścianą wypełnioną pianką monterską. Tak jak po surowym montażu okna.
    Proszę o wskazówki jak w tym momencie uzupełnić nierówności i dziury w piance ? Klejem czy poprawić pianką monterską?

    Szpara pomiędzy rama okna a ścianą to jakieś 15-20mm. W związku z tym zastanawiam się czy np. styropian (ze szkicu stykający się z ramą i ścianą) o grubości 30mm nie byłby wystarczającym rozwiązaniem.

    3. Jak zagruntować styropian aby nałożony tynk trzymał się wszystkiego.

    Na chwilę obecną to chyba tyle.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mati0201

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Toruń
    Posty
    109

    Domyślnie

    zamontować okno z lico ściany. przy nowym montażu można zastosować taśmy do montażu ciepłego okien

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pionek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    40

    Domyślnie

    Ja robiłem coś w wariancie1. Po przyklejeniu styropianu i tak uszczelniałem wszelkie nieszczelności pianką. No i przykleiłem dookoła listwy przyszybowe z siatką (zwane tez przez niektórych tynkarskie, czy jakoś tak) Siatkę zatopiłem w kleju do siatki i na tym tynk jakoś się mi tam trzyma a dzięki listwie szpalety są dość równo wykonane.

    Ostatnio edytowane przez pionek ; 30-04-2014 o 22:06

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony