dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wienerberger - pustaki porotherm. Która cegielni najlepsza?

    Witam,
    Chce zakupić Porotherm 25 W+P Wienerberger i zastanawiam sie czy ma znaczenie z ktorej cegielni (jest ich 13) bedzie pochodzić pustak.
    Czy moze ktoś, kiedyś rozpoznawał ten temat?

    Pozdr
    .

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gawor5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    Z tego co piszą na forum to ma, poszukaj to na bank się dowiesz. Masz już projekt w poro? Nie lepiej bk? "Cieplejszy" szybkie murowanie i mniej odpadu.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Mój domek jest z tego pustaka, mam z fabryki w DOBRE. Bardzo ładne, równe, przychodziły nieobite, niepokruszone, ofoliowane.
    Podczas budowy były cięte piłą elektryczną, a odcięta część podpisywana w centymetrach.Jak był potrzebny kawałek, to pomocnik murarza podawał odpowiedni wcześniej odcięty pustaczek. Pustaków po budowie zostało kilka i kilka wiaderek okruchów. Jeśli jednak masz dobry teren, suchy-to zrezygnuj z takiego pustaka. Prawdziwa jazda bez trzymanki zaczęła się przy kładzeniu wszelkich instalacji, a osadzanie drzwi zewn to horror...
    Pozdrawiam
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pollo_loco

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    Prawdziwa jazda bez trzymanki zaczęła się przy kładzeniu wszelkich instalacji, a osadzanie drzwi zewn to horror...
    Pozdrawiam
    Ale masz na myśli że ciężko było kuć i wiercić w porothermie? Hmm u nas nie było z instalacjami żadnego kłopotu - cała elektryka jest zrobiona na peszlu, a rozprowadzenie kabli trwało może z 1,5 dnia... Poza tym można normalnie kłaść wszystkie instalacje w bruzdach - trzeba tylko mieć konkretny sprzęt do cięcia w Porothermie (w betonie bruzdy pewnie można zrobić nożem do chleba ). Do Porothermu przydatna jest bruzdownica, ewentualnie piła tarczowa. Z konkretnym sprzętem robota idzie naprawdę szybko. Ja mam rozprowadzone pod tynkiem nawet kable audio do kina domowego - wszystko w peszlu, więc ewentualna wymiana będzie miła i bezbolesna. Co do drzwi zewnętrznych to też nie kumam problemu - ja też tak mam i nie mieliśmy żadnych problemów.
    Ostatnio edytowane przez pollo_loco ; 02-06-2014 o 21:33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony