dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie Droga dojazdowa współudział, a droga miastowa

    Witam, na chwilę obecną droga dojazdowa widnieje jako współudział. Każdy z mieszkańców przy tej drodze ma swój współudział i teraz będziemy starać się o to aby miasto tę drogę przejęło. Z plusów jest to, że wówczas miasto zrobi oświetlenie, wyłoży jakąś kostkę no i nie będziemy musieli płacić opłat za ziemię ... czy faktycznie są takie plusy jak wymieniłem i jakie są minusy ? może ktoś już przerabiał ten temat lub ma na ten temat jakąś wiedze?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Raczej pobożne zyczenia niż plusy
    Dlaczego akurat wam miałoby zrobić oświetlenie? Wszystekie gminne drogi u was sa oświetlone, z chodniczkami i asfaltem? To bogatą gminę macie

    Jak dla mnie to gmina was oleje, z tą waszą drogą. Przejmie łaskawie, jak sami zrobicie oświetlenie, bruki i pełną podziemną infrastrukturę (np. burzówkę).

    Przynajmniej takie podejście ma jedna z najbogatszych gmin w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-04-2014 o 12:17

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Elfir ma rację, jak łaskawie sypną wywrotkę tłucznia rocznie to możecie być szczęśliwi... Ale jest jeden plus - jak drogę przejmie gmina to mniej upierdliwe będzie dla przyszłych mieszkańców usyskiwanie służebności przesyłu mediów. Wiem że przy rozdrobnionej własności drogi jest to utrudnione (zgoda wszystkich współwłaścicieli o co często trudno, choćby logistycznie).

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    U mnie gmina nie chciała przejąć drogi. Zrzuciliśmy się na kostkę, oświetlenie i gra gitara. Teraz się cieszę że nie chcieli tej drogi. Prywatna droga ma swoje plusy.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    "jak drogę przejmie gmina to mniej upierdliwe będzie dla przyszłych mieszkańców usyskiwanie służebności przesyłu mediów. Wiem że przy rozdrobnionej własności drogi jest to utrudnione (zgoda wszystkich współwłaścicieli o co często trudno, choćby logistycznie). "
    z tym problemu nie ma bo w aktach notarialnych jest to uwzględnione, że nikt nie może robić problemów z mediami w drodze itp...

    Prywatna droga ma swoje plusy.
    jakie ?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie


  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    U mnie są 22 domy na naszej ulicy. Wszyscy jesteśmy współwłaścicielami drogi. Bramy z obu stron. Nie musimy się gminy o nic prosić - nie wiem ile zajęłoby zrobienie kostki czy asfaltu przez gminę ale podejrzewam że nie ja a prędzej moje dzieci by się tego doczekały. Do tego jest spokój - mało samochodów, jeżdżą wolno, dzieciaki się na ulicy bawią, w piłkę grają, na rowerach jeżdżą i to dość małe. I nie mamy nikogo kto musi opłaty pobierać jak powyżej. Pod koniec lata robimy kolektywnego grilla na ulicy, zestawiamy jakieś prowizoryczne stoły, krzesła i impreza do późna z tego co kto przyniesie.
    Wiem że w wielu miejscach się tak da zrobić i nie tylko na prywatnej drodze. Wiem że do grilla trzeba nie tyle drogi co fajnych sąsiadów. Wiem że brama wjazdowa może kogoś irytować, podobnie jak odśnieżanie zimą.
    Ale dla mnie jest więcej plusów dodatnich niż "plusów ujemnych". A podatek za drogę na jeden dom to niecały 1zł/rok - więc da się przeżyć

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    A podatek za drogę na jeden dom to niecały 1zł/rok - więc da się przeżyć
    no chyba, że jednym współwłaścicielem jest firma i wówczas każdy płaci jako firma... a podatek wtedy jest sporo wyższy... : )

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateuszMateusz Zobacz post
    no chyba, że jednym współwłaścicielem jest firma i wówczas każdy płaci jako firma... a podatek wtedy jest sporo wyższy... : )
    Nie. Nie ma żadnej firmy. Współwłaścicielami są 22 rodziny - właściciele domów. Kupowało się działkę i odpowiedni współudział w drodze.
    Podatek jest tak niski bo formalnie nasza droga to grunty orne i pastwiska. Jest tego o ile dobrze pamiętam ok.0,5 ha. I co roku na początku stycznia wypełniamy deklarację rolną bo formalnie jesteśmy wszyscy posiadaczami ziemi rolnej.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    No tak, ale w moim przypadku jednym współudziałowcem jest firma i wygląda to już inaczej, koszta dużo większe, ale w sumie też nie jakieś mega ...ale warto było dodać do tematu taką możliwość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony