dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 98
  1. #1

    Domyślnie Brinkmann Consulting - serdecznie polecam

    Cześć,

    Obiecałem zdać relację z budowy mojej płyty, więc do dzieła

    1. Teren z piaskiem gliniastym i gliną piaskowo - generalnie do budowania nie najgorszy. Jedynym powodem wykonania płyty były kwestie energooszczędności.
    2. Dom parterowy budowany z silki (ściany konstrukcyjne 18 cm, działowe 12 cm), bez podpiwniczeń, bez użytkowego poddasza, konstrukcja więźby wiązarowa. Przerobiony projekt M36C z kolekcji muratora.
    3. Powierzchnia płyty 240m2
    4. Izolacja 15 cm XPS pod spodem, 20 cm XPS na cokole, 10 cm XPS opaska przeciw wysadzinowa + drenaż opaskowy.
    5. Czas wykonania 5 dni roboczych.

    Już z tytułu tematu wiadomo, że jestem bardzo zadowolony, a dlaczego? Hmm... Bo ekipa wykonująca płytę to ludzie w pełni profesjonalni, mili i znający się na robocie

    Prace zaczęły się w poniedziałek 14.04. Ekipa przyjechała punktualnie na godzinę 9 zgodnie z umową. Dojechałem jak już styropian był wyładowywany z ciężarówki. Praca zaczęła się od pomiarów wytyczenia budynku na ławicach, które ustawił geodeta moimi rękami. Co ciekawe chłopaki po pomiarach stwierdzili, że niektóre osie są krzywo. Szybki telefon do geodety i mam obietnice, że w ciągu godziny przyjedzie i sprawdzi.

    Przyjechał, sprawdził i okazało się, że chłopcy-płytowcy mieli racę a geodeta się pomylił. I już pierwszego dnia duży plus za skrupulatność - mogli przecież robić wg. tyczenia.

    Pogoda już w poniedziałek zaczęła płatać figle i kapało z nieba, ale chłopaki się nie poddali mimo, że mój teren słabo przepuszcza wodę i jak popada to robi się lodowisko szybko.
    Kolejne 2 dni to kopanie, zagęszczanie, nawożenie piachu ( na podsypkę poszło 330 ton ). Z piachem bywało różnie, ale ekipa dzielnie wprowadzała korekty do zaplanowanej kolejności działań i nigdy nie było momentu, że nie mieli co robić. Kolejny plus za elastyczność.


    Na budowie codziennie był Thomas (no może 1 dzień go nie było) i wieczorem podsyłał mi zdjęcia z postępów prac robione telefonem komórkowym. Ja też wieczorami się pojawiałem i z jednej z wizyt zapamiętałem rozmowę z Thomasem w kwestii wielkości pompy do betonu. Na moje wątpliwości czy nie będzie za daleko dla pompy powiedział " Niech Pan się nie martwi, zamówimy taką, która będzie wystarczająca". To właśnie cenię w fachowcach. Nie ma podcierania dupy szkłem i oszczędności na wszystkim. Kolejnym przykładem niech będzie jakość folii - mój kierownik powiedział, że nie widział aby ktoś stosował tak grubą i wszystko co jest napisane na stronie Brinkmann Consulting pokrywa się z tym co widzi na placu budowy. Nawet tak prozaiczne rzeczy jak podkładki dystansowe pod zbrojenie nie były żadnymi klockami http://www.sklepbat.pl/edane/Asort/Katalog/CE49_1.jpg Ekipa używała czegoś takiego http://www.pl.all.biz/img/pl/catalog/73267.jpeg - rozwiązanie proste i genialne, na pewno się nie przewrócą przy zalewaniu
    Strzemiona też idealnie powiązane naprzemiennie, a nie na odpierdol losowo. Jeśli chodzi o użyte materiały to uważam, że na niczym nie było oszczędzania.

    Jeśli komuś moje zachwyty wydadzą się śmieszne to z góry przepraszam - nie jestem fachowcem

    Co ciekawe pierwszego dnia Thomas zamontował na płocie kamerę, która co 5 minut robiła zdjęcia przez cały czas budowy. Czekam na DVD, które mam otrzymać na dniach

    Beton został zamówiony na piątek na godzinę 14. Pompa, która przyjechała miała 45 metrów i dała radę tak jak obiecywał Thomas.
    Beton zamówiony z Cemexu w ilości 50 m3. Z obliczeń wychodziło 48 m3 i to jest kolejny przykład, że nie ma podcierania dupy szkłem. Było zamówione więcej a to co zostało poszło na utwardzenie wykorytowanej wcześniej drogi

    Koniec końców po 3 godzinach wylewanie betonu zakończyło się. Wszyscy cali, nikt nie zginął!

    PEŁEN SUKCES!

    W załączeniu zdjęcia, które robiłem ostatniego dnia. Jeżeli macie pytania to serdecznie zapraszam. Thomasa polecam z czystym sumieniem, oby reszta budowy poszłą tak gładko

    LINK DO ALBUMU --> https://drive.google.com/folderview?...0k&usp=sharing

    p.s
    Jak to w życiu - ten się nie myli, kto nic nie robi. 2 przepusty od GWC wyszły o 20 cm przesunięte względem projektu. Tragedii nie ma bo tam idą rurki 25mm do ukrycia w styropianie na podłodze, Thomas podsunął też inne rozwiązania i dał rabat. To drobne potknięcie nie wpłynęło to na mój odbiór co do jakości wykonanej usługi.
    Ostatnio edytowane przez songoku_xxx ; 30-04-2014 o 12:03

  2. #2

    Domyślnie

    Dobra robota
    Możesz coś napisać o kosztach?

  3. #3

    Domyślnie

    Gentelmany nie rozmawiaja o pięniądzach

    Wyszło pewnie drożej niż klasyczne fundamenty, ale jakość też inna

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Gentelmany nie rozmawiaja o pięniądzach

    Wyszło pewnie drożej niż klasyczne fundamenty, ale jakość też inna
    W takim razie porozmawiajmy jak inwestorzy, ci o pieniądzach lubią mówić

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    nie Ty pierwszy jesteś zadowolony z Thomasa, gdyby nie kasa też bym skorzystał z jego usług.
    P.s. ta pompa do betonu to faktycznie konkretna powiem szczerze że najbardziej zaskoczyło mnie to dvd ;D niby nic a cieszy.

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    W takim razie porozmawiajmy jak inwestorzy, ci o pieniądzach lubią mówić
    Napisz zapytanie ofertowe do Thomasa, na pewno Ci odpisze, będziesz wiedział.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Witam,

    Gdzie mozna zakupic te podkladki dystansowe ?

    edit: pelno tego na allegro
    Ostatnio edytowane przez karolek75 ; 30-04-2014 o 17:54

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Witam,

    Gdzie mozna zakupic te podkladki dystansowe ?

    edit: pelno tego na allegro
    My stosujemy dystanse firmy Comensal (mam do nich ze 5 kilometrow), nazywają się baryłka. (www.comensal.pl) Sa nawet lepsze niż te na zdjęciach, ponieważ prety się ladnie zaklinuja i wszystko się trzyma.

    A przy okazji: Serdecznie dziekuje za ta mila relacje. Żeby nie było, ja tego nie zamowilem, pan Inwestor zapowiadal na forum takich już przed rozpoczęciem prac, wiec, wyjście już nie było


    Musze po mojej stronie powiedzieć, ze wspolpraca naprawdę była bardzo przyjemna, plac budowy był super przygotowany, jedynie pogoda miała swoje kaprysy, ale tak czasem bywa

    pozdrawiam serdecznie

    Thomas
    Ostatnio edytowane przez tmann* ; 30-04-2014 o 18:27
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  8. #8

    Domyślnie

    lukier i wazelina

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    no to gratulacje

  10. #10
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gti11 Zobacz post
    lukier i wazelina
    No ba
    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Obiecałem zdać relację z budowy mojej płyty, więc do dzieła
    Jaki wyszedł koszt płyty ?
    Jeśli w tytule wątku piszesz konkretnie o jakiejś firmie to napisz konkretnie jaki wyszedł koszt płyty.
    Czy temat założyłeś tylko żeby zareklamować firmę z tematu czy temat założyłeś dla innych inwestorów ?
    Jeśli ma on służyć inwestorom to proszę o konkrety na temat kosztów,żeby każdy mógł sobie porównać bo inaczej temat jest tylko i wyłącznie zabiegiem marketingowym.

    Poniższy post potwierdza moje spostrzeżenia,że jedynym celem tematu był zabieg marketingowy a nie pomoc innym inwestorom:
    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Napisz zapytanie ofertowe do Thomasa, na pewno Ci odpisze, będziesz wiedział.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-04-2014 o 20:38

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    jakos wiedziałem od razu, ze ten koles tu wparuje i nie daje mu to spokoj, ze mamy zadowolonych klientów i ze w ogole istniejemy i mamy robote
    Jedyny który robi jakich zabiegi, to wlasnie on, powoli odnosze wrazenie ze jakas konkurencja mu zapłaci, a jeśli nie, to jednak powinna

    sebcioc55 przypadkiem miał nawet oferte od nas, ale zdecydowal się na wykonanie we własnym zakresie. Dla mnie żaden problem, udzielałem nawet trochę doractwo techniczny, a zapytanie do niczego nie zobowiazuje, w czym jest to zabieg marketingowy?

    Nigdy nie proszę klienta o pisanie w forum, wlasnie aby unikac takie reakcje. Od nas nie ma takich wpisow od osob, którzy maja 2 posty w calosci, ze wszystko tralalala itd., nie jest to mój styl.
    Ostatnio edytowane przez tmann* ; 30-04-2014 o 22:11
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brzeziak

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Brzezia Łąka
    Kod pocztowy
    55-093
    Posty
    82

    Domyślnie

    czytam od dluzszego czasu to forum, sam w lipcu planuje plyte i dostalem oferte od Thomasa (i inne tez) i nie wspominajac ze conowo byla najlepsza, to mimo tego zdecydowalem sie wykonaj ja sam - bo pare zloty w kieszeni zostaje - i Thomas wiedzac o tym, nie obraaza sie i dalej fachowo i zetelnie doradza, takze wnioski powinny wysuwac sie same.. o ile ktos nie ma do kogos uprzedzen..

  13. #13
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmann* Zobacz post
    jakos wiedziałem od razu, ze ten koles tu wparuje i nie daje mu to spokoj, ze mamy zadowolonych klientów i ze w ogole istniejemy i mamy robote
    Jedyny który robi jakich zabiegi, to wlasnie on, powoli odnosze wrazenie ze jakas konkurencja mu zapłaci, a jeśli nie, to jednak powinna
    To jest forum ogólnobudowlane,szczególnie przeznaczone dla inwestorów.
    Inwestorzy wymieniają się wrażeniami jak i też a może przede wszystkim kosztami budowy domu.
    Kosztów narazie tutaj nie zauważyłem żadnych a jedynie reklamę pewnej firmy dlatego też poprosiłem o faktyczny koszt płyty jaki inwestor poczynił bo to ma priorytetowe znaczenie dla większości użytkowników tego forum.

    Nie Ty jeden mnie posądzasz o "konkurencję",niejednokrotnie posądzali mnie o to sprzedawcy kotłów na ekogroszek bo byłem i jestem przeciwny syfowi w domu,sprzedawcy pomp ciepła w kosmicznych cenach bo nie jestem zwolennikiem systemu grzewczego nie zasadnego ekonomicznie i kilku innych rzeczy.
    Arturo72(adwokat diabła) jest uniwersalny i stwarza konkurencję dla każdego reklamującego się i robiącego inwestora w bambuko bo sprzedaje,wyrabia,produkuje wszytko dla domu

  14. #14
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzeziak Zobacz post
    czytam od dluzszego czasu to forum, sam w lipcu planuje plyte i dostalem oferte od Thomasa (i inne tez) i nie wspominajac ze conowo byla najlepsza,
    Jednak wspomnij o kosztach,żebyśmy mieli jakieś odniesienie bo narazie to temat tabu w stosunku do firmy brinkmana.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-04-2014 o 21:58

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jednak wspomnij o kosztach,żebyśmy mieli jakieś odniesienie bo narazie to temat tabu w stosunku do firmy brinkmana.
    Arturo... wyobraz sobie to: kazda plyta jest indywidualnie obliczona, sa rozne wspolczynniki, które zdecydują o cene za m², wiec, jeśli ktoś chce się dowiedzieć, ile nasze plyty kosztują, to wlasnie w moim PLATNYM profilu znajdzie namiary. Jedyny który tu zasyfuje forum, jesteś na razie TY, bo merytorycznie od Ciebie nic madrego jeszcze nie widziałem. A może teraz daj już spokoj, bo zasyfujesz kolejny watek. Poza tym, po co Ci cene, masz przecież plyte

    Aaa... i cos mi się pomylylo, to był breziak, który się zdecydowal na samodzielne wykonanie, nie Sebcio... przepraszam za blad
    A jakos mi się wydaje ze Sebcio tez dostal od nas oferte... a nic nie kosztowala, wyobraz sobie
    Ostatnio edytowane przez tmann* ; 30-04-2014 o 22:12
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  16. #16
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmann* Zobacz post
    Arturo... wyobraz sobie to: kazda plyta jest indywidualnie obliczona, sa rozne wspolczynniki, które zdecydują o cene za m², wiec, jeśli ktoś chce się dowiedzieć, ile nasze plyty kosztują, to wlasnie w moim PLATNYM profilu znajdzie namiary. Jedyny który tu zasyfuje forum, jesteś na razie TY, bo merytorycznie od Ciebie nic madrego jeszcze nie widziałem. A może teraz daj już spokoj, bo zasyfujesz kolejny watek.
    Każdy inwestor chciałby poznać koszty płyty songoku,brzeziaka czy jakiegokolwiek innego inwestora.
    Ja mimo,że mam szczególne i bardzo ciężkie warunki gruntowe a tym samym koszt płyty byłby niższy na normalnych warunkach podałem swój rzeczywisty koszt płyty i nie widzę powodu dla którego ktoś inny nie podałby swojego kosztu,bez ściemy i bez naiwnego marketingu,żeby tylko łapać jeleni.
    Będziesz konkurencyjny,będziesz miał klientów,będziesz ściemniał nie będziesz miał klientów.
    Tobie powinno zależeć na tym,żeby relacja była pełna a nie tylko jako bajeczka opowiedziana nie mającym pojęcia inwestorom.

    Widzę,że na forum schemat sprzedawców czegokolwiek jest standartowy,ściemnić za wszelką cenę inwestora,bez podania szczegółów a nie mający pojęcia inwestor cieszy się z tego co dostał niepowtarzalnego od szczególnego i wyróżnionego sprzedawcy tego czegoś...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-04-2014 o 22:15

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    cos... a ja myslalem ze nasze oferty sa wyjątkowo szczegolowo i czytelne, z wyczerpującym opisem wszystkich prac, elementow i robot, różnimy obliczeniamy, rysunkami i cenami na rozne wersje. Przynajmniej z taka intencja sa robione. Po co komus cena innej plyty, jeśli warunki i inne parametry zdecydujace o cene mogą być calkiem inne? Trzeba porownywac ceny za ta sama plyte z ofertami od innych firm, cala reszta jest bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez tmann* ; 30-04-2014 o 22:31
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  18. #18
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmann* Zobacz post
    cos... a ja myslalem ze nasze oferty sa wyjątkowo szczegolowo i czytelne, z wyczerpującym opisem wszystkich prac, elementow i robot, różnimy obliczeniamy i cenami na rozne wersje. Przynajmniej z taka intencja sa robione. Po co komus cena innej plyty, jeśli warunki i inne parametry zdecydujace o cene mogą być calkiem inne? Trzeba porownywac ceny za ta sama plyte z ofertami od innych firm, cala reszta jest bez sensu.
    A ja myślę,że tym postem się pogrążyłeś...

    P.S.
    Z chęcią zapytam się Twoją firmę o koszt płyty u mnie,w moich warunkach gruntowych.
    Porównamy i napiszemy prawdę ile zapłaciłem za płytę a ile zapłaciłbym u Ciebie.
    Idziesz na to ?
    Jeśli tak to podaj maila rzucę konkrety a szczegóły zamieścimy tutaj w tym temacie.
    Wtedy będzie czarno na białym,dla dobra inwestora bez ściemy i lukrowania.

    Drugie P.S
    Wnioskuj do Redakcji forum,żeby usunęła moje posty z automatu do "0" to sprzedawcy czegokolwiek co chcą bezzasadnie wcisnąć inwestorom będą mieli o jednego "wrzoda" mniej na d..e
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-04-2014 o 22:55

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Beton zamówiony z Cemexu w ilości 50 m3. Z obliczeń wychodziło 48 m3 .......
    no jak ładnie ze strony Cemexu że dowiózł zamówioną ilość - ja tego efektu nie doświadczyłem

    Szybko się Pan Thomas pogodził z Cemexem.
    Ostatnio edytowane przez mic81 ; 30-04-2014 o 22:59
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    no jak ładnie ze strony Cemexu że dowiózł zamówioną ilość

    Bo to nie Cemex Slubice...
    Ostatnio edytowane przez tmann* ; 01-05-2014 o 06:40
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony