dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Prośba o doradzenie, wykonanie - klimatyzacja kanałowa

    Witam

    Mam prośbę o doradzenie sprzętu lub takze wykonanie takie instalcji jak opisze ponizej smile ( Kraków )

    Mam w domku jednorodzinnym instalacje wentylacyjną i pseudo chłodniczą

    Domek dwie kondygnacje, łacznie ok. 100 m kw.

    Instalacja chłodnicza polega na tym ze jest wymiennik chł. z rurek około 3,5 kW i przepływała przez niego woda ze studni i wylewna do kanalizacji
    ( marnotractwo i mozliwy brak wody )

    Woda ma około 9-12 stopni, wiec jak miała te 9 to chłodzenie spokojnie wystarczało, pozniej coraz gorzej jak woda sie nagrzewała

    woda 9 stopni - nadmuch około 12-14 stopni

    Wpadłem na pomysł by zrobić na istniejącej instalacji jakis agregat zewnetrzny i zeby on chłodził ciecz która ma krążyć w instalacji, gorzej niz ze studni napewno nie bedzie a mysle ze efekt lepszy ponieważ czynnik który ma chłodzic wymiennik ciecz-powietrze miałby nizsza temp. niz woda w studni ( chocby stałe kilka stopni no i w miare stała temp, nawiewu )

    Niestety kanały nawiewające mają dosc małe srednice ( 120-160 mm ) i rekuperator ktory tłoczy powietrze max 350m szesc. na godz ) ale skoro studnia dosc dobrze dawała rade to wystarczyłoby mi to co mógłbym osiagnac agregatem )

    Cy mozna uzyc wiec jakiegos agregatu ( jednostki zewnetrznej ) ewentualnie jak muszę to zakupie jeszcze chłodnicę kanałową tyle ze problem z nimi taki ze mają przekroje prostokątne... hmm

    A moze uzyc pompę ciepła tyle ze do chłodzenia powietrza ?

    Prosze o doradztwo
    Ostatnio edytowane przez Onken ; 01-05-2014 o 10:54

  2. #2
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Musi być jeszcze wentylacja z odzyskiem ciepła. Najlepsza bedzie dla Pana mitsubishi - jest najbardziej płaska i grzeje efektywnie do -25. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mitsu....jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	58,2 KB
ID:	257437

  3. #3

    Domyślnie

    Hmmm, ale jak rozumiem to jest propozycja do pierwszej cześci pytania ?

    Pózniej znalazłem info o pompie ciepła - powietrznej, jak rozumiem mogłbym jak skutek uboczny grzania wody zrobić z niej na wylocie zródło zimnego powietrza ?

    Tylko czy mogę ją uzywać nie grzejać juz wody a nadal miec zimny nadmuch ?

  4. #4
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    To pompa ciepła do bezpośredniego ogrzewania i chłodzenia powietrza - nie wody. Do grzania wody są pompy o innych parametrach i są zamontowane w zasobnikach z wodą.

  5. #5

    Domyślnie

    Panie Tomaszu, prosiłbym jaśniej jesli mozna

    Miałem na mysli tą pompę ciepła: Hewalex PCWU 3,8. H-A3 - powietrzna pompa ciepła

    W opisie podają ze słuzy do wspomagania ogrzewania ciepłej wody uzytkowej, a jak rozumiem w lecie "skutkiem ubocznym" jest wydmuch zimnego powietrza co mozna by uzyc bezposrednio do kanałow wentylacji ?

    Ale obawiam się ze to powietrze które pompa "wydmuchuje" nie jest jakos specjalnie chłodne, chociaż idealnie byłoby jakby miało powiedzmy w okolicy 10-12 stopni
    Ostatnio edytowane przez Onken ; 01-05-2014 o 14:17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony