dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Odparzony tynk?

    Witam, zwracam się z prośbą o pomoc w sprawie odparzonego (?) tynku zewnętrznego. Dom był ocieplony styropianem i otynkowany ok 12 lat temu i niestety wygląda to tak jak na zdjęciach.
    Czy jest szansa na renowację/ odnowienie/ zatuszowanie tego? Na reklamację niestety juz za późno (spraw przegapiona, dom był wynajmowany...)
    Znajomy budowlaniec stwierdził że styropian najprawdopodobniej był nieodleżany i stąd po paru latach stało się to co się stało. Nie jestem specem żeby
    stwierdzić czy tak było, natomiast teraz to trzeba jakoś zakryć, tylko jak? Ma ktoś jakiś pomysł?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8196a.JPG
Wyświetleń:	623
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	257789   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8197a.jpg
Wyświetleń:	552
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	257790   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8198a.jpg
Wyświetleń:	575
Rozmiar:	30,0 KB
ID:	257791  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Wygląda na to, że cały styro oderwał się od ściany....jeszcze takich cudów nie widziałem....
    Zdjąć wszystko, zrobić od nowa - chyba najlepsza rada.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  3. #3

    Domyślnie

    No to będzie dramat jeśli będzie to trzeba na nowo robić... Może jeszcze ktoś coś wymyśli. Z bliska wygląda to tak jakby tylko tynk popękał, ale nie dam sobie głowy uciąć...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Ewentualnie jeszcze można by wstrzelić tam piankę (CT 84 lub tytan eos)ale z drugiej strony, jak podłoże jest zabrudzone, to będzie to bez sensu.
    Chociaż z 2 strony, to chyba zabrnąłem za daleko - weź jakiegoś fachowca, obejrzy, zdejmie kawałek styro jeśli trzeba i będzie wiadomo co i jak...
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    dokladnie, trzeba zrobic odkrywke na fragmencie. Bo to jakos dziwacznie wyglada.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad czymś co można by położyć na ten tynk i to zamaskować, bo robienie drugi raz ocieplenia i tynkowanie tego domu to zabójstwo finansowe i nie wchodzi w rachubę. Kwestia co można położyć na tynk akrylowy żeby to tak nie wyglądało.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8199a.jpg
Wyświetleń:	271
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	258077  

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Isgaard Zobacz post
    Zastanawiam się nad czymś co można by położyć na ten tynk i to zamaskować, bo robienie drugi raz ocieplenia i tynkowanie tego domu to zabójstwo finansowe i nie wchodzi w rachubę. Kwestia co można położyć na tynk akrylowy żeby to tak nie wyglądało.
    Jak chcesz coś na to kłaść, to tak jak byś brał tabletkę na ból zęba, na chwilę pomoże....
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  8. #8

    Domyślnie

    Możliwe, ale na razie szukamy najmniej bolesnego finansowo rozwiązania. To jest b.duży dom, powierzchni do tynkowania są hektary więc mówimy o naprawdę dużych pieniądzach, które już raz zostały wydane. Jeśliby to miało kosztować 10 tyś zł to nie byloby problemu, ale to bedzie kilka razy tyle więc już przestaje to być błahostką. Ktoś zrobił błąd, myśmy tego nie wychwycili, bo nie użytkowaliśmy tego domu (a Ci co go użytkowali mieli to w.....), bo gdyby to było wychwycone w odpowiednim momencie to reklamacja byłaby złożona i sprawa potoczyłaby się inaczej.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Wygląda jakby nie było tam w ogole siatki. Czy jak przylozysz dłonie do ściany i kilka razy nimi naprzesz to słychać chrobotanie?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    o braku siatki też pomyślałem, ale na jednym ze zdjęć ją widać, więc jest.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Na mój parszywy gust wygląda to jakby ktoś sfuszerował układanie styropianu, i w chwili obecnej trzyma się on na rozjeżdżającej się siatce. To nie wina odparzenia, wtedy nie szło by po linii styro ale w różnych kierunkach. Mogą być w sumie trzy przyczyny:
    1. Styropian z jakiegoś powodu odkleił się od ściany (brak kołków, mało kleju, słaby klej (lub za szybko wysechł), dostała się tam woda, myszy
    2. Siatka była kiepsko przyklejona i to ona się odkleja od styropiany, co wychodzi na tynku jako jej odspajanie się i rozjeżdżanie
    3. Połączenie 1 i 2 - czyli odspojenie się styro od ściany spowodowało że siatka nie wytrzymuje nacisku...

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    No i jak sytuacja?
    Były oględziny?
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  13. #13

    Domyślnie

    Jeszcze nie, bo nie było kiedy podjechać i to obmacać, ale mam to w planach i zdam relację.

  14. #14

    Domyślnie

    Tynk obmacany, nic nie odchodzi od ściany. Siatka i styropian sztywne i nieruchome, nic się nie odkleja, nie "klawiszuje". Wygląda to jakby tylko tynk się "skurczył".

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Niemozliwe zeby sie skurczyl akurat na laczeniach plyt. Gdyby to byl problem tynku - rysy bylyby nieregularne. Zerwij do golej sciany kawalek i znajdziesz przyczyne.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Isgaard Zobacz post
    Tynk obmacany, nic nie odchodzi od ściany. Siatka i styropian sztywne i nieruchome, nic się nie odkleja, nie "klawiszuje". Wygląda to jakby tylko tynk się "skurczył".

    Niemożliwe.
    Zrób jak pisze Fighter: zerwij "do gołego" kawałek..
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Na 100 % siatki nie było lub też jakaś kiepska.a styropian zamiast po obwodzie to klejony był plackami do ściany.
    Siatka nie pozwoliła by na takie pęknięcia na połączeniu płyt styropianu
    Nie wiadomo też czy było w ogóle kołkowanie czy też kołki dawali zamiast na łączeniach to w środku płyty.
    Jedynym logicznym sposobem jest sprawdzenie poprzez odsłonięcie jednej czy dwóch płyt a potem dobra siatka powyżej 165g/m i klej

  18. #18

    Domyślnie

    Mareks77 siatka jest, co widać na zdjęciach.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    siatka jest, ale moze bez zakladow, Albo jakis tani chinczyk, ktory w palcach sie w tym momencie rozpada.
    Rób odkrywke. Inaczej nie dojdzies o co chodzi.
    I po kolei: odstukaj klej, wyciagnij kawalek siatki "zmiel" ja w palcach - jak sie rozpadnie - masz przyczyne. Sprawdz czy na polaczeniach ona jest... czy jest ciagla, czy sa zaklady.
    Wreszcie zerwij 2-3 plyty i zobacz jak to wyglada od spodu. Bo to nie jest wina tynku.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Mareks77- klej trzeba dawac na placki I po obwodzie, po drugie do 6-7 m wysokosci nie trzeba kolkowac.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony