dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Czy jest sens wstawiać okna?

    Mam SSO , w tym roku finanse pozwolą tylko na wstawienie okien. Zastanawiam się czy jest wogóle sens z racji , że nic więcej nie będzie robione. Dalsze prace będą możliwe , że w 2015 a i to nie jest pewne. Może szkoda aby się marnowały itd? SSO zrobiony w tamtym roku na wakacje.
    Chyba , że za rok okna mogą znacznie podrożeć to trzeba by teraz.
    Ostatnio edytowane przez rustin ; 21-04-2014 o 11:58

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jesli zrobisz okna to wypadaloby dociagnac do SSZ, czyli pozamykac inne otwory - drzwi zew., brame garazowa. - niestety inaczej okna moga zniknac...

    duzo zalezy od okolicy gdzie sie budujesz (na ile spokojna), sasiadow, itp.
    Budowa roczek postala, wiec powoli mozna by ja zamknac i nie pozwolic hulac wiaterkowi, wilgoci po domu
    zaleta SSZ to tez inny komfort roboty w srodku, mozna wstawic koze, przepalac od czasu do czasu i nawet przez lekka zime cos porobic samodzielnie - bez wydawania wielkiej kasy, np. podkuc miejsca pod kable/rury, itp...
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Drzwi wstawione mam stare na czas budowy aby nie zniszczyć, z bramą garażową gorzej bo też radzono aby dać ją po tynkach więc nie wiem jak ją zabezpieczyć. Narazie jest zabita deskami.
    Jak pisałem nie będzie nic robione w środku.

  4. #4

    Domyślnie

    Poczekaj moze do zimy, sa promocje zimowe ze wzgledu na dosc 'martwy' sezon - zamow wtedy a wstaw na wiosne 2015.

  5. #5
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Stan surowy otwarty i stan surowy zamknięty.Dwa stany a jakie ważne dla inwestora jak się zaczyna budować.Autor ma jakiś tam stan.Ja kupiłbym okna wstawił i czekał na lepsze czasy. Wstawił.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Poczekaj moze do zimy, sa promocje zimowe ze wzgledu na dosc 'martwy' sezon - zamow wtedy a wstaw na wiosne 2015.
    chyba też bym tak zrobił.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Mam SSO , w tym roku finanse pozwolą tylko na wstawienie okien. Zastanawiam się czy jest wogóle sens z racji , że nic więcej nie będzie robione. Dalsze prace będą możliwe , że w 2015 a i to nie jest pewne. Może szkoda aby się marnowały itd? SSO zrobiony w tamtym roku na wakacje.
    Chyba , że za rok okna mogą znacznie podrożeć to trzeba by teraz.
    Pamiętaj, że okna nieobrobione tynkiem też mają nogi... niestety widziałem kradzieże okien z budynków stojących w środku zamieszkanego osiedla - wszyscy myśleli że to następna ekipa coś robi. Nie masz nawet pewności, że cokolwiek zrobisz w przyszłym roku. Może nie warto zamrażać tyle gotówki tylko odłożyć na procent na te dwa lata. Może po drodze jakaś okazja będzie kupić inne rzeczy tanio.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monter_elektryk Zobacz post
    Czyhaj na promocję i wstaw w 2015 roku. Tak jak @Skoczen napisał nie wiadomo czy Ci nie "uciekną"
    Okna najtańsze od grudnia do stycznia lutego bo firmy mają przestoje. Proponowałbym poczekać do tego czasu.

    pzdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony