dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gosia.kraków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie jakie okno przesuwne wybrać? brać rolety czy już za późno?

    pomocy!!! Jestem przed wyborem okien. mam mętlik...Z tego co czytam w tym temacie to wychodzi, że HST się psuje i nie dają długiej gwarancji, dobrze zrozumiałam? PSK otwierałam w sklepie z oknami i wydawało mi się bardzo latające, jakby miało się zaraz zepsuć. Otwierałam też HS (drewno meranti) i chodziło super, czy dobrze rozumiem, że HST gorzej chodzi od HS?? Nie mam porównania bo nie mieli do pokazania HST... Mam okno- w świetle muru 240x 240. Murarze zrobili ciut więcej (powiedzmy 244x243, czy coś koło tego) Poradźcie co mam wybrać. Wiem, że HS będzie kosztowało netto koło 9 tys, HST ok. 7,5 a PSK 3,7 tys zl. Cena dla mnie gra rolę- ale jakość też... nie chcę mieć problemów już za 3 lata wydając sporo kasy. W całym domu okna będą PCV kolorowe dwuszybowe. Tylko z tym mam problem. a Problem numer 2- nie myślałam wcześniej o roletach. teraz zaczynam myśleć, jeżeli zdecyduję się na podtynkowe, to o ile zmniejszy mi się okno (wysokość na chwilę obecną ponad 240 cm)?? wysokość pomieszczeń 273 cm od parkietu. Czy pół metra od sufitu do okna będzie robiło złe wrażenie? Przeczytałam gdzieś że za duża odległość okna od sufitu robi złe wrażenie (ale nie było napisane jaka ma być ta odległość) bez rolet miałabym do okna 33 cm. (tak mam w projekcie)

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    nie wiem gdzie ci chcieli pokazać okna ale HS i HST to to samo tylko dochodzi ci T w nazwie co oznacza drzwi z niemieckiego .
    masz HS (HST) lub PSK (suwanka)
    przy tym wymiarze wybrał bym suwankę (PSK) co do rolety jeśli masz otwór przygotowany pod roletę to albo roleta nadstawna z konsolami lub poszerzenia i do niech roleta zewnętrzna integro.
    PSK w salonie latało to może ze względu na brak miejsca w salonie zrobili wąskie skrzydła co się właśnie wiąże z tym że skrzydła "tańczą" lub mają okucie bez automatu i tu żywotność takiego okna nie jest imponująca
    proponuje suwankę z automatem poszerzenia górą i roletę integro ale to kwestia jeszcze wiedzy co do całości i pozostałych okien

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie Ci odradzano HST - w tym wymiarze już będzie działać OK
    PSK - też będzie OK ale proponowałbym Ci porównać jak to wszystko chodzi i . . . jednak wydać więcej na HST (HS - bo to to samo jak napisał już Witek)
    HST wymaga dokładności przy montażu więc ekipa montażowa jest podstawą

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gosia.kraków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    myślałam że HS to w drewnianych a HST to w PCV ( tak mi powiedzieli w salonie z oknami pcv)

  5. #5

    Domyślnie Zwykłe okno rozwierno ucylne czy przesuwne - proszę o radę

    Witajcie również chciał bym prosić o radę jeśli chodzi o okno. Mam w salonie 2 okna na jednej ścianie od zachodu 2 * 100/235 - i tu będą tradycyjne rozwierno-uchylne bez słupka na środku. Ale mam kłopot z wyborem okna ze strony południowej. Otwór ma 350/235 i w projekcie jest w tym miejscu jedno przeszklenie stałe 150/235 i 2* 100/235 np. rozwierno-uchylne.
    Zastanawiam się czy zostawić tak jak jest czy zrobić HS dzielony na pół o wymiarze całkowitym 350/235 . Czy 350 nie będzie za wąsko na HS aby był fajny efekt ? Czy gdy nie mam ze strony południowej zadaszenia i nie chce rolety zewnętrznej (ew. tylko coś od wewnątrz) to przy HS latem pomieszczenie nie będzie się za dużo przegrzewać ? I jak w końcu jest z tymi HS - ami bo naczytałam się już wielu wątków i są różne opinie (mniej energooszczędne, trudne w montażu nawet dla fachowców, szybciej zużywające się itp...) Proszę znawców tematu o wszystkie za i przeciw
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja.JPG
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	258110 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salong.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	258111

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwus115 Zobacz post
    .... I jak w końcu jest z tymi HS - ami bo naczytałam się już wielu wątków i są różne opinie (mniej energooszczędne, trudne w montażu nawet dla fachowców, szybciej zużywające się itp...) Proszę znawców tematu o wszystkie za i przeciw ...
    Z HSami mam doczynienia od ponad dziesięciu lat. W Schuco nie miałem nigdy z nimi kłopotów. Podstawa - montaż, montaż i jeszcze raz montaż.
    Prawidłowe podparcie całości. Preferuje klocki podporowe co ok 30 cm. By osiągnąć poziom posadzki zawsze stosowane poszerzenia. Brak kłopotów. Szczelność gwarantuje sam sposób uszczelnienia w Schuco ale też wymusza wyjątkową precyzję montażu.
    350 to jakby optymalna szerokość dla podziału 2/2. Nie trzeba jeszcze wchodzić w szyby 6mm a światło przejścia jest zadowalające, moim zdaniem

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Z HSami mam doczynienia od ponad dziesięciu lat. W Schuco nie miałem nigdy z nimi kłopotów. Podstawa - montaż, montaż i jeszcze raz montaż.
    Prawidłowe podparcie całości. Preferuje klocki podporowe co ok 30 cm. By osiągnąć poziom posadzki zawsze stosowane poszerzenia. Brak kłopotów. Szczelność gwarantuje sam sposób uszczelnienia w Schuco ale też wymusza wyjątkową precyzję montażu.
    350 to jakby optymalna szerokość dla podziału 2/2. Nie trzeba jeszcze wchodzić w szyby 6mm a światło przejścia jest zadowalające, moim zdaniem
    Nie wiem jeszcze z jakie firmy miało by być te okno (rozumiem że współpracujesz z firmą Schuco ?). Czy każda firma ma/montuje te poszerzenia - z tego co czytałam to jest a'la próg/podniesienie z tego samego materiału co okno i na tym montuje się HS a gdzie wtedy idą te klocki co 30 cm ?
    No właśnie światło przejścia zadowalające ale chyba przy tej szerokości nie jakieś powalające więc cały czas się zastanawiam czy jest sens robić HS i tyle dopłacać czy zostawić standardowe okna dzielone na 3 ... ?

  8. #8

    Domyślnie

    Bierz HS-a a nie będziesz żałować Tylko zwróć uwagę na ekipę montażową.

  9. #9

    Domyślnie

    Ok - konkretna rada Jeszcze przed montażem zamierzam rozpytać w jaki sposób różne firmy montują aby mieć rozeznanie... A jeszcze jedno pytanie ogólnie okna zamawiam z PCV, trzyszybowe 6 komorowe. Czy z Hs też bieże się takie parametry czy nie? a po 2 słyszałam coś o szybach przyciemnionych w HS - ach ? wiecie coś na ten temat czy to ma służyć mniejszemu nagrzewaniu pomieszczenia latem czy mniej widocznym pomieszczeniu dla ciekawskich ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwus115 Zobacz post
    Nie wiem jeszcze z jakie firmy miało by być te okno (rozumiem że współpracujesz z firmą Schuco ?). Czy każda firma ma/montuje te poszerzenia - z tego co czytałam to jest a'la próg/podniesienie z tego samego materiału co okno i na tym montuje się HS a gdzie wtedy idą te klocki co 30 cm ?
    No właśnie światło przejścia zadowalające ale chyba przy tej szerokości nie jakieś powalające więc cały czas się zastanawiam czy jest sens robić HS i tyle dopłacać czy zostawić standardowe okna dzielone na 3 ... ?
    podział na 3/3 gdzie balkon dwuskrzydłowy i z boku fiks jest rozwiązaniem najtańszym i w mej ocenie wystarczającym. Jak trzeba otworzysz jedno skrzydło i w tym wymiarze to będzie ok 80 cm światło przejścia w zupełności wytaczające dla normalnej eksploatacji, jak za wąsko otwierasz drugie i masz ok 1,7 mb światło przejścia - czyli więcej niż w przesuwne w podziale 2/2. Próg ok 65 mm tez nie jest żadnym problemem dla normalnego człowieka.
    Czy warto wydać więcej kasy ? NIe mnie decydować bo to nie mój portfel ale . . . ale gdy decydujesz się na PSK to już doprawdy lepiej pochodzić i znaleźć dostawcę co dobrze ci zamontuje HS- a a różnica w cenie nie jest aż taka jak kiedyś. Są producenci mający HSy doprawdy a trakcyjnych cenach tylko dlatego ze trzepią je masowo
    Owszem, mam co nie co wspólnego z Schuco jako wykonawca
    Nie ma wymagań takiego montażu na poszerzeniach i wiele firm nawet nie wie, że w systemie który sprzedaje poszerzenia wogóle istnieją. Zgroza !!!
    Często usłyszysz że jest to zbędny wydatek, że zostawią na cegłach i później posadzką się podeprze i tym podobne bzdury !!!
    Współczuję Wam, klientom, kontaktu z większością punktów handlowych - na serio, wieje zgrozą i dyletanctwem

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwus115 Zobacz post
    ...wiecie coś na ten temat czy to ma służyć mniejszemu nagrzewaniu pomieszczenia latem czy mniej widocznym pomieszczeniu dla ciekawskich ?
    poczytaj o szybach SunEnergy. Możesz dać szyby Antisol czy Stopsol ale czy warto - wątpię
    HS w podobnym wypasie (6 komór) w kilku systemach są już dostępne, w innych dalej to trzykomorówka

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Próg ok 65 mm tez nie jest żadnym problemem dla normalnego człowieka. /QUOTE]
    A dlaczego próg 65 mm nie ma okien rozwieranych "normalnie" z niskim progiem ?

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Nie ma wymagań takiego montażu na poszerzeniach i wiele firm nawet nie wie, że w systemie który sprzedaje poszerzenia wogóle istnieją. Zgroza !!!
    Często usłyszysz że jest to zbędny wydatek, że zostawią na cegłach i później posadzką się podeprze i tym podobne bzdury !!!
    Współczuję Wam, klientom, kontaktu z większością punktów handlowych - na serio, wieje zgrozą i dyletanctwem

    Nie musisz mi o tym mówić bo już widziałam taką fuszerkę w HS po 15 tyś.... dlatego jestem trochę anty...

  13. #13

    Domyślnie

    Słuchaj, nie możesz być anty czemuś co zostało spieprzone już na etapie montażu.
    Nie wiem skąd jesteś ale na pewno znajdziemy Ci tu montażystę który HS dobrze zamontuje
    Niski próg przy balkonie dwuskrzydłowym ma jedną wadę - jest zimny i często przewiewny.
    Dlaczego?
    Jedna uszczelka z małą tolerancją względem skrzydła
    Ja odradzam z lenistwa, nie lubię jeździć na każde wezwanie klient abo mu coś tam wieje.
    Przy niskim progu MUSI być poszerzenie ze wzmocnieniem by ten próg jakoś usztywnić i zamocować do podłoża - ale tego większość nie stosuje
    Powiem więcej oni nawet nie wiedzą że tak powinno się montować - i tu chciałem coś złośliwego napisać, nawet napisałem ale skasowałem.

  14. #14

    Domyślnie

    Ok to może inaczej zapytam: Czy znasz jakąś dobrą firmę w podlaskim ? Bliskie mi miejscowości to Białystok !!!

    Ja chcę mieć ten niski próg w oknie zachodnim Więc muszę znaleść firmę która mi zamontuje te : "poszerzenie ze wzmocnieniem by ten próg jakoś usztywnić i zamocować do podłoża "...

    Czytałam też o tych niskich progach że nie może być tej metalowej listwy i tyle..
    że montuje się te poszerzenie wypełnione powietrzem itp .. ?
    Ostatnio edytowane przez sylwus115 ; 04-05-2014 o 19:58

  15. #15

    Domyślnie

    Rozpatrywałam lokalne firmy: Vitron, DMD, JOcz, Abakus, Deltaokna... ?

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Podczepię się pod wątek

    Tak wygląda otwór pod okno 300 x 225 - jestem na etapie wyboru okien



    W otworze planuje zamontować okno suwane na niskim progu. ( obecnie rozpatruję oferty f. Elwiz i Vetrex)
    Podział 2/2

    Czy zamontowanie okna z niskim progiem w tak przygotowanym otworze obejdzie się bez problemów ?
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  17. #17

    Domyślnie

    a dlaczego miałbyś mieć problemy? Odpowiednie zwymiarowanie i obliczenie poziomu posadzki tak by wyszedł Ci niski próg i.... i jak tylko się uda to poziome wypełnienie kształtek styropianowych betonem

  18. #18

    Domyślnie

    Otrzymałam wycenę od firmy Jocz na okno Hs Termoslide (schuco też ma okno Termoslide - czy to te same ?)
    Oto parametry co one znaczą nie wiem - czy są ok ?

    Cena HS Thermoslide w kolorze dąb ciemny o wymiarach 3500x2350 z pakietem

    6/10AL/4T/10AL/6T : 10 493 zł/netto

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Podczepię się pod wątek

    Tak wygląda otwór pod okno 300 x 225 - jestem na etapie wyboru okien



    W otworze planuje zamontować okno suwane na niskim progu. ( obecnie rozpatruję oferty f. Elwiz i Vetrex)
    Podział 2/2

    Czy zamontowanie okna z niskim progiem w tak przygotowanym otworze obejdzie się bez problemów ?
    Czy przy tak przygotowanym otworze okiennym do HS też trzeba "robić" poszerzenia ?

  20. #20

    Domyślnie

    wszystko zależy od tego na jakim ostatecznie poziomie masz posadzkę.
    Poniżej tylko przykład o co chodzi i co należy zrobić przy montażu drzwi balkonowych
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno - balkon.jpg
Wyświetleń:	1254
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	258295
    Tu widać pojedyńczy profil, HS to szerokość od 17 do 22 cm i od dołu konieczność zdublowania poszerzeń - inaczej, to tak jakbyś obok tego okna postawił kolejne

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony