dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwus115 Zobacz post
    Otrzymałam wycenę od firmy Jocz na okno Hs Termoslide (schuco też ma okno Termoslide - czy to te same ?)
    Oto parametry co one znaczą nie wiem - czy są ok ?

    Cena HS Thermoslide w kolorze dąb ciemny o wymiarach 3500x2350 z pakietem

    6/10AL/4T/10AL/6T : 10 493 zł/netto
    Do drzwi HS na profilach Schuco ThermoSlide wchodzą pakiety szybowe o szerokości 52mm (skrzydło ma szerokość 82mm), standardem powinno być zastosowanie szyby Ug=0,6 lub 0,5 z ciepłą ramką. Tobie wycenili pakiet 36mm na ramce aluminiowej 10mm o izolacji szyby Uw=0,8 - coś słabo jak do takiego profilu.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmax Zobacz post
    Do drzwi HS na profilach Schuco ThermoSlide wchodzą pakiety szybowe o szerokości 52mm (skrzydło ma szerokość 82mm), standardem powinno być zastosowanie szyby Ug=0,6 lub 0,5 z ciepłą ramką. Tobie wycenili pakiet 36mm na ramce aluminiowej 10mm o izolacji szyby Uw=0,8 - coś słabo jak do takiego profilu.
    Dzięki więc poproszę by się poprawili i wycenili dla szyby Ug=0,6 lub 0,5 z ciepłą ramką....

  3. #23

    Domyślnie

    A czy te parametry są już ok ? Która opcja będzie lepsza okno od południa...

    Drzwi przesuwne HS Thermoslide o wymiarach 3500 x 2350 ze szkleniem 6T/14CR/4T/14CR/6T (Ug=0.6) to koszt 10 636 zł - z powodu wymiarów szyb potrzebne jest zastosowanie szklenia 6mm które pogarsza oczywiście wsp. przenikania ciepła dla pakietu


    Drzwi przesuwne Hs Thermoslide o wymiarach 3500 x 2300 ze szkleniem 4T/16CR/4T/16CR/4T (Ug=0.5) to koszt 10 417 zł – tutaj pomimo minimalnej różnicy w wymiarze HS-a, szklenie łapie się na 4mm stąd róznica w cenie i lepszy wsp. przenikania ciepła dla pakietu

  4. #24

    Domyślnie

    nie łapie się, przekracza 3,0 ale i tak weź na 6mm. Taka powierzchnia na ramkach 14 to zimą centralnie dystans 12 mm a może i jeszcze mniej będzie(przy 4mm grubości szkła)
    Kolejna sprawa - środkową szybę niech też zrobią na 6 czyli pakiet 6T / 14 AR / 6T / 14 AR / 6T Ug=0,6
    Może mają szyby "energetyczne" to materiał do zastanowienia się czy zastosować czy nie
    Żeby było ciekawej u niektórych takie szkło liczone jest taniej od normalnego

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    nie łapie się, przekracza 3,0 ale i tak weź na 6mm. Taka powierzchnia na ramkach 14 to zimą centralnie dystans 12 mm a może i jeszcze mniej będzie(przy 4mm grubości szkła)
    Kolejna sprawa - środkową szybę niech też zrobią na 6 czyli pakiet 6T / 14 AR / 6T / 14 AR / 6T Ug=0,6
    Może mają szyby "energetyczne" to materiał do zastanowienia się czy zastosować czy nie
    Żeby było ciekawej u niektórych takie szkło liczone jest taniej od normalnego
    Ok to na razie moja pierwsza wycena (tzn. pierwsza firma) czekam jeszcze na inne.
    A jakie własnosci mają szyby energetyczne czy to to samo co energooszczędne - zatrzymujace energię wewnątrz pomieszczeń ? A jak jest z nimi latem ? Boję się przegrzewania pomieszczenia ew. jak będzie za gorąco to planuje w przyszłosci jakąs roletę/przesłonę z zewnątrz.

  6. #26

    Domyślnie

    za dużo pisania - wrzuć w wujka - szyby sunenergy
    miłej lektury
    a i nie do końca to taka sama szyba

  7. #27

    Domyślnie

    Inna wycena dzrzwi przesuwne HST Skrzydło 5 komorowe
    System: VEKA 82 MD Drzwi WEW [101.291+103.345] próg ALU 1,04
    Kolor: Złoty dąb (2178.001)
    Listwa:
    szkło: 6TPS/9A/6/9A/6TPS
    U=1,04 6TPS/9A/6/9A/6TPS 10412,87 zł/ brutto

    Widzę że szyba jest 6 mm ale co oznacza te 9A oraz tps ?

  8. #28

    Domyślnie

    Ogólnie co możecie powiedzieć o tym systemie Veka - druga wycena jest w tym systemie ale widzę że zwykłe okna (nie HS) mają takie parametry :

    4TPS/16AST/4/16AST/4TPS

    oraz np przy oknie 800/2350 u = 0,94 nie jest za wysokie ?

    przy małym oknie 900/900 u=1

  9. #29

    Domyślnie

    9A - 9mm dystans (nieporozumienie) A jak Argon
    tps - powłoka termoemisyjna - oznaczana jako TPS czy T w sumie to samo, warstwa tlenków i metali by podnieść wartość izolacji termicznej szyby dzięki odbijaniu promieniowania cieplnego
    Veka, niech się inni wypowiedzą, dla mnie to takie sobie cuś nie warte pieniędzy jakie za to "cuś" żądają, ale . . .marka profila rozpoznawalna na tramwajach, WC-tach i gdzie tylko można się zareklamować. Choć na papierze toaletowym jeszcze nie widziałem

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    9A - 9mm dystans (nieporozumienie) A jak Argon
    Nieporozumienie tzn. że lipa czy co ?
    a jak z tym u blisko 1 ???????

    To w jakim systemie szukać tych okien bo zanim przez to przebrnę to osiwieję ....... ?

  11. #31

    Domyślnie

    Z wielu powodów wybrałby Schuco HS Si 82 ThermoSlide
    Podstawowy - system uszczelnienia
    Poboczny - możliwość zastosowania szyb do 3,0 mkw o Ug=0,5, konstrukcji 4/18/4/18/4(bzdetnych literek nie piszę) zarówno w wersji SunEnergy jak i zwykłem Thermofloat
    Ale . . .ale w przypadku HSów podkreślę, tu prawidłowy montaż jest PODSTAWĄ !!!

  12. #32

    Domyślnie

    o ramce dystansowej 9mm napisałem "nieporozumienie" gdyż w tak dużym przeszkleniu, na dodatek zbliżonym do kwadratu, zmiana temperatury na zewnątrz w sposób radykalny wpływa na odległości między szybami w ich środkowym punkcie, na przecięciu linii poprowadzonych od naroży *( że tak łopatologicznie wyjaśnię co mam na myśli). Jak masz szybę nawet w górnej granicy powierzchni, akceptowanej przez producenta to przy ramce 9 wystarczy ze szyba ugnie ci się o choćby 2 mm to zimą będziesz miał problem z Ug całego okna (będzie o wiele mniejsze niż deklarowane) i pojawić się może zjawisko wykraplania się pary wodnej w centrum szyby. Koledzy już kiedyś publikowali tu zdjęcie wodnego kręgu w centrum szklenia

  13. #33

    Domyślnie

    Dzięki własnie takiej łopatologi mi potrzeba ...
    a czy możesz mi polecić sprawdzoną firmę w okolicach Białegostoku współpracującą/robiącą okna na profilach Schuco ?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony