dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie Kotwy do montażu okien w ociepleniu

    Witam,

    Jestem na etapie wybrania sposobu montażu okien i najbliższy jestem do montażu na kotwach (kątownikach).
    Jakiej firmy kotwy polecacie,a jakich się wystrzegać ?

    Jak powinien wyglądać taki montaż na kotwach? Okno osadza się na kotwach,uszczelnia pianą,a dodatkową taśmami z zewnątrz i wewnątrz ?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    kotwach czy kątownikach - to nie to samo

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Wszystko zależy od Twojej budowy - to jest czynnik determinujący dobór odpowiedniego sposobu montażu a co za tym idzie doboru konsol.
    Jaki rodzaj ściany ? z czego zbudowane ? jak daleko wysunięte okna ? jakie okna ? itp itd

    Pozdrawiam

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    A co jest lepsze kotwy czy kątowniki ?
    Chodzi mi o wypuszczenie okien poza lico muru w warstwę ocieplenia. Da się to zrobić na kotwach i kątownikach ?

    Okna będę miał drewniane profil 92 3 szybowe, najprawdopodobniej dębowe.
    Ściana jest z silki 24 + styropian 20 cm grafit
    Okna chciałbym na tyle wysunąc by cała grubośc ramy,czyli 92 mm była poza murem.

  5. #5

    Domyślnie

    Jejku, doprawdy czy piszę po arabsku czy chińsku ?
    O jakich kotwach mówisz ?
    Jakie kątowniki masz na myśli ?
    Masz kilka systemów kotew na których montażyści montują - system JB-D bądź kotwy Knesela (tu więcej w temacie opowie ich dystrybutor - kolega MM)
    Masz system MOWO
    A o kątownikach nie mam pojęcia jakie masz na myśli
    Ciesielskie na które montował j-j i miał później kłopoty z wyginaniem się ram czy o innych mówisz ?

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Jejku, doprawdy czy piszę po arabsku czy chińsku ?
    O jakich kotwach mówisz ?
    Jakie kątowniki masz na myśli ?
    Masz kilka systemów kotew na których montażyści montują - system JB-D bądź kotwy Knesela (tu więcej w temacie opowie ich dystrybutor - kolega MM)
    Masz system MOWO
    A o kątownikach nie mam pojęcia jakie masz na myśli
    Ciesielskie na które montował j-j i miał później kłopoty z wyginaniem się ram czy o innych mówisz ?
    Jak bym wiedził wszystko o wszystkim i na każdy temat to pewnie bym nie pytał.....

    W takim razie chodzi mi o sprawdzone,atestowane rozwiązania,a nie żadne kombinowane.
    MOWO odpada jest dla mnie za drogie.
    Czyli z kotew wartych rozważenia jest wspomniane przez Ciebie JB-D i Knesel ? Czy coś jeszcze ?
    Czym się różnią te dwie firmy?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Przy takim wysunięciu to zrobisz to - a raczej wykonają to montażyści zarówno na Knelsenie jak i na SFSie - systemy są w części podobne do siebie.
    Pytanie JAK chcesz aby te Twoje okna zamontowano:
    - czy ramy maja być przewiercane ? czy może nie ?
    - czy konsole mają byc płaskie ? a może kątowe ?
    - czy jest dojście do okien od strony zewnętrznej ? czy może nie ?
    - czy mur jest dwu czy trój warstwowy ? jeżeli trój to czy warstwa zewnętrzna jest wykonana ?
    itd itp - naprawdę należy znać odpowiedzi na wiele pytań aby cokolwiek doradzić.

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Oba systemy są do montażu okien w warstwie ocieplenia
    Są podobne - jedni wolą JB-D inni Knesela,
    JB-D niby droższe choć nie do końca
    Ja, z uwagi na nabyte doświadczenie, wolę JB-D choć jako podporę już stosuje Knesela choć nie zawsze można, zależy od warunków na danej budowie
    MOWO faktycznie droższe ale ma swoje zalety
    Temat na wypracowanie

  9. #9

    Domyślnie

    i dodałbym jedno. . . .już nie muszę MM wyłuszczył temat idealnie

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    Przy takim wysunięciu to zrobisz to - a raczej wykonają to montażyści zarówno na Knelsenie jak i na SFSie - systemy są w części podobne do siebie.
    Pytanie JAK chcesz aby te Twoje okna zamontowano:
    - czy ramy maja być przewiercane ? czy może nie ?
    - czy konsole mają byc płaskie ? a może kątowe ?
    - czy jest dojście do okien od strony zewnętrznej ? czy może nie ?
    - czy mur jest dwu czy trój warstwowy ? jeżeli trój to czy warstwa zewnętrzna jest wykonana ?
    itd itp - naprawdę należy znać odpowiedzi na wiele pytań aby cokolwiek doradzić.

    Pozdrawiam
    - czy ramy maja być przewiercane ? czy może nie ? Jakie to ma znaczenie dla użytkownika? Co jest lepsze?
    - czy konsole mają byc płaskie ? a może kątowe ? Jakie to ma znaczenie dla użytkownika ? Co jest lepsze?
    - czy jest dojście do okien od strony zewnętrznej ? czy może nie ? W jakim kontekście dojście z zewnątrz ?
    - czy mur jest dwu czy trój warstwowy ? jeżeli trój to czy warstwa zewnętrzna jest wykonana ? Mur w 90% jest 2 warstwowy,tylko ryzalit(klatka schodowa) jest dodatkowo pokryta na styropianie płytką klinkierową ceglaną http://www.artbrick.com.pl/

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Rodmano Zobacz post
    - czy ramy maja być przewiercane ? czy może nie ? Jakie to ma znaczenie dla użytkownika? Co jest lepsze?
    - czy konsole mają byc płaskie ? a może kątowe ? Jakie to ma znaczenie dla użytkownika ? Co jest lepsze?
    - czy jest dojście do okien od strony zewnętrznej ? czy może nie ? W jakim kontekście dojście z zewnątrz ?
    - czy mur jest dwu czy trój warstwowy ? jeżeli trój to czy warstwa zewnętrzna jest wykonana ? Mur w 90% jest 2 warstwowy,tylko ryzalit(klatka schodowa) jest dodatkowo pokryta na styropianie płytką klinkierową ceglaną http://www.artbrick.com.pl/
    teraz zadam po raz kolejny pytanie - Szanowny Inwestorze - KOMU płacisz za Swoje okna i ich montaż ?
    My wskazujemy drogę, kierunek i ... tyle
    Zacznij od ludzi, którym płacisz wymagać odpowiedzi na pytanie, które my pomagamy Ci postawić.

    I nie mniej mi za złe ale mam dość oglądania montaży spier....nych przez pseudo fachowców, którzy czytając porady czy też słuchając ich myślą, że zrobią to dobrze. Dużo lepiej poszukać ekipy, która udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania a jeszcze lepiej SAMA je zada - będziesz miał szansę na to, że znają się na robocie a nie, że ich edukacja zakończyła sie na filmiku z YouTuba.

    Pozdrawiam

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    teraz zadam po raz kolejny pytanie - Szanowny Inwestorze - KOMU płacisz za Swoje okna i ich montaż ?
    My wskazujemy drogę, kierunek i ... tyle
    Zacznij od ludzi, którym płacisz wymagać odpowiedzi na pytanie, które my pomagamy Ci postawić.

    I nie mniej mi za złe ale mam dość oglądania montaży spier....nych przez pseudo fachowców, którzy czytając porady czy też słuchając ich myślą, że zrobią to dobrze. Dużo lepiej poszukać ekipy, która udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania a jeszcze lepiej SAMA je zada - będziesz miał szansę na to, że znają się na robocie a nie, że ich edukacja zakończyła sie na filmiku z YouTuba.

    Pozdrawiam
    Ok.Dzięki.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    ..... nie mniej mi za złe ale mam dość oglądania montaży spier....nych przez pseudo fachowców, którzy czytając porady czy też słuchając ich myślą, że zrobią to dobrze. Dużo lepiej poszukać ekipy, która udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania a jeszcze lepiej SAMA je zada - będziesz miał szansę na to, że znają się na robocie a nie, że ich edukacja zakończyła sie na filmiku z YouTuba.....
    Jakże słuszny post. Nikt lepiej by nie ujął.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    Wszystkie okna w domu planuję fixy szklone w ramie. Drzwi tarasowe klasyczne rozwierane. U szyby =0,5.
    Tkz. ciepły montaż ale w warstwie muru łokniarze wycenili mi na 40złych/mb (klasyczny 13zł/mb)

    Czy przy fixach trzeba koniecznie wyjmować pakiet szybowy ?

    Ile może kosztować ciepły montaż w warstwie ocieplenia (u mnie 30cm styro) na konsolach Knelsena ? Na forum dla systemu JB-D podawano wartości w okolicach 100zł/mb. Przy tej cenie słabo z opłacalnością.

    Na stronie fentechu nic nie ma na temat taśm rozprężnych, foli paroprzepuszczalnych itd. Może ktoś podać lub zalinkować jak to się powinno poprawnie zrobić ?

    Czy stoi coś na przeszkodzie aby drzwi zewnętrzne również montować w tym systemie ?
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    (klasyczny 13zł/mb)
    Cena 2x niższa niż rynkowa. Trzymaj się od nich z daleka.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemical Zobacz post
    Na stronie fentechu nic nie ma na temat taśm rozprężnych, foli paroprzepuszczalnych itd. Może ktoś podać lub zalinkować jak to się powinno poprawnie zrobić ?
    Więcej o systemie Knelsena znajdziesz na stronie Zrzeszenia, a filmik jak przy takim systemie używać folii na filmie instruktażowym "Montaż warstwowy okien z taśmami". Drzwi wejściowe też można tak montować, a fixy mogą pozostać zaszklone. pzdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony