dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 134 z 134
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie garaż

    teraz jest nawiezione około 30, przy fundamentach i 50cm piasku zółtego, nie był ubijany, ale leży tam już 4lata, przed wylewaniem i tak trzeba będzie to zagęścić, bo nie podejrzewam że wszędzie tak samo to osiadło....,
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  2. #122
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    A: i to jest problem - piasek trzyma wilgoć, a jak dodasz do tego mróz to nigdy nie będziesz miała równej powierzchni - stąd małe elemnety czy płytka chodnikowa. Każda będzie sobie oddzielnie pracować. Nie popęka, w teorii nie powinno się złuszczyć jak będzie soł ze śniegiem kapać...

  3. #123

    Domyślnie

    czy ktokolwiek z Was robił próg garażu z wylewki termoizolacyjnej ? taka wylewka to ok 100l więc zamawianie gruchy albo maszyny nie ma sensu, trzeba zrobić samemu, tylko z czego i jak zaizolować

    może ktoś robił perlitobeton i podzieliłby się doświadczeniem ?

    chciałbym zrobić sensowny wjazd do garażu nad termoizolacją ściany fundamentowej redukując mostek temiczny ...

  4. #124

    Domyślnie

    Witam,
    Słyszałem, ze pomiędzy kostką a płytkami garażu można zastosować listwę gumową.
    Słyszeliście o takim rozwiązaniu, możecie podać nazwę takiej listwy lub link?

  5. #125

    Domyślnie

    Odświerzę, bo też mam zagwostkę dotyczącą progu w garażu. Co prawda nie daję styropianu, więc ten problem mi odpada, ale zastanawia mnie gdzie powinna kończyć się kostka - wylewka będzie bezpośrednio na chudziaku, przed bramą wewnątrz garażu ma być odpływ liniowy, ale nie bezpośrednio przy bramie, tylko jakieś kilkanaście cm od niej. Pytanie - czy dojechać kostką do skrzydła z zewnątrz, czy wejść do wewnątrz i zakończyć przed odpływem? I kolejna sprawa - nie będzie miejsca na podsypkę pod kostkę na ścianie fundamentowej w progu - jak położyć tu kostkę? Na klej?

  6. #126
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    [QUOTE=Daga&Adam;3012635]Dlatego ja bym polozyl kawalek grubej blachy (ca 8-10mm ??) szerokosci najlepiej calego otworu, a dlugosci ok 50cm. Te 20cm wysunac na zewnatrz - tak zeby przykrylo styropian, a pozostale 30cm.. I tu rozne opcje w zaleznosci z czego masz tego chudziaka. Ja tam mam strop (bo na dole drugi garaz), wiec te 30cm blachy na koncach co 10-20cm zakotwic jakimis porzadnymi kolkami. Wtedy mozesz spokojnie po tym jezdzic i styro jest bezpieczny. Kwestia dobrego zabezpieczenia blachy przed korozja, ale mysle ze taka gruba blache szybko korozja nie zje

    Jezeli chodzi o koszt blachy to jak masz np otwor 3m * 0,5m * 1cm grubosc = 0,015m3, przy gestosci stali ca 7,8t/m3 daje ok 120kg. Najlepiej udac sie na zlom i poszukac odpowiedniej za ~1 pln / kg

    też mam ten dylemat, jak zabezpieczyć styro na ścianie fundamentowej (10cm) żeby położna na nim kostka nie zagniatała go podczas wjazdu samochodem do garażu?
    też myślałem nad taką blachą jednak ja już mam wylewkę na progu więc nie ma opcji, myślałem też nad blachą ryflowaną, która przykręcona do progu od góry na kołki licuje się z płytkami w garażu i opiera na kostce na podjeździe tworząc mostek nad tą kostką leżąco na styro, ale nie będzie to za ładnie wyglądało.

    Można by też wyciąć styro na szerokości około 50 cm tam gdzie jadą koła i w to miejsce do progu przykręcić kątownik lub jakiś krawężnik...
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  7. #127

    Domyślnie polaczenie wylewki i progu w garazu

    Witam, wlasnie jestem na etapie ukladania styropianiu w domu i garazu. po ulozeniu styro w garazu zastanawiam sie teraz jak oddzielic wylewke w garazu od progu aby nie powstawal mostek na styku progu z garazem. Mam w garazu 10cm styro na podlodze i na to pojdzie wylewka anhydrytowa 7cm. garaz bedzie ogrzewany. w tym momencie styro konczy sie ok. 5 cm przed progiem garazu. Mam pomysl taki zeby dac pomiedzy wylewke a prog styrodur o grubosci 5cm na wysokosc wylewki, z drugiej strony dojechalbym kostka brukowa do tego styroduru. moze byc takie rozwiazanie, czy inaczej kombinowac? z gory dzieki wielkie za sugestie.

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    Witam, wlasnie jestem na etapie ukladania styropianiu w domu i garazu. po ulozeniu styro w garazu zastanawiam sie teraz jak oddzielic wylewke w garazu od progu aby nie powstawal mostek na styku progu z garazem. Mam w garazu 10cm styro na podlodze i na to pojdzie wylewka anhydrytowa 7cm. garaz bedzie ogrzewany. w tym momencie styro konczy sie ok. 5 cm przed progiem garazu. Mam pomysl taki zeby dac pomiedzy wylewke a prog styrodur o grubosci 5cm na wysokosc wylewki, z drugiej strony dojechalbym kostka brukowa do tego styroduru. moze byc takie rozwiazanie, czy inaczej kombinowac? z gory dzieki wielkie za sugestie.
    Jak to rozwiązałeś?

  9. #129
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    podlaczam sie pod pytanie
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  10. #130
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Domyślnie

    Niektórzy dają odwodnienie liniowe wzdłuż progu, tab by brama garażowa opierała się o zewnętrzną krawędź odwodnienia. Wtedy powietrze znajdujące się w odwodnieniu rozdziela wylewkę garażu od kostki brukowej.

  11. #131
    Banned
    Jatamen

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kowary
    Kod pocztowy
    58-530
    Posty
    58

    Domyślnie

    Po prostu na zewnątrz przy samych drzwiach od garażu trzeba zrobić mały fundament betonowy i zostawić miejsce na kostkę i podsypkę.

  12. #132
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jatamen Zobacz post
    Po prostu na zewnątrz przy samych drzwiach od garażu trzeba zrobić mały fundament betonowy i zostawić miejsce na kostkę i podsypkę.
    No i drugi popis

    ogarnij się, czytaj temat i ogarniaj o co chodzi pytającemu, a nie tak walisz od czapy, aby tylko posty nabić

  13. #133
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    janiszelk

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    107

    Domyślnie

    Tutaj gość pokazuje co i jak, nie jest super, ale można podpatrzyć..Poczytajcie też komentarze bo tam sporo rad jest co i jak z tym połączeniem.
    https://www.youtube.com/watch?v=C65ugarFyrQ

  14. #134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    damian88max

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    a jak by zrobić próg z ytonga ? on ma dobre własciwosci tylko czy z biegiem czasu się nie rozkruszy?

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony