dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 134
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    moi fachowcy od jastrychu powiedzieli że wewnątrz garażu przy bramie ma być pół metra podłogi bez styropianu bo nie biorą odpowiedzialności za to czy w innym przypadku nie będzie pękać - i tak mniej więcej jest - na początku garażu mam warstwę jastrychu 16cm (około 40cm w głąb garażu) - myślę że nie powinna pęknąć
    No to jest dokłądnie rozwiązanie nr "1" opisywane przez mnie w pierwszym poście I ok, tylko znów problem, czy jak w końcu nie zjedziesz z tych 40 cm, na wylewke na styro, to w tym miejscu nie zacznie pękać ...
    Gdybam, nie wiem, nie znam się
    I sam nadal nie wiem jak zrobić ... a wylewki sie zbliżają ...

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  2. #42

    Domyślnie

    mam zrobiony spadek 1% od końca garażu w stronę bramy jadąc od strony bramy przez 40cm nie ma styro, potem jest 0,5m styro 5cm (akurat zostało mi trochę hydromaxa) dalej jest 0,5m styro eps100 5cm, kolejne 0,5m to warstwa styro 6cm dalej (8cm = 5+3) i na końcu 2m 10cm

    tak to mniej więcej wygląda - podobno ma nie pękać ale jeszcze nie próbowałem jeździć po tym autem

    poza tym w garażu warstwa jastrychu musi być oczywiście grubsza niż normalnie w domu -opierając się na tym co usłyszałem od moich fachowców... minimum 7cm

    z tego co widzę u mnie jest w garażu w okolicach 10cm a na początku pełne 16

  3. #43

    Domyślnie

    U mnie będzie tak:
    beton \
    styrodur >w garażu i 0,5 m przed garażem
    beton ze zbrojeniem /
    na to w garażu gres, na progu listwa metalowa, na zewn. kamyki

    Bogdan

  4. #44

    Domyślnie

    Coś mi nie wyszło
    Jeszcze raz
    beton \
    styrodur >te trzy warstwy wychodzą 0,5 m przed garaż
    beton /

    Bogdan

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    no a u mnie już pozamiatane mają robić jakis dziwny próg by ten wystający styropian zakryć...

  6. #46

    Domyślnie Wjazd do garazu - wykonczenie progu

    Mam pytanie jak wykonczyc prog w garazu? Mam polozone plytki na podlodze i zastanawiam sie jak wykonczyc sam prog wjazdu. Czy klasc na nim jakas llistwe katowa aby zabezpieczyc brzeg aby nie doszlo do uszkodzenia plytek na samym brzegu.

  7. #47

    Domyślnie

    Jak masz na zewnatrz kostke , to dojedz plytkami do niej .

  8. #48

    Domyślnie

    Jeszcze kostki nie mam, dopiero moze na wiosne, i myslalem ze pozniej jak poloze kostke tez przyda sie takie zabezpieczenie brzegu. Rozumie wiec ze jak kladzie sie kostke to nie zabezpiecza sie tego brzegu progu garazu?

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Na ten sam problem zastosowaliśmy tymczasowe rozwiązanie, tzn. daliśmy duże kostki betonowe na styk z płytkami w garażu, bo docelowa kostka .... nie wiadomo kiedy

  10. #50

    Domyślnie

    Przede wszystkim, jeśli rozumiesz próg jako jakiś uskok w poziomach, to staraj sie tego uniknąć. Ja mam płytki w garazu, na zewnątrz kostkę, pomiedzy nimi płytki klinkierowe (tak pasowało do estetyki elewacji domu) i to jest wszystko na jednym poziomie. Wtedy nie trzeba żadnych listew itp. Każdy uskok to potencjalne ryzyko, że przy wjeżdżaniu jak kieryś mocniej szarpniesz kołami to coś się wytrze, ukruszy itd. W wąską szczeline pomiędzy kostką a płytkami wlałem cement, żeby "zamknąć kostkę" i żeby nic "nie chodziło" na łaczeniu.

  11. #51

    Domyślnie

    Nie myslalem o tym aby tworzyc uskok tak jak piszesz, bo faktycznie moze byc problem ale mam obawy ze mimo ze bedzie na jednym poziomie kostka czy jak wczesniej podal ktos bloczki betonowe (bardzo spodobal mi sie pomysl na tymczasowe rozwiazanie podjazdu do garazu) to czy warto zabezpieczyc krawedz plytek np listwa katowa, gdyz nacisk kol samochodu jest dosc spory na niezbyt duzej powierzchni i aby po czasie nie nastapilo wykruszanie plytek w tych miejscach

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Włąśnie żeby płytki się nie ukruszyły daliśmy tymczasowo duże kostki betonowe tak, żeby były o niecały centymetr wyżej niż płytki garażowe. Zobaczymy jak się sprawdzi

  13. #53

    Domyślnie

    w powiedzmy docelowej sytuacji, kiedy i plytki i podjazd (kostka etc) sa gotowe i na jednym poziomie, nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczania styku obu powierzchni,

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Gorzej, gdy ta dolelowa sytuacja nastąpi nie wiadomo kiedy

  15. #55

    Domyślnie

    moze nie kleic plytek do samego brzegu wylewki ?

  16. #56

    Domyślnie

    najlepszym rozwiazaniem bylby katownik ale zakotwiony do betonu i dojechac do niego plytka.ulozenie kostki na zewnatrz na rowno jest dobrym rozwiazaniem ale nalezy pamietac ze kostka z czasem osiadzie pare mm a posadzka nie bo jest na fundamencie a wtedy bez jakiego kolwiek zabezpieczenia kanty plytki sie połamią

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał monter2
    najlepszym rozwiazaniem bylby katownik ale zakotwiony do betonu i dojechac do niego plytka.ulozenie kostki na zewnatrz na rowno jest dobrym rozwiazaniem ale nalezy pamietac ze kostka z czasem osiadzie pare mm a posadzka nie bo jest na fundamencie a wtedy bez jakiego kolwiek zabezpieczenia kanty plytki sie połamią
    Właśnie dlatego napisałam wcześniej, że te kostki są troszkę wyżej niż płytki, tak profilaktycznie. Zobaczymy czy się sprawdzi

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    specjalny kątownik za stali nierdzewnej o wysokości 15 mm, stosowane powszechnie w obiektach o dużym natężeniu ruchu
    kostka na styk do kątownika
    kostka faktycznie osiadła po czasie ale jak widać nic się ie dzieje

    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  19. #59

    Domyślnie

    Połączyłem płytki z polbrukiem i porażka. Płylki na fundamencie ,polbruk na podsypce z cementem trochę się zapadł pod kołami ( takie korytka).Praktycznie żaden problem, ale wygląda to tak sobie.Latem powyjmowałem polbruk i podsypałem piaskiem z cementem i myślę że na dwa trzy lata będzie dobrze.
    Mieszanie kątownika( stali) płytek i betonu to chyba zły pomysł. Coś musi pęknąć.
    Są mądrzy ludzie i są systemy na ten problem. Za ile????

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    specjalny kątownik za stali nierdzewnej o wysokości 15 mm, stosowane powszechnie w obiektach o dużym natężeniu ruchu
    kostka na styk do kątownika
    kostka faktycznie osiadła po czasie ale jak widać nic się ie dzieje


    Dlaczego piszesz to dopiero teraz

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony