dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olla87

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    53-200
    Posty
    83

    Domyślnie niesforny salon

    Zabrnęłam w ślepy zaułek.. miał być salon w stylu kolonialnym ale...nie wyszło, odwidziało mi się i w ogóle musi być zmiana Potrzebny remont! I tak, narożnik musi zostać, belki na suficie też, no i żaluzje. Ale co dalej? Chciałabym odciążyć klimat stąd myślałam o jakichś delikatnych meblach typu kredens i szafka rtv, ściana za nimi w jakimś kamieniu, może inny kolor ścian ( aktualnie szary) i coś na okna- tylko.... totalnie nie umiem tego spiąć do kupy... macie jakieś propozycje? Zaraz wrzucę zdjęcia

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olla87

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    53-200
    Posty
    83

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chciałaś styl kolonialny a meble - komoda pod tv i kredens nijak nie prezentują tego stylu. Poza tym te belki bardziej nadają styl starego dworku - zabierają przestrzeń, obniżają sufit.

    Jak dodasz do tego ścianę w kamieniu to już kompletnie przytłoczysz wnętrze.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-01-2016 o 15:17

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olla87

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    53-200
    Posty
    83

    Domyślnie

    No wiem wiem miało być inaczej... teraz pozbędę się mebli i stołu tylko co w zamian? Są się jakoś połączyć te belki, narożnik i żaluzje z jakimiś delikatnymi meblami? Kamienną ścianę mogę odpuścić i pomalować tylko he bądź położyć coś...tylko nie wiem co... utknelam...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    akurat do stołu i krzeseł nic nie mam.

    Moim zdaniem przede wszystkim zmienić należy komodę i kredens.
    No i kanapa trochę przytłacza wielkością.

    Styl kolonialny to nie są lekkie mebelki. To meble duże i ciężkie, z litego drewna.
    Twoje po prostu nie mają stylu kolonialnego.

    To jest najbardziej rozpoznawalny stolik kawowy:


    Czy te szafy są wypełnione? Bo jeśli tak, to i tak musisz do tego pokoju wstawić duże meble do przechowywania.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olla87

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    53-200
    Posty
    83

    Domyślnie

    Są Ale nie muszą być Ale problem w tym, ze właśnie nie chce iść dalej w tę stronę, już mi się odwidziało, stąd oprócz narożnika, belek i żaluzji nic nie zostaje. I pytanie jest: co dobrać by jakoś miało to ręce i nogi? Jasne meble? Co zarzucić na okna?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał olla87 Zobacz post
    Są Ale nie muszą być Ale problem w tym, ze właśnie nie chce iść dalej w tę stronę, już mi się odwidziało, stąd oprócz narożnika, belek i żaluzji nic nie zostaje. I pytanie jest: co dobrać by jakoś miało to ręce i nogi? Jasne meble? Co zarzucić na okna?
    A jaka jest podłoga? (bo na tych zdjeciach widac właściwie tylko dywan)
    Tylko tu i teraz.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko te belki do niczego nie pasują

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tylko te belki do niczego nie pasują
    Ej, no nie jest tak zle. Cos można wykombinować

    Tak sobie przegladam wnętrza z ciemnymi belkami:












    I się zastanawiam, w którym kierunku można pójść...


    Można też belki przemalować na biało:

    Ostatnio edytowane przez asizo ; 28-01-2016 o 19:24
    Tylko tu i teraz.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak, tez sobie przejrzałam - widzisz gdzieś na nich czarną kanapę?
    Ciemne belki i ciemne dodatki (komoda, pianino, ramki) rozjaśnia właśnie jasna tapicerka kanap.

    Poza tym autorka musi wstawić tam meble do przechowywania, a na tych inspiracjach praktycznie mebli, poza wypoczynkowymi nie ma.,

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olla87

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    53-200
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post

    Poza tym autorka musi wstawić tam meble do przechowywania, a na tych inspiracjach praktycznie mebli, poza wypoczynkowymi nie ma.,
    Elfir - właśnie nie, nie muszą być tu meble do przechowywania - pisałam o tym wcześniej.

    Bardzo chciałabym pójść w stronę tych inspiracji z wrzuconych zdjęć, tylko właśnie problem w tym, że brązowy narożnik musi zostać... Zatem brązowe belki, brązowy narożnik, i drewniane żaluzje. Podłoga panele- też ciemne, przykryte na środku pokoju białym dywanem.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olla87

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    53-200
    Posty
    83

    Domyślnie

    czy idąc wzorem zdjęć wrzuconych powyżej gdzie są belki, i ciemne meble, a jasne wypoczynki, przejdzie mi numer z zamianą: meble jasne a ciemny wypoczynek? Ale jasne czy w ogóle białe?

    może próbować w tę stronę? : http://i.dobrzemieszkaj.pl/i/16/17/4...sponowac-6.jpg
    Ostatnio edytowane przez olla87 ; 28-01-2016 o 20:40 Powód: dodałam link

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał olla87 Zobacz post
    Elfir - właśnie nie, nie muszą być tu meble do przechowywania - pisałam o tym wcześniej.
    nie wiedziałam go czego konkretnie się odnosiłaś.

    Jeśli nie muszą być, to starczy niski kredens lub komoda z jaśniejszego drewna - w odcieniu krzeseł (np. jakiś dąb, jasny orzech, buk). Np. w Jysk Silkeborg

    Do tego turkusowe i białe dodatki.

    Nad kanapą duży obraz (obecny jest za mały) tego typu:

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olla87

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    53-200
    Posty
    83

    Domyślnie

    dziękuję Z tymże...krzesła ze stołem raczej znikną...też o tym pisałam. Chyba za dużo miejsca zajmują, więc bardziej skłaniam się do kredens, szafka pod rtv + stolik kawowy/ława, tylko właśnie nie wiem czy biel czy jasne drewno... no i co z oknami? Firany/ zasłony?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czyli jadalni też nie będzie?

    Bo ja już się gubię.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olla87

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    53-200
    Posty
    83

    Domyślnie

    kurcze, pisałam na samej górze, że miało być fajnie, nie wyszło więc zmiana koncepcji i tak z całego wnętrza zostaje brązowy narożnik, belki sufitowe i żaluzję, resztę mogę zmienić
    Wydaje mi się, że stół z krzesłami zajmuje tu za dużo miejsca, więc myślałam, żeby wywalić je stąd, w zamian jakaś ława by wystarczyła + meble + coś na okna.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pisałaś, że resztę mebli chcesz WYMIENIĆ/ZMIENIĆ a nie USUNĄĆ z pokoju.

    Dlatego nie brałam pod uwagę likwidacji stołu i miejsc do przechowywania - bo nie napisałaś, że chcesz zmienić sposób użytkowania wnętrza a jedynie styl.

    Wpisz w takim razie sobie w google czarna kanapa+wnętrza i obejrzyj proponowane zestawienia, co ci się podoba.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-01-2016 o 21:13

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olla87

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    53-200
    Posty
    83

    Domyślnie

    no właśnie tylko problemem jest to połączenie brązowego narożnika, ciemnej podłogi i ciemnych belek. Na pewno trzeba to rozjaśnić, tylko problem jak - a aż tak fajny wójek google nie jest, stąd poprosiłam tu o pomoc.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Np. jak chcesz okładzinę ścienną:

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał olla87 Zobacz post
    no właśnie tylko problemem jest to połączenie brązowego narożnika, ciemnej podłogi i ciemnych belek. Na pewno trzeba to rozjaśnić, tylko problem jak - a aż tak fajny wójek google nie jest, stąd poprosiłam tu o pomoc.
    Wnętrze natychmiast się rozjaśni jak usuniesz wysokie komody.
    Ciemną podłogę teraz rozjaśnia ci dywan

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony