dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    halszka46

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    1

    Domyślnie Pralka BOSCH dobra czy zła ?????

    Kupiłam 3 pralkę w ciągu ostatnich 5 lat [ poprzednie wyrzuciłam na śmietnik - koszt naprawy to 50% wartości nowej pralki].
    Jestem nieszczęśliwą posiadaczką nowej pralki BOSCH WFC1262PL - MAXX4 , którą kupiłam parę dni temu. Jestem rozczarowana.
    Podczas wirowania pralka wydaje dZwięki o bardzo wysokiej częstotliwości przypominające śmigło samolotu. Nie jestem przewrażliwiona, ale nie da się wytrzymać, mój pies ucieka na balkon.
    Serwis mówi, że tak "one mają". Czy ktoś ma podobną pralkę i jak ona się sprawuje ?
    Ja nie wytrzymuję - poradżcie co robić bo zwariuję !!!!!!!!!
    Poza tym trzeba bardzo uważać z dozowaniem proszku - muszę włączać dodatkowe płukanie [ mam w domu alergika }. W sumie jestem bardzo rozczarowana. Za tą cenę spodziewałam się lepszej jakości. Gdybym mogła JĄ ZWRÓCIĆ KUPIŁABYM PRALKĘ INNEJ FIRMY.
    Będę wdzięczna za odpowiedż - pozdrowienia - Halszka

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    A ja powiem, ze BOSCH jest świetny.
    Mamy w domu od ponad 4 lat model WFL1600, też serii maxx.
    Pranie średnio 2 razy w tygodniu, bez żadnych najmniejszych problemów...
    Oczywiście, że jak wiruje ( ma 800 obrotów ) to trochę ją słychać, ale to kewstia wypoziomowania, podkładek gumowych, odsunięcia od innych mebli, przedmiotów, które mogłyby się ocierać.
    Ja powiem tak : nie zamieniłbym na żadną inną ...
    Zreszta lodówkę Boscha też nigdy bym nie oddał
    Majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  3. #3

    Domyślnie

    A mnie produkty BOSCHA kojarzą się z przereklamowaną jakością. To tak jak z ich wycieraczkami w samochodach - istna tragedia i te odgłosy trrrrrr........trrrrrrrr.......trrrrrrrrr podczas pracy.
    Pomorze

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Mam Siemens'a od chyba 5 lat lub dłużej. To dokładnie to samo co Bosch tylko z inną nalepką. Jestem zadowolony bo bardzo wygodnie wkłada się duże rzeczy mozna prać 6 kg, pracuje cicho jest oszczędna. Nie bardzo czuję o co chodzi z tym dozownikiem proszku ?. Nie bardzo widzę też problem z odgłosami wirowania. Może faktycznie jest źle ustawiona. Odgłosy wirowania mojej nie sa wcale takie tragiczne. To chyba normalne jak pralka wiruje to musi trochę poszumieć. W końcu to kilka minut i po sprawie. Zawsze można zamknać drzwi od łazienki i wyjść.
    Pozdrawiam

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Mam pralkę Boscha, genialnie prosta w uzywaniu. Stoi w pomieszczeniu zwanym potocznie "pralnia". Jak się dobrze wsłuchasz, to usłyszysz w salonie odglos wirowania I też mam włączone dodatkowe płukanie - uważam, ze to zaleta, a nie wada

  6. #6

    Domyślnie

    halszka46, chyba wszystkie wysokoobrotowe nowoczesne pralki wydają takie dźwięki przy wirowaniu tak więc nic nie poradzisz, ja już się przyzwyczaiłem. Co do płukania, to niestety jest tak że producenci tak daleko posunęli się w oszczędności wody że zaczęło to być problemem bo pralka nie wypłukuje proszku z ubrań, więc dodatkowe płukanie jest niemalże koniecznością.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Jeszcze chciałbym dodać że przy pralkach z systemem wagowym ilość wody pobieranej do pralki jest uzależniona od ilości prania. Więc z ilościa proszku do pranie jest tak samo. Mniej prania mniej proszku. Tak samo jeśli chodzi o płukanie mało prania to mało wody do płukania. Więc trzeba się troche przestawić i nieraz do prania sypać nie wiecej niz łyżeczke proszku (oczywiście gdy prania jest mało) Tylko przy pełnym wsadzie przysługuje pełna miarka proszku.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Polecam używanie do prania żelu a nie proszku. Kupuję Persil żel (ale tylko wtedy gdy jest w promocji - duzo taniej) i skończyły sie moje kłopoty z niewypłukanym proszkiem i ciągle brudnym dozownikiem. Jest bardzo wydajny i wcale nie wychodzi drogo.

  9. #9

    Domyślnie

    Jestem szczęśliwą posiadaczką pralki Boscha serii MAXX 6 kg od czterech lat, niedawno moja mama także nabyła taką, tyle tylko że o mniejszej pojemności i także ją sobie chwali. No ale jej opinia nie jest obiektywna, bo poprzednią miała starą jak świat tzw. "automat", który kiedyś królował w polskich domach, a przy wirowaniu chciał sam wyjść z łazienki.
    Wysoki dźwięk przy wirowaniu jest nie do uniknięcia przy dużej ilości obrotów i wszystkie typy pralek to mają. Mnie to specjalnie nie przeszkadza, po zamknięciu drzwi od łazienki specjalnie tego nie słyszę.
    Za Anną polecam także persil żel. Z dodatkowego płukania zaczęłam korzystać niedawno przy okazji szykowania wyprawki dla mojego Maleństwa, które już niedługo pojawi się na świecie. I wtedy pewnie pralka przejdzie prawdziwy test
    Paula

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Od naszego ślubu zajeździliśmy 2 pralki, teraz jest trzecia Ariston-a. Przy zakupie kierowałem się okresem gwarancji. Ariston dawał 5 lat. Założyliśmy sobie jakie parametry ma mieć pralka (żonka była od know-how) i z tych pralek wybraliśmy tę z najdłuższą gwarancją. Od 4 lat "zero" problemów.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    My jak kupiliśmy 4 lata temu Electrolux-a EW 1043S (1200 obrotów/min), to następnego dnia wezwałem serwis .
    Słysząc ten dźwięk przy wirowaniu myślałem, że jest zepsuta. Kilka razy sprawdzałem, czy zdjąłem wszystkie zabezpieczenia .
    Serwisant przyjechał i stwierdził, że ten typ tak ma i koniec. I tak mamy pralkę, która przy wirowaniu wydaje dźwięk odrzutowca .
    Żona jest b. zadowolona z tej pralki, a do dźwięku wirowania można się przyzwyczaić .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  12. #12

    Domyślnie

    My tez używamy Boscha od 4 lat. Jest ok, ale nie wiem czy nie kupimy dla siebie innej. Na pewno porównamy z konkurencją. Przy wirowaniu hałasuje tak jak inne pralki, więc może Twoja faktycznie wymaga wyregulowania nóżek. Natomiast sprawa niewypłukanego proszku mnie bardzo denerwuje i zawsze mam włączony program dodatkowe płukanie. Proszku wcale nie wsypuję dużo. Nawet z tym dodatkowym płukaniem czasem na ubraniach w miejscach zagięć zostają smugi.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Pralki wysokoobrotowe wydają taki charakterystyczny pisk i regulacja nie ma tu związku
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  14. #14

    Domyślnie

    Ja również posiadam od roku pralkę Siemens siwamat jak mniemam nie odbiega konstrukcyjnie od Bosch"a wydaje także ów lotniczy dżwięk ale za to jak szybko kręci.Działa bez zarzutu ale z tym płukaniem to przy bardziej chłonnych rzeczach warto wcisnąć dodatkowe płukanie
    1

  15. #15

    Domyślnie

    ...mamy pralkę Elektrolux już 5 lat i... nic, po prostu pierze i pierze... (są dni, że i 4 prania pod rząd) - pełno użytecznych funkcji, niezawodna a przy zakupie dołożyli odkurzacz...
    ...ale moja mama ma pralkę Siemens już lat 12 i jak do tej pory to tylko wymieniłem szczotki w silniku (30 zł) a pralka pierze i pierze...

    ...a czy wiecie, że pralki (inne AGD zresztą też) to teraz produkuje się mniej więcej tak:
    FABRYKA PRALEK:
    2 miesiące z taśmy leci BOSH...
    przyjeżdża inna ekipa techniczna i...
    2 miesiące z tej samej taśmy leci POLAR...
    przyjeżdża inna ekipa... itd. a wszyscy myślą, że kupują JEDYNY I NIEPOWTARZALNY NAJLEPSZY PRODUKT

  16. #16

    Domyślnie

    jasne, że tak ja patrze na cenę - nie kupuje najtańszej ale taką co wiem, że marka dba o jakość swoich produktów

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    moszczyr idziesz na rekord
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    oj tam, oj tam...chwilę się musiał zastanowić....

  19. #19

    Domyślnie

    Ta dyskusja jest bezsensowna. Każdy będzie chwalił swoje o ile mu się nie zepsuło. Dzisiaj żaden sprzęt nie grzeszy jakością i długowiecznością, paradoksalnie w pewnych klasach cenowych nie ma większego znaczenia jakiej firmy się kupi, wiele podzespołów jest takich samych lub podobnych.

    Co do Boscha to firma jest przereklamowana, dopóki sprzęt był produkowany w Niemczech można była liczyć na jakość, obecnie duża część produkcji wyszła poza granice i z firmą stało się to co się stało, czyli wpadła w przeciętność.

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar RokRok
    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-770
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mam samsunga ecobubble. Jest pół roku po gwarancji i zaczyna się sypać. Szczotki w silniku piszczą, pasek luźny a do tego wszystkiego czasami nie przechodzi z trybu płukanie na wirowanie. Cyka tylko i nie może się załączyć. Także odradzam samsunga. Następna pralka to wybór między boschem a electroluxem.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony