dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 61
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar iwona878
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-225
    Posty
    24

    Domyślnie Jaką klimatyzację polecacie

    Zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej klimatyzacji, co możecie polecić?

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bartek86

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwona878 Zobacz post
    Zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej klimatyzacji, co możecie polecić?
    Podobnie jak Ty szukam obecnie odpowiedniej klimatyzacji. Długo zastanawiałem się nad wyborem urządzeń i po długich zastanowieniach zdecydowałem się na klimatyzację LG. Do tej firmy przekonało mnie przede wszystkim dobrej jakości urządzenia oraz filtr 3M multi-ochrona, który ma za zadanie dezynfekcję wirusów, alergenów oraz cząsteczek kurzu. Urządzenia wyposażone są również w filtr chroniący, który przy pomocy ładunków elektrostatycznych skutecznie eliminuje z powietrza pyłki oraz drobiny kurzu. Przeglądałem ciekawe realizacje z urządzeniami LG np. https://www.strefaklimatyzacji.pl/ba...e-realizacje1/ i moim zdaniem taka klimatyzacja doskonale sprawdzi się w moim domu.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek86 Zobacz post
    ... który ma za zadanie dezynfekcję wirusów, alergenów oraz cząsteczek kurzu. . ....
    ja tam wolałbym żeby mi dezynfekowało powietrze z ... tego co podałeś, ale skoro wolisz mieć sterylnie czyste wirusy, alergeny i cząsteczki kurzu to twoja sprawa

    swoją drogą model Prestige - fajna klima z f. grzania i chwalona na forum

  4. #4
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek86 Zobacz post
    Podobnie jak Ty szukam obecnie odpowiedniej klimatyzacji. Długo zastanawiałem się nad wyborem urządzeń i po długich zastanowieniach zdecydowałem się na klimatyzację LG. Do tej firmy przekonało mnie przede wszystkim dobrej jakości urządzenia oraz filtr 3M multi-ochrona, który ma za zadanie dezynfekcję wirusów, alergenów oraz cząsteczek kurzu. Urządzenia wyposażone są również w filtr chroniący, który przy pomocy ładunków elektrostatycznych skutecznie eliminuje z powietrza pyłki oraz drobiny kurzu. Przeglądałem ciekawe realizacje z urządzeniami LG np. https://www.strefaklimatyzacji.pl/ba...e-realizacje1/ i moim zdaniem taka klimatyzacja doskonale sprawdzi się w moim domu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN5258.JPG
Wyświetleń:	353
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	259100Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN5261.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	259101 tu inverter pobierający maksymalnie 2kW - zasila kanałówkę - grzeje i chłodzi 280m2 dom z 1993r
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pompa mitsubishi.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	259102Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nawiew mitsubishi.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	259103 Tu pobierający maksymalnie 10kW mitsubichi z kanałówką grzeje i chłodzi nowy 1000m2 dom. Kanałówki są cichsze.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    I wyszło że Mitsubishi są kiepściutkie. Na LG przy starym domu 10kW poradziłby sobie na 1400m2, a Mitsu w nowym domu( super izolowanym - wszak izolacja zaczyna się od 30cm ) daje radę na zaledwie 1000m2. Jest też opcja że TB po prostu wcisnął klientowi takie Mitsu bo mógł na większej klimie więcej zarobić lub tradycyjnie zamiast zrobić OZC zajrzał do swojej szklanej kuli i tam wyszło mu że musi być 10kW(wszak obliczeń nie uznaje, a zdaje się na swe przeczucia).

  6. #6
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    I wyszło że Mitsubishi są kiepściutkie. Na LG przy starym domu 10kW poradziłby sobie na 1400m2, a Mitsu w nowym domu( super izolowanym - wszak izolacja zaczyna się od 30cm ) daje radę na zaledwie 1000m2. Jest też opcja że TB po prostu wcisnął klientowi takie Mitsu bo mógł na większej klimie więcej zarobić lub tradycyjnie zamiast zrobić OZC zajrzał do swojej szklanej kuli i tam wyszło mu że musi być 10kW(wszak obliczeń nie uznaje, a zdaje się na swe przeczucia).
    Dom, ten nowy, ma dużo szklanych ścian, a to ma głównie chłodzić . Nie zna się Pan na tym, ale zawsze warto skrytykować!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Od 5 lat używam Art Gallery i Art Cool Mirror (split na 4 pokoje na poddaszu) i nie mam uwag. Działa, chłodzi, jak trzeba grzeje. Mnie odpowiada.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał mgrudzinski Zobacz post
    Jak przechodzę obok różnych instytucji w swoim mieście, np. urzędy, muzea itd. To widzę zamontowane klimy z LG i chyba o czymś to świadczy
    O cenie ! Przetarg u nas wygrywa najtańsza oferta. W domy chodzi o niesłyszalność.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    O cenie ! Przetarg u nas wygrywa najtańsza oferta. W domy chodzi o niesłyszalność.
    LG ma funkcję nocną. Nie słychać jej, a sen mam dość lekki - budzi mnie mały zegar w salonie na dole swoim tykaniem.
    Co do ceny - nie, LG nie jest najtańsza. Najtańsza jest chińszczyzna. Ale to oczywiste.
    Na przykład klimatyzator LG ArtCool Stylist to obecnie koszt 4.500 pln. Art Cool Gallery zaczyna się od 4.000 a kończy na 7.000. To nie jest tanio.
    Na pewno można kupić tańsze modele i na pewno jesli kupuje urząd 100 szt to ma inne ceny niż inwestor kupujący 4 szt.


    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 15-05-2014 o 02:03
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #10
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Nie zawsze cena katalogowa o wszystkim świadczy. Marketingowcy nie są w ciemię bici. Robią np. wysoką cenę katalogową i duże rabaty dla "pośredników"
    Jeżeli teraz 4500zł to cena z 23% a pośrednik ma 50% rabatu - to zostaje 1800zł na producenta i importera, który ( w przypadku LG ) naprawdę sporo wydaje na reklamy. Z tym, że robimy instalacje też na LG, Robimy jednak kanałówki - na cały dom to taniej i prościej i mimo wszystko nie słychać.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Nie wiem jaką marżę ma branża klimatyzacji. Nie wydaje mi się, żeby pośrednik miał 50% - to raczej urban legend. Zakładając split w domu kupuje się kilka urządzeń i jednostkę centralną. Jak się to podsumuje to dla indywidualnego inwestora jest niezły koszt. Więc teoria o najniższej cenie odpada - szczególnie w zderzeniu z produktami "no name". Jak zwykle duży zakup powoduje obniżenie ceny. Inwestor indywidualny nie wystartuje , bo kupuje za mało.
    Inwestor może ponegocjować na robociźnie czy późniejszym serwisie (biorąc sprzęt z montażem ma 8% vat). Jest granica. I sorry, ale nie wierzę, że sprzęt za 4.500 pln wychodzi z fabryki w cenie 1.800 pln. Ja rozumiem, że reklama Ale reklamuje się WIĘKSZOŚĆ dużych firm na świecie, w WIĘKSZOŚCI branż na świecie i nie powoduje to podbijania marży o 70%. Chyba w żadnej branży - chyba, że się mylę i Tomaszu mierzysz innych swoją miarą.

    Technologicznie nie ma się co czepiać inwerterów LG. Wiele przydatnych funkcji (włącznie z czyszczeniem czy odwilgacaniem pomieszczenia) i tak jak piszę - nie są głośne, to nie jest prawda. Śpię w pokoju z włączona klimą praktycznie całe lato, moje dzieci śpią w pokoju z włączoną klimą i nie ma żadnego problemu.

    Wiem jak działa LG w domu, bo ją mam od 5 lat, używam co roku i spełnia moje oczekiwania. To normalne, że o użytkowaniu klimatyzacji i jej demonicznym wpływom na nasze życie mówią najwięcej te osoby, ktore klimy w domu nie mają.

    Rozstrzał cen jest bardzo duży i każdy jest kowalem swojego losu. Jest wiele firm Daikin, Midea, Zibro, Vivax jest Samsung i jest też MPM (ciekawe czy to ci od taniego sprzętu małego agd). Można wybrać. I można kupić parownik za 1000 pln. Każdy musi sam wybrać. Ja wybrałam LG.
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 15-05-2014 o 12:15
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Proszę zadzwonić do LG ( mają sporo przedstawicieli ) powiedzieć, że Pan instaluje i chce kupić klimatyzator - podać typ z katalogu... i dostanie Pan 45% .

    I bardzo dobrze, że jest Pan zadowolony, bo to fajnie chłodzi i fajnie grzeje.
    A być może wszystkie firmy, które Pan wymienił biorą z jednego źródła a naklejają swoje logo, tak jak to jest w przypadku rekuperatorów do klimy Samsunga, Mistsubishi , LG....
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 15-05-2014 o 11:56

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zbych52

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ostatnim moim odkryciem jest klimatyzacja ewaporacyjna, dużo czytałem na ten temat. Mam domek jednorodzinny z poddaszem. Wydaje mi się, że dobrym i tanim sposobem chłodzenia jest klimatyzacja ewaporacyjna, inaczej też zwana adiabatyczna lub wyparna. Na początku też nie dowierzałem w jej skuteczność, więc wynająłem w Gorzowie Wlkp. na próbę na kilka dni. Klimatyzator ustawiłem na poddaszu około 50m2, przy otwartym oknie, po przeciwnej stronie, w korytarzu uchyliłem okno. Klimatyzator zasysa gorące powietrze z dworu, schładza je poprzez odparowanie wody, wdmuchuje do pomieszczenia chłodne świeże czyste powietrze i wylatuje po przeciwnej stronie uchylonym oknem, wentylując od razu pokój. Przy temp. 30 stopni na zewnątrz obniża temp. powietrza na wylocie z klimatyzatora o 6~8 stopni w ilości około 5000 m3/h. Urządzenie przy tej wydajności pobiera tylko 250W.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbych52 Zobacz post
    Ostatnim moim odkryciem jest klimatyzacja ewaporacyjna, dużo czytałem na ten temat. Mam domek jednorodzinny z poddaszem. Wydaje mi się, że dobrym i tanim sposobem chłodzenia jest klimatyzacja ewaporacyjna, inaczej też zwana adiabatyczna lub wyparna. Na początku też nie dowierzałem w jej skuteczność, więc wynająłem w Gorzowie Wlkp. na próbę na kilka dni. Klimatyzator ustawiłem na poddaszu około 50m2, przy otwartym oknie, po przeciwnej stronie, w korytarzu uchyliłem okno. Klimatyzator zasysa gorące powietrze z dworu, schładza je poprzez odparowanie wody, wdmuchuje do pomieszczenia chłodne świeże czyste powietrze i wylatuje po przeciwnej stronie uchylonym oknem, wentylując od razu pokój. Przy temp. 30 stopni na zewnątrz obniża temp. powietrza na wylocie z klimatyzatora o 6~8 stopni w ilości około 5000 m3/h. Urządzenie przy tej wydajności pobiera tylko 250W.
    Proszę nie pisać bzdur.
    To ile jesteśmy w stanie schłodzić powietrze takim urządzeniem zależne jest od wilgotności jaką mamy za oknem.
    Tak więc dla lata 30 st C mamy za oknem średnio 60% wilgotności względnej
    Wykorzystując efekt odparowania wody jesteśmy w stanie zbić temperaturę maksymalnie o 4 - 5 st C
    Dlaczego nie wspomniał Pan o drugiej stronie medalu?
    Dostarczając taką ilość wody podnosimy wilgotność powietrza do 80 - 90%
    Jakoś wszyscy handlujący tymi urządzeniami o tej wadzie zapominają.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Od 5 lat używam Art Gallery i Art Cool Mirror (split na 4 pokoje na poddaszu) i nie mam uwag. Działa, chłodzi, jak trzeba grzeje. Mnie odpowiada.
    Zgadzam się, również posiadam klimatyzator Art Gallery w salonie i spisuje się dobrze. Działa cicho a poza tym nie zdarzyła się nam jeszcze jakakolwiek awaria. Wcześniej używaliśmy przenośnego klimatyzatora i to był koszmar, strasznie głośno działał, a poza tym wcale tak dobrze nie radził sobie z chłodzeniem powietrza.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbych52 Zobacz post
    Ostatnim moim odkryciem jest klimatyzacja ewaporacyjna, dużo czytałem na ten temat. Mam domek jednorodzinny z poddaszem. Wydaje mi się, że dobrym i tanim sposobem chłodzenia jest klimatyzacja ewaporacyjna, inaczej też zwana adiabatyczna lub wyparna. Na początku też nie dowierzałem w jej skuteczność, więc wynająłem w Gorzowie Wlkp. na próbę na kilka dni. Klimatyzator ustawiłem na poddaszu około 50m2, przy otwartym oknie, po przeciwnej stronie, w korytarzu uchyliłem okno. Klimatyzator zasysa gorące powietrze z dworu, schładza je poprzez odparowanie wody, wdmuchuje do pomieszczenia chłodne świeże czyste powietrze i wylatuje po przeciwnej stronie uchylonym oknem, wentylując od razu pokój. Przy temp. 30 stopni na zewnątrz obniża temp. powietrza na wylocie z klimatyzatora o 6~8 stopni w ilości około 5000 m3/h. Urządzenie przy tej wydajności pobiera tylko 250W.
    A gdzie w Gorzowie wynająłeś taką klimę i ile zapłaciłeś?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwona878 Zobacz post
    Zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej klimatyzacji, co możecie polecić?
    Klimę inwerterową, na pewno nie on-off, split lub multisplit w zależności od ilości chłodzonych obszarów. Na typowy prosty domek typu parter i poddasze dałbym 2 jednostki wewnętrzne 1 góra, 1 dół, ale dobrze, żeby chłodzone obszary były w miarę otwarte. Nie daj zbyt dużej mocy, bo zrobisz z domu chłodnię. Nie montowałbym klimy w sypialni (chyba że sypialnia ma ponad 40m2, to może i tak), tylko lepiej w holu przed nią, ale żeby był efekt trzeba mieć otwarte drzwi.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    No i wykrakałam W zeszłym tygodniu jeden z parowników przestał reagować na pilota. Można włączyć ją ręcznie, ale nie działają inne funkcje poza chłodzeniem standardowym.. Klima u mnie ma już 6 lat (nie 5 lat jak myślałam). Zadzwniłam, w zeszły piątek przyjechali panowie, zrobili serwis (jak co roku) zdiagnozowali problem i powiedzieli, że zamawiają część i dadzą znać.
    Dziś dostałam maila :

    "W klimatyzatorze, który nie reaguje na pilota uszkodzona jest płytka sterująca. Ponieważ są to już 6-cio letnie urządzenia potrwa to około 2 tygodni zanim dostaniemy nową.
    Ze względu na długą współpracę i regularną konserwację urządzeń koszty części i napraw pozostaną po naszej stronie.
    Będę się kontaktował celem umówienia wizyty jak dotrze do mnie część zamienna."

    i dlatego chciałam Wam polecić firmę SMS Klima, bo jak widać - to porządna firma. Zakładali u mnie wszystko i co roku robię u nich serwis. Ale takiej niespodziewajki nie oczekiwałam.

    SMS Klima : http://www.smsklima.pl/

    Polecam.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  19. #19
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Klimę inwerterową, na pewno nie on-off, split lub multisplit w zależności od ilości chłodzonych obszarów. Na typowy prosty domek typu parter i poddasze dałbym 2 jednostki wewnętrzne 1 góra, 1 dół, ale dobrze, żeby chłodzone obszary były w miarę otwarte. Nie daj zbyt dużej mocy, bo zrobisz z domu chłodnię. Nie montowałbym klimy w sypialni (chyba że sypialnia ma ponad 40m2, to może i tak), tylko lepiej w holu przed nią, ale żeby był efekt trzeba mieć otwarte drzwi.
    Jest cichsza, tańsza i poza chłodzeniem, bardzo tanio grzeje inwertorowa kanałówka Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140530_003 (2).jpg
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	263933 Tu na dom 145m2 pobierająca maksymalną moc 0.7kW.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Ja również planuję kupić klimatyzator do domu.

    Mam rekuperator i GWC więc powinien jeden wydajny 6,2 kW wystarczyć [przy 35*C na zewnątrz w salonie (wykusz od wschodu, okna i wyjście na taras od południa), gdzie jest najwięcej okien (oczywiście zasłoniętych gdy świeci w nie słońce) temperatura osiąga 25*C przy pracy reku na 75% wydajności].

    Dodatkowo latem będę podgrzewał CWU za pomocą PPC która będzie chłodzić powietrze wentylacyjne.

    Planuję zamontować go w korytarzu na górze nad klatką schodową, żeby chłód rozchodził się po całym domu a do tego odwrócić obieg wentylacji, żeby z korytarza nawiewało mi do pokoi.

    Póki co najciekawsze oferty to:

    http://allegro.pl/klimatyzator-scien...tml#tabsAnchor

    http://klimatyzacjaisolary.pl/klimat...u09bs2era.html


    Oba urządzenia mają SEER na poziomie 5,1.


    Czy ktoś znający temat jest w stanie doradzić czy dobrze to wymyśliłem i będzie działać wystarczająco w drugiej taryfie [13-15, po 22] ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony