dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61
  1. #41
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Nigdy samsunga nie montowaliśmy. Sam używam Tosihibę daisekai. Jak patrzę po zamontowanych jednostkach zewnętrznych, ilość samsungów jest odwrotnie proporcjonalna do reklamy. Wi-fi zupełnie zbędne, bo nie należy wyłączać klimy. Silniki DC bardzo mało (nieproporcjonalnie mało) biorą na 20-30% ( kilkadziesiąt W) . A jak wyłączymy na dzień i włączymy po przyjściu wieczorem, to zużycie jest duże, dmuchanie duże i nieprzyjemne oraz szum.

  2. #42

    Domyślnie

    Cześć

    jestem na etapie poszukiwań klimatyzacji - wczoraj udałem się do jednej z lokalnych firm w celu wyliczenia kosztów.

    Potrzebuję aby klimatyzowane były 3 pomieszczenia 2 sypialnie / po 20mkw / + salon ok 40mkw.

    Polecono mi rozwiązania z firmy Sinclair
    Multisystem Series
    Agregat - MS-E28AIN
    i jednostki w pomieszczeniach - MS-H07AICN PT x 2szt. MS-H18AICN x 1szt

    całość z montażem za 10500zł brutto po rabatach. - w tym jest także dojazd do mnie ok 60km

    Jak myślicie to dobre rozwiązanie - bo firmy kompletnie nie znam - ale ponoć dobrze znana w branży. Ewentualnie czy jest jakieś bardziej ekonomiczne rozwiązanie bo nei ukrywam po cichu liczyłem na mniejsze koszty

  3. #43
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwee Zobacz post
    Cześć

    jestem na etapie poszukiwań klimatyzacji - wczoraj udałem się do jednej z lokalnych firm w celu wyliczenia kosztów.

    Potrzebuję aby klimatyzowane były 3 pomieszczenia 2 sypialnie / po 20mkw / + salon ok 40mkw.

    Polecono mi rozwiązania z firmy Sinclair
    Multisystem Series
    Agregat - MS-E28AIN
    i jednostki w pomieszczeniach - MS-H07AICN PT x 2szt. MS-H18AICN x 1szt

    całość z montażem za 10500zł brutto po rabatach. - w tym jest także dojazd do mnie ok 60km

    Jak myślicie to dobre rozwiązanie - bo firmy kompletnie nie znam - ale ponoć dobrze znana w branży. Ewentualnie czy jest jakieś bardziej ekonomiczne rozwiązanie bo nei ukrywam po cichu liczyłem na mniejsze koszty
    Za tyle to z montażem wyjdzie kanałówka. Obsłuży wszystkie pomieszczenia zimą i latem.
    Tylko proszę pamiętać: nie ma mowy o klimatyzacji bez wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

  4. #44

    Domyślnie

    A co sadzicie o klimatyzatorach GREE..Pewien instalator to montuje i zachwalał, ja natomiast zupelnie nie znam tej marki, a jak nie znam sie na czyms to zazwyczaj wole zaufac znanej marce. Wiem że nie zawsze takie podejscie moze byc sluszne
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    My w salonie zamnotowalismy panasonica 6kW i jest cichy - ogólnie dół mamy schlodzony bardzo , planujemy jeszcze zrobić wszystkie pokoje na poddaszu ale to w przyszłym roku

  6. #46

    Domyślnie

    Gree to taka marka ze środka stawki.
    Nie najtańszy chińczyk, ale też do Toshiby, Mitsubishi czy LG mu trochę brakuje.
    Najważniejsze, że chłodzi tak samo.
    Gorzej wygląda i myślę, że jest głośniejszy.

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Witam, ostatnie upały dały się we znaki i postanowiłem zamontować na drugim poziomie mieszkania (poddasze) klimatyzację. W planach budowa domu, w obecnym mieszkaniu planujemy mieszkać kilka lat, później pójdzie na wynajem. Biorąc powyższe pod uwagę proszę o poradę czy kupić coś taniego stacjonarnego za 2000, czy zainwestować w instalację z jednostką zewnętrzną (zawsze to będzie plus podczas wynajmu). Pomieszczenia do schladzania mają pow. użytkowa ok. 15m, po podłodze 30m. Nie chcę iść w koszty więc pytanie czy za 5000-6000 można coś sensownego mieć?
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 14-08-2015 o 08:06

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Mozna pewnie i 2 .
    Wybieraj urzadzenie split! Z jednostka zewn i wewn.
    zima bedziesz mogl tez grzac takim urzadzeniem jak wybierzesz odpowiednie.
    Podpowiesz coś więcej? Moc, model, koszt takiej instalacji?

  9. #49
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Witam, ostatnie upały dały się we znaki i postanowiłem zamontować na drugim poziomie mieszkania (poddasze) klimatyzację. W planach budowa domu, w obecnym mieszkaniu planujemy mieszkać kilka lat, później pójdzie na wynajem. Biorąc powyższe pod uwagę proszę o poradę czy kupić coś taniego stacjonarnego za 2000, czy zainwestować w instalację z jednostką zewnętrzną (zawsze to będzie plus podczas wynajmu). Pomieszczenia do schladzania mają pow. użytkowa ok. 15m, po podłodze 30m. Nie chcę iść w koszty więc pytanie czy za 5000-6000 można coś sensownego mieć?
    Przede wszystkim, należy pamiętać, że wentylacja tzw grawitacyjna nie działa gdy jest klimatyzacja. Czyli poza klimatyzacją musi być wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepłą. Za 6000 można coś pokombinować.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Went grawitacyjna i zyjemy
    Jak miliony ludzi na swiecie z klimatyzacja
    Jeśli chodzi o wentylację, to w moim mieszkaniu jest dziwna Rodzice w domu mają kratkę wentylacyjną w każdym pomieszczeniu, natomiast ja mam: na pierwszym poziomie mam kratki w kuchni i łazience, a na drugim poziomie nie mam wcale. Nie wiem, czy to jest zgodne z prawem, ale mój blok tak ma (kratki tylko w kuchniach i i łazienkach). Zmian w wentylacji nie planuję.
    Co do klimatyzacji chciałbym chłodzić 2 pomieszczenia.

  11. #51
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Jeśli chodzi o wentylację, to w moim mieszkaniu jest dziwna Rodzice w domu mają kratkę wentylacyjną w każdym pomieszczeniu, natomiast ja mam: na pierwszym poziomie mam kratki w kuchni i łazience, a na drugim poziomie nie mam wcale. Nie wiem, czy to jest zgodne z prawem, ale mój blok tak ma (kratki tylko w kuchniach i i łazienkach). Zmian w wentylacji nie planuję.
    Co do klimatyzacji chciałbym chłodzić 2 pomieszczenia.
    Niestety, bez wentylacji nie da się zdrowo funkcjonować.
    Niech Pan zrobi próbę i zostawi otwarte drzwi w lodówce.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Niestety, bez wentylacji nie da się zdrowo funkcjonować.
    Niech Pan zrobi próbę i zostawi otwarte drzwi w lodówce.
    ??

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwee Zobacz post
    Cześć

    jestem na etapie poszukiwań klimatyzacji - wczoraj udałem się do jednej z lokalnych firm w celu wyliczenia kosztów.

    Potrzebuję aby klimatyzowane były 3 pomieszczenia 2 sypialnie / po 20mkw / + salon ok 40mkw.

    Polecono mi rozwiązania z firmy Sinclair
    Multisystem Series
    Agregat - MS-E28AIN
    i jednostki w pomieszczeniach - MS-H07AICN PT x 2szt. MS-H18AICN x 1szt

    całość z montażem za 10500zł brutto po rabatach. - w tym jest także dojazd do mnie ok 60km

    Jak myślicie to dobre rozwiązanie - bo firmy kompletnie nie znam - ale ponoć dobrze znana w branży. Ewentualnie czy jest jakieś bardziej ekonomiczne rozwiązanie bo nei ukrywam po cichu liczyłem na mniejsze koszty
    A macie jakieś inne rozwiązanie -
    między jednostką zewnętrzną - a wymiennikami w domu odległości są :
    10m do pomieszczenia 20mkw
    3m do pomieszczenia 40mkw
    5m do pomieszczenia 20mkw

    chciałbym się zamknąć z montażem w 6-7tys

    Pozdrawiam

  14. #54
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwee Zobacz post
    A macie jakieś inne rozwiązanie -
    między jednostką zewnętrzną - a wymiennikami w domu odległości są :
    10m do pomieszczenia 20mkw
    3m do pomieszczenia 40mkw
    5m do pomieszczenia 20mkw

    chciałbym się zamknąć z montażem w 6-7tys

    Pozdrawiam
    A co z wentylacją? Zrobią?

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    A wiec poszukaj albo 2 osobne jednostki lub taka z 1 jedn. zewn i 2 wewn. Chyba ze pomieszczenia sa tak usytuowane i otwarte ze 1 wystarczy. W necie znajdziesz tez rozne "obliczarki" lub info odnosnie moc vs m2 do schlodzenia.
    Z tego co wyczytałem 3,5 kW mi wystarczy. Pomieszczenia są tak usytuowane, że jednostka wewnętrzna wystarczy jedna. Coś takiego mogłoby być: http://www.energiajutra.com.pl/pl/p/...taw-split/748?

  16. #56

    Domyślnie

    Ja jeszcze biore pod uwage daikin koszt to rowniez w granicach 2600, Tylko ciezko znalezc jakies opinie. Ktory model oczywiscie z inwerterem o mocy 3,5 kWh jest godny polecenia?
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Ojciec ma LG Basic i naprawdę cichutko pracuje. Ja mam Sunico i też jest dobrze, ale LG jednak cichszy. Niestety musiałem zdecydować się na Sunico, bo multi-split na 4 jednostki wewnętrzne LG by mnie zabiło cenowo
    Ile ten Sunico kosztował i czy możesz podać link do tego modelu ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #58
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Ile ten Sunico kosztował i czy możesz podać link do tego modelu ?
    Dużo ciszej od LG i Sunico pracują jednostki francuskie Airwell.Tylko szmerek słychać-nawet na Turbo chłodzeniu.
    Sprzęt bezawaryjny,mocno zaawansowany technologicznie.Na rynku ,jeśli się nie mylę-od 1950r
    Pomiar temp.zewn,wewn i ustawionej.Funkcja "I Feel"-czujnik odczytuje temp.w najbliższym otoczeniu pilota.Suszenie,chłodzenie i grzanie do -25deg.
    Funkcja auto,pozwala jednostce utrzymywać zadaną temp.poprzez tryb chłodzenia/grzania przez cały rok.I wiele innych przydatnych funkcji,zależnych od modelu.

  19. #59
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Dużo ciszej od LG i Sunico pracują jednostki francuskie Airwell.Tylko szmerek słychać-nawet na Turbo chłodzeniu.
    Sprzęt bezawaryjny,mocno zaawansowany technologicznie.Na rynku ,jeśli się nie mylę-od 1950r
    Pomiar temp.zewn,wewn i ustawionej.Funkcja "I Feel"-czujnik odczytuje temp.w najbliższym otoczeniu pilota.Suszenie,chłodzenie i grzanie do -25deg.
    Funkcja auto,pozwala jednostce utrzymywać zadaną temp.poprzez tryb chłodzenia/grzania przez cały rok.I wiele innych przydatnych funkcji,zależnych od modelu.
    Przy odzysku ciepłą z wentylacji i pracy non stop, pracują na poniżej 50% wydajności, KWh schodzi wtedy do poniżej 5gr. To ogromna zaleta sprężarek DC.

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjablonska517 Zobacz post
    Ja ze swojej strony mogę polecić stronkę prymus24.pl. Dobre jakościowo klimatyzatory w przystępnej cenie jak i części do nich
    No faktycznie ceny przystępne no chyba że z montażem.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony