dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 12
Pokaż wyniki od 221 do 239 z 239
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Jak zobaczyliśmy jak dobrze wygląda ten szary styropian na elewacji, to zaczęliśmy się nawet zastanawiać, czy nie zrobić całości na szaro
    I jeśli nikt nie będzie oponował, czy też przedstawiał innych ciekawych rozwiązań, to kto wie, czy tak nie zrobimy

    Czyli u Ciebie na kompie, też nie da się w odpowiedzi na forum zrobić niczego poza napisaniem tekstu?
    Jak wróci grek, to może wrzuci fotkę na serwer, a ze wstawieniem tego na forum to już sobie poradzę ręcznie w BBCode
    Ja oponuję! xD

    I wrzucam inspirację


    Dobrze znać podstawy BBCode Bo tak, u mnie na kompie też tylko tekst.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  2. #222
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Fajny domek, ale inspiracja raczej wyłącznie dla Twojego domu z wystającymi ściankami szczytowymi. Ja muszę wymyślić coś innego

    Fotka jest już na serwerze, więc wklejamy:

    tak obecnie prezentuje się od strony głównej drogi
    Jasne części ocieplenia nakrokwiowego będą otynkowane pod kolor reszty elewacji, więc nie będą się wyróżniały.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 26-06-2018 o 18:55
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  3. #223

    Domyślnie

    No, to tylko biały mi tu pasuje
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  4. #224
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Czy wiecie, że na Silkę na ściany działowe trzeba czekać aż 3 miesiące? A na takowy Porotherm już tylko dwa
    Telefony na składach i hurtowniach budowlanych wciąż dzwonią i ludzie pytają czy jest pustak/cegła i wszędzie słyszą, nie ma, trzeba czekać. Więc jeśli też szukacie, to rozejrzyjcie się w małych firmach, które nie ogłaszają się na internetach - tam jeszcze może coś być.
    W taki sposób kupiliśmy resztki zeszłorocznej Silki w jednym z magazynów PSB, gdzieś głęboko w Beskidach. Będzie przynajmniej na jedną lub dwie warstwy ścianek, tak aby była baza do robienia instalacji i wylewek. Resztę się domówi i już na spokojnie poczeka te 3 miechy
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #225
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Okna

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Ramy okien są jednak ciemniejsze niż początkowo planowałam - grafit.
    Załącznik 406602 Załącznik 406603 Załącznik 406604 Załącznik 406605

    Profile Aluprof. System montażu w warstwie ocieplenia Modulotherm, na taśmach rozprężnych Hanno.


    Wczoraj śniegu napadało po kostki, warunki jazdy słabiutkie po drogach innych niż główne. Dzisiaj też lepiej nie jest... A dlaczego o tym piszę?
    Ano dlatego, że mam wiadomości sprzed chwili....
    Dziś miał przybyć transport od producenta szyb okiennych. Z tego co wiem, ch...wa nawigacja poprowadziła kierowcę ciężarówki wąską drogą osiedlową (i to pod górkę i z z licznymi progami zwalniającymi) zamiast główną, która jest przy naszej ulicy. Obecnie ciężarówka leży w rowie, z kilometr od budowy.
    No i to byłoby na tyle w temacie...
    Hej Moniss i Grek,
    serdecznie witam sie w dzienniku i przyznaje, że podczytuje regularnie choc wpisy z gatunku tych, które trzeba upolować bo tak nieregularnie sie pojawiają!
    Podczytuje bowiem idziecie w kierunku, który i mnie czeka (odkryta więźba, klejonka, thermano, duuuże przeszklenia) toteż każde doświadczenie na wagę złota. Ja dopiero wychodze z ziemi, SSO (z dachem na gotowo) planuje na jesień.
    Aktualnie rozeznaje temat stolarki a konkretniej mojej wielkiej witryny ogrodowej o wymiarach 6,6x6,6 (około bo w praniu moze wyjdzie ciut inaczej) z podobnym trójkatem do waszego i bardzo zainteresował mnie Wasz wybór stolarki. Po tych kilku miesiacach od montażu ponownie wybralibyscie Aluprof? Czy mogłabym poznać cene samego okna trójkątnego oraz nazwę wykonawcy (może byc na priv).
    Ja będe raczej zmuszona wyszukać dostawcy na północy kraju (tam gdzie sie buduję) ale zawsze to miałabym jakiś punkt zaczepienia w negocjacjach. czy ten sposób montażu to "własność intelektualna" waszego dostawcy okien czy system szeroko dostepny na rynku?
    No i kwestia bramy garażowej- jak pytałam o montaż od czoła otworu to mnie ostrzegali, że nie każda bramę tak się da zamontować, że po jakimś czasie jest ryzyko poluzowania mocowania bramy i konieczność jej ponownego osadzenia(!). Czy spotkaliście sie z taką informacja gdziekolwiek? Jak w praktyce spisuje sie Wasza brama, może po prostu "mój" sprzedawca nie ma doswiadczenia i mówi głupoty?
    Życze powodzenia na dalszych etapach

  6. #226

    Domyślnie

    Witaj Jolka Bobek

    Wpisy pojawiają się nieregularnie bo niestety brak czasu daje się we znaki - praca, budowa, dodatkowe zajęcia...

    Wybór ALUPROF powodowany był głównie trzema czynnikami:
    Po pierwsze w tworzywie nie dało by się zrobić z gwarancją tak dużych przeszkleń, nawet HS salonowy miałby poprzeczkę u góry a tego chcieliśmy uniknąć.
    Drugi powód to szerokość ram. Mamy wąskie wysokie okna a aluminium z racji większej nośności to węższa rama. Przy takich oknach ma to znaczenie, dzięki temu nie ma efektu wąskiej szybki i masywnej ramy.
    Trzeci powód to lokalny "patriotyzm", ALUPROF to produkt z Bielska-Białej

    Tak, ALUPROF wybralibyśmy pownownie.
    Cenę trójkątnego okna wyślę Ci na priv bo to informacja handlowa wynikając z negocjacji, rabatów i zapewne firma nie chciała by takei informacje podawać na forum.

    Ostatni temat to montaż bramy. Zamontowanie jej w otworze i techniczne szczegóły samego montażu to był mój pomysł i muszę przyznać że dużym problemem było znaleźć wykonawcę który ją w taki sposób zamontuje.
    Najczęstsze argumenty na nie to "tak się tego nie robi", "bo producent tak nie zaleca", "bo nie będzie gwarancji".
    Udało mi się w końcu znaleźć firmę która miała bardzo łebskiego montażystę który dał się przekonać i po obejrzeniu moich rysunków stwierdził że to może zadziałać. Dodatkowym argumentem z mojej stromy było to że będą sobie mogli dołożyć do portfolio niestandardowy montaż, a to zawsze krok przed konkurencją
    Umówiliśmy się w taki sposób że ja załatwię dodatkowe materiały i pomogę im w samym montażu.

    Jeśli zobaczysz na zdjęcia zamontowanej bramy jeszcze przed ociepleniem, to widać że górna belka wisi na płaskownikach zakotwionym w betonowym nadprożu. płaskowniki są poddawane siłom rozciągającym a kotwy ścinającym, więc brama nie ma prawa opaść, chyba że za słabo przykręcone były by śruby górnej belki, które mają regulacje na fasolkach.
    Boczne płaskowniki mogły by się obsunąć, gdyby były montowane na pojedynczych kotwach (obróciły by się wokół ich osi). Dlatego zamontowane są każdy na dwóch co zabezpiecza je przed obrotem i opadnięciem.
    Brama była zamontowana w lutym i od tego czasu jest często używana, ostatnio garaż stał się magazynkiem ociepleniowców gdzie non stop ktoś wchodzi.
    Przedwczoraj oglądałem szczegółowo połączenie tynk fasady - uszczelka bramy, nie widać na nim najmniejszego pęknięcia co świadczy o sztywności montażu.

  7. #227
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał grek Zobacz post
    Witaj Jolka Bobek

    Wpisy pojawiają się nieregularnie bo niestety brak czasu daje się we znaki - praca, budowa, dodatkowe zajęcia...

    Wybór ALUPROF powodowany był głównie trzema czynnikami:
    Po pierwsze w tworzywie nie dało by się zrobić z gwarancją tak dużych przeszkleń, nawet HS salonowy miałby poprzeczkę u góry a tego chcieliśmy uniknąć.
    Drugi powód to szerokość ram. Mamy wąskie wysokie okna a aluminium z racji większej nośności to węższa rama. Przy takich oknach ma to znaczenie, dzięki temu nie ma efektu wąskiej szybki i masywnej ramy.
    Trzeci powód to lokalny "patriotyzm", ALUPROF to produkt z Bielska-Białej

    Tak, ALUPROF wybralibyśmy pownownie.
    Cenę trójkątnego okna wyślę Ci na priv bo to informacja handlowa wynikając z negocjacji, rabatów i zapewne firma nie chciała by takei informacje podawać na forum.

    Ostatni temat to montaż bramy. Zamontowanie jej w otworze i techniczne szczegóły samego montażu to był mój pomysł i muszę przyznać że dużym problemem było znaleźć wykonawcę który ją w taki sposób zamontuje.
    Najczęstsze argumenty na nie to "tak się tego nie robi", "bo producent tak nie zaleca", "bo nie będzie gwarancji".
    Udało mi się w końcu znaleźć firmę która miała bardzo łebskiego montażystę który dał się przekonać i po obejrzeniu moich rysunków stwierdził że to może zadziałać. Dodatkowym argumentem z mojej stromy było to że będą sobie mogli dołożyć do portfolio niestandardowy montaż, a to zawsze krok przed konkurencją
    Umówiliśmy się w taki sposób że ja załatwię dodatkowe materiały i pomogę im w samym montażu.

    Jeśli zobaczysz na zdjęcia zamontowanej bramy jeszcze przed ociepleniem, to widać że górna belka wisi na płaskownikach zakotwionym w betonowym nadprożu. płaskowniki są poddawane siłom rozciągającym a kotwy ścinającym, więc brama nie ma prawa opaść, chyba że za słabo przykręcone były by śruby górnej belki, które mają regulacje na fasolkach.
    Boczne płaskowniki mogły by się obsunąć, gdyby były montowane na pojedynczych kotwach (obróciły by się wokół ich osi). Dlatego zamontowane są każdy na dwóch co zabezpiecza je przed obrotem i opadnięciem.
    Brama była zamontowana w lutym i od tego czasu jest często używana, ostatnio garaż stał się magazynkiem ociepleniowców gdzie non stop ktoś wchodzi.
    Przedwczoraj oglądałem szczegółowo połączenie tynk fasady - uszczelka bramy, nie widać na nim najmniejszego pęknięcia co świadczy o sztywności montażu.
    Hej Greku,
    dzieki za błyskawiczna odpowiedź. Czytając Twój opis montażu bramy już rozumiem rezerwę sprzedawcy. W życiu nie da rady. A żeby jeszcze dać na to gwarancje, to już na pewno nie. Niestety ja z zawodu logistyk wiec ten aspekt budowy ogarniam nie najgorzej ale kwestie techniczne to dla mnie czarna magia. W życiu nie wytłumacze moim fachowcom co musieliby zrobić, żeby taki montaz zastosować. Bo chyba trzeba się do niego przygotowac juz na etapie budowy murów, a potem jeszcze gość od bramy... Ostatnio wyceniałam okna u kilku sprzedawcow i w jednym salonie wprost powiedzieli, że oni sie w żaden ciepły motaż nie bawią bo nie ma ludzi, a roboty tyle, że ledwo ze standardowym nadążaja. I mówimy tu o ciepłym montażu okien! To co dopiero wymagać tak nowatorskich rozwiązań! I w ogóle mam wrażenie, że u nas na południu o wiele łatwiej sie budować. Łatwiej o fachowców, materialy i nikt nie wybałusza oczu jak wspominasz o thermano na dachu. Na północy dużo mniejsza konkurencja, ceny wyższe, a standard tylko basic albo niżej. No nic, jak sie powiedziało A...Co do Aluprof skontaktowałam sie z centrala w BB i podali mi przedstawicieli w Olsztynie, którzy pracuja na ich profiulach. Czekam na cenę, oby mnie nie powalila. A Wam życzę żeby juz z górki było. I nadal będę podglądać i podziwiać. Może tez od czasu do czasu dopytam o coś bo jak pisałam Wasz kierunek myślenia o domu bardzo zbiezny z moim

  8. #228

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o szczegóły montażu bramy to mam dużo więcej zdjęć i w lepszej jakości niż te wrzucone na forum, mogę Ci wysłać na priv, jesli chcesz wspomóc swojego wykonawcę.
    Na tym etapie jeszcze możesz zmodyfikować otwór pod bramę i radzę go dostosować do bramy standardowej, tak jak u nas.
    Ja poprosiłem producenta bramy o szczegółowe rysunki techniczne a uzyskane dane wykorzystałem do "wpasowania" standardowej bramy (2250mm) w otwór:

    Dzięki temu uniknęliśmy dodatkowej dopłaty za niestandardowy wymiar.

    Pocieszę Cię że u nas też wybałuszają oczy na thermano albo na odkrytą więźbę. Rozmowa wygląda mniej więcej tak:
    - jak to mają nie być widoczne połączenia? przecież i tak gips karton to zakryje
    - nie będzie gips kartonu, wszystko będzie widoczne i ma być tip top bez klinków podkładek i tego typu kombinacji
    - nie będzie gip kartonu?, to my się nie bawimy w coś takiego

    Finał - jeden sezon grek bawi się w cieślę, ociepleniowca i dekarza w jednym

  9. #229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Żyjecie, jak tam prace?
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cześć! Przypadkiem trafiłam na Wasz wątek i się witam A jednocześnie gratuluje wytrwałości. Ponad 4 lata budowy, a to dopiero SSZ. U nas niecałe półtora i jakbym miała budować o rok dłużej, bo bym musiała albo zrezygnować z pracy albo się wykończyć Też jestem ciekawa na jakim etapie teraz jesteście Powodzenia!
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #231
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Hej, hej! Witajcie,
    Stan na dziś: chałupa ocieplona i otynkowana, ale trzeba dokończyć jeszcze część piwniczną. Brak też obróbek na dachu. W środku częściowo zrobione ściany działowe.
    Na razie mieliśmy i mamy trochę innych rzeczy na głowie (od sprzedaży mieszkania począwszy), więc na budowie prace stoją. I nie wiem kiedy znów ruszą. Tak czy siak, do końca jeszcze daleko niestety... a do tego z chęciami i zapałem z roku na rok coraz słabiej...
    Kurczę, nawet zdjęć ostatnio nikomu nie chciało się robić, więc stanu obecnego nawet nie mam jak pokazać.
    Czas chyba porządnie odpocząć, nabrać sił i ruszyć ponownie wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  12. #232

    Domyślnie

    Cześć.

    Mogłabym prosić o więcej szczegółów (zdjęć) Waszego montażu bramy garażowej oraz o namiary na firmę która montaż wykonała? Na priv lub na forum, dla mnie obojętne.
    Akurat z BB nie jest do mnie bardzo daleko to może Wasz wykonawca zamontowałby bramę u mnie.

    Przy okazji: jak się trzyma Wasza brama, nie macie z nią żadnych problemów, zamontowalibyście drugi raz tak samo? Zakładam, że nie ma z nią problemów, ale warto się upewnić .

    Z góry dzięki za pomoc i informacje.

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Hej, pektynka
    Bramę montowała ekipa z firmy Art Okna z Bielska-Białej.
    Producent bramy to Krispol z ociepleniem 6 cm. Napęd bramy Starcus.
    Z bramą nie ma problemów, nic nie pęka, nic się nie psuje, nic się nie kołacze ani nie zgrzyta, a tym bardziej nic nie opada ani odpada

    Standardowa wielkość bramy to 500 x 225 cm.
    Otwór na nią jest większy, bo ma 514 x 237 cm (po doliczeniu wysokości posadzki).
    Brama montowana na zewnątrz muru, a sprężyny ma zamontowane z tyłu, aby nie trzeba było zmniejszać otworu (w otworze bramy są tylko rolki).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0390.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	462957 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0391.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	462956 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070068.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	462959 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070078.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	462960
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0388.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	462958  
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 21-12-2022 o 20:16
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  14. #234

    Domyślnie

    Dzięki Moniss za pomocne szczegóły.
    Pytałam o taki montaż w jednej z firm z Krakowa (przypadkowej, przy okazji okien) i właściciel powiedziedział, że nie ma sprawy, ale dał namiary na montażystę, żeby z nim pogadać, bo to montażysta zdecyduje.

  15. #235
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    U nas też szefostwo przysłało montażystę aby obgadał temat. A montażysta posłuchał i popatrzył na rysunek i doszedł do wniosku, że to da się zrobić i będzie działało

    Z tego co pamiętam, bramę trzeba było zamówić taką do niskich garaży, bo one mają sprężyny mocowane nie w świetle otworu, lecz z tyłu na suficie.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 18-01-2023 o 00:50
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  16. #236

    Domyślnie

    Cześć, mega fajny wątek i mega projekt! Jak wygląda aktualnie postęp prac? Co udało się zrobić? Możemy prosić o jakiś mały update informacyjno-zdjęciowy

  17. #237

    Domyślnie

    Niestety ale z tego co widzę to chyba jednak budowa nie została dokończona. Szkoda, ale to niestety zdarza się coraz częściej w dzisiejszych czasach…

  18. #238
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Jest więcej niż w ostatnim wpisie (2018r), ale ostatnio nie czuję już chęci robienia wpisów z tego co się dzieje.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 22-01-2023 o 21:04
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  19. #239

    Domyślnie

    Jeśli mogę to zapytam jeszcze jak z perspektywy czasu sprawuje się strop kanałowy/filigran?
    Stosowaliście podwieszany sufit czy tynkowaliście bezpośrednio?
    Chodzi mi o ewentualną kwestię rysowania sufitu na łączeniach, jak to się czasem zdarza np. przy Terivie

    Pozdrawiam,

Strona 12 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony