dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 86 z 86
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    No tak jak już nie ma argumentu to "trole, leszcze, zagonią cię w las, dopaść klienta i wyśmiać, nazwać matołkiem" itd. Tutaj link do skromnej wiedzy bo szkoda czasu na nieskończone prostowanie bzdur https://bezel.com.pl/2018/08/01/srod...ed-porazeniem/
    Wiedza wiedzą ale trzeba ją jeszcze umiejętnie przekazać jak się chce pomóc. Wypowiadanie się tutaj na forum jest dobrowolne nie z przymusu. Można się spierać ale na argumenty a nie bo tak jest napisane w itd. Jak ktoś jest dociekliwy niech dowie się dlaczego tak jest w normie, ustawie, przepisach itp. pod warunkiem, że ktoś potrafi i chce na to odpowiedzieć lub pokierować do źródła. Jak chce tylko wyśmiać to niech zamilknie bo inaczej wychodzi, że chce tylko swoje EGO podnieść.
    Jak napisałem o rezystorze za RCD 3 fazowym pomiędzy N i PE, który zabezpiecza przed przerwą na przewodzie N w układzie TT to zostałem matołkiem.
    Jak napisałem, że im mniej żelastwa tym bezpieczniej, mając na myśli obudowy też zostałem wyśmiany. No ale sąsiad by żył jakby miał wtedy w ręce wtyczkę 3 fazową plastikową a nie metalową. Wiem, że ktoś źle podłączył czy pomylił przewody ale nie o to chodzi. Fachowcy dopowiedzieli, że najlepiej jakby zastosować przewody plastikowe, czy to jest poważna odpowiedź.

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Pewnie że szkoda!
    Bo jak można pisać takie brednie, że TT ma zerowanie do N.
    Tylko skończony matoł może tak twierdzić, i jeszcze pisać że jest dobrze!

    Załącznik 450093

    Już sam tytuł tego wątku jest durny, przeznaczony dla ignorantów i tumanów elektrycznych!
    Piotrze czy dołączony schemat ma wyjaśnić co napisałeś nad nim?
    Gdzie stosuje się takie rozwiązania?
    No fakt w układzie TT zerowanie do N może doprowadzić do szybkiego wyzerowania.

    PS.
    Że ja jestem ignorant i tuman itd. to wiem, ale aby wszystkich tak nazywać co dyskutują w tym wątku to trochę przesadziłeś.
    Pozdrawiam

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Wiedza wiedzą ale trzeba ją jeszcze umiejętnie przekazać jak się chce pomóc. Wypowiadanie się tutaj na forum jest dobrowolne nie z przymusu. Można się spierać ale na argumenty a nie bo tak jest napisane w itd. Jak ktoś jest dociekliwy niech dowie się dlaczego tak jest w normie, ustawie, przepisach itp. pod warunkiem, że ktoś potrafi i chce na to odpowiedzieć lub pokierować do źródła. Jak chce tylko wyśmiać to niech zamilknie bo inaczej wychodzi, że chce tylko swoje EGO podnieść.
    Jak napisałem o rezystorze za RCD 3 fazowym pomiędzy N i PE, który zabezpiecza przed przerwą na przewodzie N w układzie TT to zostałem matołkiem.
    Jak napisałem, że im mniej żelastwa tym bezpieczniej, mając na myśli obudowy też zostałem wyśmiany. No ale sąsiad by żył jakby miał wtedy w ręce wtyczkę 3 fazową plastikową a nie metalową. Wiem, że ktoś źle podłączył czy pomylił przewody ale nie o to chodzi. Fachowcy dopowiedzieli, że najlepiej jakby zastosować przewody plastikowe, czy to jest poważna odpowiedź.
    Jasne że nie ma przymusu i wypowiadają się wszyscy, ci co wiedzą i inni też. Zostałeś matołkiem czy zostałeś przez kogoś tak nazwany? Na poważne pytania jak się odpowiada to są mądrzejsi i w d.... mają bezpieczeństwo innych bo przecież sąsiad ma zerowanie od lat i działa, to po co zabezpieczenia. Tak samo albo bardziej śmieszne są wpisy tego typu niż odesłania do norm które trzeba niestety kupić.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Że co ma bardzo dobrze zrobione? Że połowa chat u niego gdzie jest TT ma zerowanie do N i ludzie z tym żyją od dziesiątek lat ?[COLOR=#333333]
    Z taką wiedzą oba możecie podać sobie ręce, bo pojęcia nie macie o elektryce!
    I znowu przemądrzalstwo bije. Piszę jak jest. Domy starsze ode mnie. Ty pewnie wszystkim kazałbyś pruć instalacje i się mądrzył jak to źle maja, a oni mieszkają z dziada, na ojca i syna. Od prądu tu nikt nie zginą, ale w wypadkach samochodowych, czy od alkoholu już kilku. A ty prądem straszysz .

    Ludzie chcieli uziemiania, bo pralka, czy lodówka wymagała to im elektrycy zakładali, a ze TT. Cóż.

    BTW u mnie panowie z energetyki złożyli bezpiecznik na N. Więc wiesz. Czasami dobrze jest sprawdzić po tych geniuszach z cetryfikatami, bo się czasami rutyna czy kac się wkrada.

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    I znowu przemądrzalstwo bije. Piszę jak jest. Domy starsze ode mnie. Ty pewnie wszystkim kazałbyś pruć instalacje i się mądrzył jak to źle maja, a oni mieszkają z dziada, na ojca i syna. Od prądu tu nikt nie zginą, ale w wypadkach samochodowych, czy od alkoholu już kilku. A ty prądem straszysz .

    Ludzie chcieli uziemiania, bo pralka, czy lodówka wymagała to im elektrycy zakładali, a ze TT. Cóż.

    BTW u mnie panowie z energetyki złożyli bezpiecznik na N. Więc wiesz. Czasami dobrze jest sprawdzić po tych geniuszach z cetryfikatami, bo się czasami rutyna czy kac się wkrada.
    Proponuję trochę ochłonąć. Pisanie o tym, że (domyślam się ) elektrycy zakładali "uziemienie" podłączając zacisk ochronny do N czyli po staremu zerowanie w układach TT bo ludzie tak chcieli i nikt nie zginął, to woła o pomstę do nieba. Elektryk powinien wykonać instalację uziemiającą albo nic nie robić.
    Zastanów się czy wypowiadanie takich opinii na forum nie skłoni innych, nie znających się na "elektryce", do takiego działania czyli podłączenia N pod zacisk ochronny i będą uważali, że jest OK bo nikt, w Twojej okolicy, od tego nie zginął.
    Z drugiej strony "elektryk" a ELEKTRYK to duża różnica.
    Ostatnio edytowane przez Stermaj ; 11-11-2020 o 08:33

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz
    I znowu przemądrzalstwo bije. Piszę jak jest. Domy starsze ode mnie. Ty pewnie wszystkim kazałbyś pruć instalacje i się mądrzył jak to źle maja, a oni mieszkają z dziada, na ojca i syna. Od prądu tu nikt nie zginą, ale w wypadkach samochodowych, czy od alkoholu już kilku.
    Nie, nie kazałbym. Ale bym radził doprowadzenie instalacji do porządku, bo to, co robili z dziada na ojca i syna to jest właśnie sztukateria.
    Dawniej było do dyspozycji zerowanie ochronne w instalacjach przystosowanych do zerowania (obecny odpowiednik TN), instalacje z uziemieniem ochronnym (obecny odpowiednik TT), i należało wykonać tak, jak ówczesne przepisy nakazywały. A że brali się za to wszyscy (zresztą teraz też, bo połowa Polaków to elektrycy) to mamy jak mamy. Każdy coś umie i dawaj mądrzyć się na forum.
    Zapytaj kolego tych ojców i synów, czy robili zgodnie z
    - PN/E - 05100
    - PN/E - 05125
    i najważniejsze PN/E - 05022.

    Najnowsze to PBUE pana Mitręgi z 1968 r, PN/E - 05009 (wczesne lata 90-te) jako poprzednik wieloarkuszowej 60364.
    To są podstawy, to uznana wiedza techniczna, a leśnicy robią jak chcą, bo tak im pasuje.
    Nie tędy droga, proszę pana.
    Tak na marginesie, różnicówki znano już w latach 70-tych, i były bez problemu stosowane w przemyśle. Były to, w zależności od sposobu działania, wyłączniki napięciowe i prądowe. A zasady ochrony przeciwporażeniowej, a co za tym idzie, środki tej ochrony nie uległy zmianie.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony