dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 104
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nadmiar ledowych światełek nie jest elegancki. Swiatło powinno dawać nastój a nie być dla samego bycia.

    to może zamiast obniżać sufit zrobić podświetlane sztukaterie wzdłuż ścian? Można kierować się pod styl art-deco przy waszej bryle budynku i zrobić geometryczne sztukaterie na styku sufitu ze ścianą, jak tu:


    Interesująco wyglądają taśmy ledowe ukryte za karniszami, kiedy swiatło "spływa" po zaslonach


    Jeśli umieścisz telewizor na ciemnym tle, wtopi się on w ścianę. Nad nim można powiesić obraz o jasnej kolorystce do odwrócenia uwagi.
    Albo ukryć telewizor za przesuwnym panelem. Nie trzeba umieszczać telewizora na środku ściany. Spojrz na ustawienie kanap - stoją tyłem do okien - nie da się podziwiać z nich ogrodu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-05-2014 o 17:50

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Najmocniejszym akcentem kolorystycznym i dekoracyjnym uczynilabym kominek.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał naszslodki Zobacz post
    macie jakies aranzacje?
    na jakim etapie jest wasza budowa? opowiadaj cos wiecej
    niestety nie mam aranżacji na tym kompie, piszę jak zwykle z doskoku ... ale pewnie to znasz . Ja nawet nie mam jeszcze swojego tematu, więc...

    Twoje/ Wasze wnętrza podobaja mi się, no może oprócz tego sufitu w kuchni, ale sama piszesz, że to do zmiany.
    Co do kanap - u nas prawdopodobnie będzie narożnik i jedną ścianą będzie stał tyłem do okna , a drugą tyłem na otwarty salon (ale za to przodem do drzwi balkonowych, więc nie będzie najgorzej ).
    Zastanów się nad kominkiem - czy na pewno chcesz narożny (tak jak na wizualizacji), jeśli tak, to nie bierz z dużą mocą (bo będzie za gorąco, ale ja z tym zimnolubnych jestem). Ja miałam taki w planie, ale pan kominkowy mi odradził (w końcu się lepiej zna niż ja ) i mam pionowy. Obudowa jest bardzo prosta - prostopadłościan od podłogi do sufitu obłożony płytką cegłopodobną (ciemnoczerwoną ) - jak pozwolisz, wkleję zdjęcie (tu). Ma też rozprowadzenie powietrza na parterze i poddaszu.
    Poza tym mam teraz w domu ekipę pana kafelkowego i pomocników. Skończona jest kotłownia, pralnia (bez jednej ściany) , wc, i jedna łazienka (wszystkie bez jednej ściany, bo czekamy na grzejniki łazienkowe - a czekam już 2,5 tygodnia wrrr, no ale chciałam zig-zag'a, to muszę czekać) .
    U nas z kolei będzie mało brązów (w mieszkaniu teraz mam), za to więcej szarości. Także czekam na grzejniki i na płytki na parter (bo będą wszędzie takie same - w salonie, kuchni, przedpokoju itp.) , bo okazało się, że producent we Włoszech nie ma nic na stanie magazynowym i muszą wyprodukować (specjalnie dla mnie ) .
    Ale może już nie piszę co u mnie, lepiej pisz na jakim Wy jesteście etapie

    edit: taka jestem zakręcona, że nie zauważyłam Twojego zdjęcia i wypowiedzi, że jest to zzo , wybacz .
    Ostatnio edytowane przez Agatorek ; 27-05-2014 o 20:11

  4. #24

    Domyślnie

    Agatorek
    pisz pisz i wklejaj ile wlezie
    ja sie wlasnie szarosci balam, lubie na nie patrzec, podobaja mi sie ale u kogos, jakos nie widze sibie w szarosciach... ale jak przewertowalam tutaj temat ze zdjeciami szarosci i bieli to musze przyznac niektore robia wrazenie ze az musialam sie zastanowic czy aby napewno ich nie chce
    jak masz jakies zdjecia pokazuj kochana
    pochwal sie coz tam dla Was produkuja ?

    okna mamy zamowione i powinny dotrzec do 21 czerwca wiec odliczamy
    a jutro ma byc juz ciesla
    co do kominka to itak bedzie bardziej "ozdoba" nie planujemy regularnego palenia w nicm, raczej od czasu do czasu dla klimatu


    ooo wiem o co mialam pytac , Pani namawia nas do tego bysmy zrobili sobie lazienke dla siebie i oddzielnie dla dzieci... mi z ta mysla jakos nieswojo (bo mieszkalismy zawsze w mieszkau = wspolna lazienka) ale ona mowi ze jak dziewczyny podrosna to przyda sie druga i ze mamy na tyle duzy dom ze mozna sobie na to pozwolic... jak Wy sadzicie?

    Elfir
    podwsietelenie ledami zaslon calkiem ciekawe, nie wiem jeszcze czy bedziemy je robic, ale jesli tak napewno sie nad tym zastanowimy...
    a w tej sztukaterii chyba nie ukryje rur od rekuperacji prawda?
    komin chyba tez nie jest zbytnio do przeniesienia bo na scianie gdzie jest tv to jest nosna (nie wiem czy to by przeszkadzalo, ale chyba tak) a na pietrze sa pokojne i niedaloby sie go tam "wpasowac".

  5. #25

    Domyślnie

    Zróbcie sobie osobną łazienkę. Nie wiem jak Ty, ale ja zawsze chciałam mieć taką co sie wchodzi do niej prosto z sypialni. I po małych przeróbkach projektu tak będzie. Łazienka jest zrobiona z jednego mniejszego pokoju, a najlepsze jest to, że ma duże okno. Przy oknie będzie stała wanna owalna wolnostojąca - tylko muszę pomyśleć nad fajnymi roletami
    Oprócz tego z sypialni będzie wejście do małej (niestety) garderoby, ale i tak będzie dużo większa od mojej obecnej szafy (w której mam wszystkie kurtki, torby, torebki itp. , które bedą w innym miejscu niż garderoba, więc raczej powinno być luźno. Skoro macie miejsce na dodatkową łazienkę, to zróbcie. Piszesz "dziewczyny" więc masz co najmniej dwie córki..... Chcesz później grafik układać?
    Zaraz pokażę podłogę.
    Ostatnio edytowane przez Agatorek ; 27-05-2014 o 22:16

  6. #26

    Domyślnie

    Podłoga - (ceramika Ricchetti - Roberto Cavalli, Rinascimento Versailles Ebano),
    real foto ze sklepu - w rzeczywistości jest trochę jaśniejsza


    z sieci



    a to mój kominek


    Ostatnio edytowane przez Agatorek ; 27-05-2014 o 22:49

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Agatorek - nie rozumiem - chcesz do tego ceglanego, piecowego kominka dać ceramiczną drewnopodobną podłogę?

    Naszsłodki - koniecznie 2 łazienki dla domowników!!!

  8. #28

    Domyślnie

    Nasz Słodki, to ile łazienek macie bez zmian?

    Co do narożnego kominka, popieram poprzedniczkę - nie ma co przesadzić z mocą, bo nieźle grzeje. Ja chciałam większy ale mi odradzono właśnie ze względu na ilość ciepła i bliskość sof.

  9. #29

    Domyślnie

    oj nie nie zadnych grafikow tak dziewczynki sa dwie, narazie malutkie, 6lat i poltora roku.... na kaszubach mowia ze jak nowy dom to powinien byc i nowy czlon
    w projekcie mielismy trzy lazienki. jedna na dole i dwie u gory. ale chcemy troszke przestawic scianke i miec wejscie do lazienki z sypialni
    narazie rzuty sa takie, chociaz pokoje dzieci calkiem do zmiany (projektantka zampomniala ze to male dzieci :/ )
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze płaski.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	262515

    na paterrze zmieniszylismy lazienke z prysznicem na samo wc majac swie lazienki na pietrze itak nikt by nie schodzil na dol by wziasc prysznic - no i mniej sprzatania, nie ma nic gorszego niz domywanie prysznica chyba ze macie jakies sprawdzone srodki... ja jeszcze na trafilam na takie co by mi ulatwily mycie

    nad mocna jeszcze nie mysleliscmy ale napewno narozny nam sie podba a zabudowe z marmura chcemy - bynajmniej na te chwile taka chcemy

    Agatorek
    alez juz fajnie u ciebie nie ma golych murow jak macie jeszcze cos zrobione to wrzucacj wrzucaj

    M wlasnie byl na budowie, ciesla jest, drewno jest wiec dzialaja
    za tydzien wraca jeszcze wykonawca od sso zrobic dzialowki na pietrze i po 20 czwerwca okna alez niemoge sie doczekac

    dziewczyny jakie macie dachowki?
    my chcielismy robena bornhom ale mojmu M nie podbaja sie gasiory, on chcialby zeby byla jak najmniej "fikusne" sasiad ma takie prawie gladkie... nie wiecie moze jaka to dachowka?

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał naszslodki Zobacz post
    podwsietelenie ledami zaslon calkiem ciekawe, nie wiem jeszcze czy bedziemy je robic, ale jesli tak napewno sie nad tym zastanowimy...
    a w tej sztukaterii chyba nie ukryje rur od rekuperacji prawda?
    komin chyba tez nie jest zbytnio do przeniesienia bo na scianie gdzie jest tv to jest nosna (nie wiem czy to by przeszkadzalo, ale chyba tak) a na pietrze sa pokojne i niedaloby sie go tam "wpasowac".
    Wszytsko zależy gdzie te rury idą. U mnie akurat rura idzie pod oknami i jest wkomponowana w maskownicę karnisza.


    Chcę zrócić uwagę, że robienie dekoracji na suficie tylko po to by władować tam ledy to nie jest najszczesliwsze rozwiązanie. Prostota zawsze się obroni a przepych niekoniecznie.
    Nadmiar wnęk, półeczek i podwieszanek z k-g jest już niemodna.

    Skoro wynajeliście projektantkę wnętrz, zmuście ją by się trochę napracowała i zaproponowała coś mniej pospolitego, sztampowego, przecietnego a bardziej zindywidualizowanego, wyrażającego waszą osobowość, jako rodziny. Bo ta wizka to odwalenie roboty.

    Czy ona przeprowadziła z wami wywiad osobowościowy? Pytała o sposób spędzania czasu, hobby, posiadane przedmioty do których macie sentyment? Pytała o ilośc książek, dokumentów, ciuchów?


    Łazienka tylko dla siebie - bardzo dobry pomysł (znajdziesz te rozwiązania pod nazwą "Master bedroom"). Ale trzeba uważać na wygłuszenie - bo w nocy ktoś korzystajacy z toalety może budzić drugą ososbę.
    Dobrym rozwiązaniem jest trakt komunikacyjny sypialnia - garderoba - łazienka, jak u bohaterki "Seks w Wielkim Mieście"
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-05-2014 o 11:30

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    telewizor można też tak umiejscowić, by jednoczesnie można bylo oglądac ogród:

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Agatorek - nie rozumiem - chcesz do tego ceglanego, piecowego kominka dać ceramiczną drewnopodobną podłogę?
    tak właśnie chcę zrobić . I równocześnie przypominam, że nie pytałam tu o radę pt. "jaka podłoga do tego kominka". Gdybym potrzebowała rady - założyłabym swój temat. Rozumiem również, że tu na forum istnieją pewne "kanony" jak ma wyglądać wnętrze, ale ja zrobię tak, jak mi się podoba. Sądząc po Twoim pytaniu (zawiało ostrym krytycyzmem) uważasz, że to do siebie "nie pasuje" . Możesz tak uważać, inni zresztą też, ale serio - to będzie MÓJ dom i nie interesuje mnie jaką podłogę do tego kominka daliby inni.
    Nie ukrywam, że czytam to forum i uważam, że niektóre rozwiązania innych dla mnie są ciekawe i z nich skorzystam. Ale niektóre rozwiązania mi nie pasują i się nie poobają, ale potrafię się wstrzymać z pytaniem "dlaczego masz zółty blat do zielonych płytek"? Kwestia gustu. Nie podobają mi się np. białe drzwi i białe meble w kuchni, ale nie pytam ich właścicieli dlaczego nie są szare . No chyba, że ktoś pyta innych o opinie.
    PRZEPRASZAM ZA OFF TOPIC , ale zostałam zapytana, więc odpowiadam.

    naszsłodki - my mamy dachówkę Brassa, betonową- lumino (błyszczącą). Nie wiem jak u Was, ale u nas wszyscy (poza jedną firmą, gdzie robiłam wycenę) odradzali Robena. Nie pamiętam już powodów (kupowaliśmy w sierpniu w zeszłym roku).

    odnośnie prysznica - u mnie będzie bez kabiny i bez brodzika (odpływ liniowy w podłodze) , narożny - więc dwie ścianki z płytek, trzecia z luksferów (z drugiej strony nie widać śladów tak jak na kabinie ) ; nad wejściem się zastanawiamy, bo będzie dość daleko od panela prysznicowego (1,5 metra) , jak będzie się chlapać na resztę łazienki może wtedy założymy drzwi.
    Ostatnio edytowane przez Agatorek ; 28-05-2014 o 14:52

  13. #33

    Domyślnie

    Agatorek
    nam z kolei mowili ze nie ma znaczenia czy roben czy koramica bo sa bardzo podobne ze dopiero roznica jest w jakiejs na H ktora jest 3x drozsza.
    moj M sie uparl na dachowke cermiaczna i koniecznie glazurowana... bo chce miec jak najdluzej nieporosnieta... mi sie podoba z kolei antacyk angobowana, ale niech bedzie na jego... pozniej nie bede musiala sluchac ze przeze moj upur mamy brudna dachowke bo ta jego napewno bylaby w lepszym stanie na szczescie itak z poziomu ziemi niewiele tego dachu wiadac wiec przezyje... a ze nasz domek stoi na wzienieniu to jedyne bede wiadziala podbitke

    co do wykonczen to kazdy ma swoj gust... a o gustach sie nie dyskutuje
    wiadomo mozna znalesc na forach rozne pomysly ktore w mniejszej lub wiekszej czesci mozna zastosowac u siebie, ale itak nikt za nas decyzji nie podejmnie, nie wybuduje a przede wszystkim nie bedzie mieszkal w tym domu...

    wpadlam na chwile do domu i co? pierwsze to forum
    zaraz zmykam na rozmowe z wykonczeniowcem i zobaczyc drewno ktore przywiezli

    z jakiego u was robiono dach? c22 czy c30?
    my wogole mamy w projekcie c35 a mowia ze ciezko je dostac i b.drogie... :/ kierownik budowy powiedzial ze musi byc certyfikat na drewno oby wszystko bylo ok...
    mowili nam ze c22 to "standard" a c 30 juz porzadne... a jak u Was?

  14. #34

    Domyślnie

    a co do prysznica to mi sie podobaja takie szerokie i gdy nie sa calkiem zamkiniete, tylko jakby oddzielone szlana scianka do polowy - 3/4

  15. #35

    Domyślnie

    nie mam pojęcia jakie to było drewno, jak nie zapomnę, to zapytam .
    Co do dachu jeszcze- nie wiem jak Wy macie w planach, ale my w planie nie mieliśmy zalewanego stropu (dużo skosików)- i zmieniliśmy to (baliśmy się, że później będzie pękał tynk na płytach k-g).
    No własnie u nas w łazience (na górze, bo to poddasze) do sufitu jest 2,6, a ścianka ze szklanych luksferów będzie do wys. 2m.

  16. #36

    Domyślnie

    my mamy oba stropy monilty.
    dzisiaj byl wykonczeniowiec i mowil ze nie powinno nic pekac mozna zrobic na osobnych sztywnych stelazach i wypelnic jakas masa czy czyms, albo jakos inaczej (nie powtorze bo cos pewnie poprzekrecam ) , a nawet jesli by sie cos przydalozylo to w koncu od czegos jest gwarancja... robil nam generalny remont mieszkania 3lata temu i wszystko bylo dobrze, wiec teraz mysle ze tez sie spisze

    wstepnie umowilismy sie na wrzesien...
    chyba zdarzymy co?
    20 czerwca okna
    powiedzmy 23 czerwca do ok 14lipcs hudraulika elektryka i rekuperacja (mowia ze im nie przeszkadza jak beda razem robic) musza sie dogadac
    potem tynki i posadzki no i miesiac na schniecie, a pod koniec mozna wypozyczyc osuszacze
    aaa i powiedzial ze zajmie mu robota ok poltora miesiaca wiec polowa pazdziernika i bylibysmy w domu

    aaa no i w miedzy czasie elewacja... ale pewnie tez przy w okolicy wrzesnia, powienien zdarzyc

    aleeeez niemoge sie doczekac

  17. #37

    Domyślnie

    a wlasnie, facet od rekuprecjai powiedzial ze jesli mamy miec rekuperator na nieogrzewanym strychu (docieplenie welna 30 lub 35) to musimy miec tam zawsze nie nizsza temp jak 15st czy u was tez jest tak?
    czy wogole jest mozliwe aby miec taka temp bez ogrzewania??? chyba ciezko co?
    jak nie strych to gdzie moglibysmy to zainstalowac? kotlownia jest nieduza ok 13m, ale pelni tez role pom gosp. a garazu nie mamy... myslalam jeszcze o pralni w pomieszczeniu nad "garazem" ale nie wiem czy chce tam miec te wszusytkie rury :/

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja rekuperator mam w kotłowni gazowej. Zajmuje 0,5 m2 pow. (z tym, ze wisi pod sufitem) + rury.

  19. #39

    Domyślnie

    Elfir
    a masz jakies ogrzewanie w kotlowni? musisz tez miec conajmniej te +15 dla rekuperatora?
    kotlownia o tyle lepsza ze te rury nie zabieraja tyle powierzchni co idac po podlodze strychu...

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kotłownia jest w domu, więc jest ogrzewana jak reszta pomieszczeń. Sam piec i zasobnik wody też grzeją. U mnie kotłownia jest jednocześnie składzikiem i pralnią.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony