dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 91
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1803
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie Iskierka po mojemu

    Witam wszystkich którzy przypadkiem trafili tu do mnie i tych co nie przypadkiem też. Mam na imię Dorota, domek był moim marzeniem i tym marzeniem zaraziłam męża. Na przekór wszystkiemu i wszystkim zakupiliśmy działkę z przepięknym widokiem i wybudowaliśmy na niej domek. Łatwo nie było kto budował ten wie. Łatwo nadal nie jest bo mieszkamy na tej naszej budowie a wiele jeszcze do zrobienia zostało. Dom w stanie prawie deweloperskim więc nadszedł (już jakiś czas temu) czas na wnętrza. Wiem że projektowanie wnętrz powinno się zacząć zanim zacznie się budowę ale w praktyce to nie zawsze wykonalne. Wiele materiałów wykończeniowych mamy już zakupionych (magiczna data 31.12.2013 i zwrot Vat nas zmotywowały), niestety nie ze wszystkich wyborów jestem zadowolona ale muszę się z tym pogodzić bo budżet jest śmiesznie/tragicznie (jak kto woli) niski. Niestety albo stety wszelkie wybory muszą też przejść akceptację mojego M a to bardzo trudne czasem/często.
    Mam nadzieję że pomimo wszystkich grzechów jakie popełniliśmy i popełnimy a także ograniczeń głównie finansowych nasz dom będzie elegancki ale ciepły i swojski zarazem. Mam nadzieję że mi w tym pomożecie. Zachęcam do komentowania i doradzania. Zapraszam do mojej Iskierki.
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 25-05-2014 o 00:39

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Na początek wrzucę rzut kondygnacji. Projekt iskierka wersja dr w odbiciu lustrzanym.
    rzut parteru


    poddasza

    Wprowadziliśmy parę zmian między innymi podnieśliśmy ściankę kolankową o 30cm przed czym bardzo się broniłam ale teraz jestem bardzo zadowolona. Zrezygnowaliśmy z obniżenia stropu nad garażem. Główną sypialnie przenieśliśmy do pomieszczenia oznaczonego nr2 a nad garażem zrobiliśmy dwa małe pokoje. A dolną łazienkę przedłużyliśmy o 20cm. Zrezygnowaliśmy również z zabudowania ściany oddzielającej schody od pokoju dziennego.
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 24-05-2014 o 23:10

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Stylu w jakim chciałabym urządzić mój dom nie umiem a właściwie nie chcę nazywać bo nie lubię szufladkowania. Styl nazwijmy go "MÓJ" czyli to co mi się podoba a podoba mi się wiele chyba że czas na szybkie zakupy wtedy nic mi się nie podoba

    Zacznę może od kuchni choć ona akurat będzie najprawdopodobniej najdłużej czekać na ukończenie więc plan może się jeszcze zmienić. Tu nie będę oryginalna bo meble będą białe, fronty stylizowane. Może nieoryginalne na forum jednak w moim otoczeniu bardzo nietypowe.
    i tu troszkę inspiracji. Czerpię je z google więc jakby się okazało że komuś podkradam zdjęcia a właściciel sobie tego nie życzy to usunę.

    W pierwszej kolejności ikea
    KROKTORP/STAT

    i BODBYN szary co prawda ale też piękny

    i biały a do tego te zielona boazeria ech

    i inne niekoniecznie z ikei




    a jak kiedyś będę budowała drugi dom z wielką kuchnią to zrobię sobie taką wyspę
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 03-06-2014 o 14:26

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    W całym domu chciałam szare ściany i szukam odcienia szarości takiego ciepłego wpadającego w beż, całkiem szarych mój małżonek nie zaakceptuje. On chce białe ewentualnie ecru i kombinuje by wilk był syty i owca cała. Okna mamy białe ze szprosami, drzwi wewnętrzne też planuję białe, listwy przypodłogowe już zakupione też białe 8cm proste.

    Drzwi wynalazłam takie tylko jeszcze nie byliśmy oglądać i nie wiem ile kosztują

    albo coś takiego

    I coraz częściej się skłaniam ku bardziej prostym

    Ze względu na bardzo korzystną cenę rozważamy tez takie ale to drzwi drewna sosnowego sęcznego, surowe do samodzielnego malowania a że większość prac wykończeniowych robimy sami czyli mój mąż z moją mała pomocą to boimy się wpakować w to malowanie

    Bierzemy pod uwagę model fiord z Pol-Skone

    i Porta Royal


    Muszę je wszystkie pooglądać na żywo no i cena gra tu niestety największą rolę ale też nie chciałabym kupić badziewia.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar diana_teresa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    3.346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    piękne inspiracje kuchniowe, witam

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Dziękuję i witam pierwszego gościa w moim wątku. Mam nadzieję że moja kuchnia będzie równie piękna jak te inspiracje.

  7. #7

    Domyślnie

    też się witam
    inspiracje piękne!

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    W całym domu chciałam szare ściany i szukam odcienia szarości takiego ciepłego wpadającego w beż, całkiem szarych mój małżonek nie zaakceptuje. On chce białe ewentualnie ecru i kombinuje by wilk był syty i owca cała.
    ostatnio trafiłam na pewien post w sieci, który być może rozjaśni ci co nieco w szarościach

    http://www.wnetrzazewnetrza.pl/2014/...or-wybrac.html

    pozdrawiam serdecznie

  8. #8

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Catti Zobacz post
    też się witam
    inspiracje piękne!

    ostatnio trafiłam na pewien post w sieci, który być może rozjaśni ci co nieco w szarościach

    http://www.wnetrzazewnetrza.pl/2014/...or-wybrac.html

    pozdrawiam serdecznie
    Witam, i dziękuję na namiar na bloga z testem szarości. Najbliższy jest mi chyba grecka angora, Zauważyłam że mam słabość do odcieni bawełny już nawet miałam kupioną egipską bawełnę duluxa do kuchni ale u znajomych dulux złazi płatami więc ryzykować nie chcę i ją zwróciłam. Z resztą do kuchni chciałabym coś może ciemniejszego i bardziej szarego niż beżowego.
    może stony gray


    Do salonu zamierzam wypróbować HC173 z BM

    tylko chciałabym ten odcień uzyskać z mieszalnika na jakimś tańszym podkładzie mam nadzieję że tak można jeśli tak to może uda się też skopiować egipską bawełnę

    delikatny pergamin dekoral

    Edit: wywaliłam kwiat wiśni bo mi tu nie pasuje w towarzystwie innych dopiero widać odcień więc będę tu wklejać może coś mi podpasuje
    a może szary platynowy

    Bardziej do kuchni by mi pasował ale oczywiście nie ma w wersji do kuchni i łazienki.
    A tutaj test szarości podkradziony forumce _Lina_, mam nadzieję że się nie pogniewa

    źródło

    Cytat Napisał naszslodki Zobacz post
    witaj moja kolezanka ma te kuchnie i bardzo ladnie sie prezentuje[...]
    Witam
    Jakże mogła by się prezentować źle przecież przepiękna jest. W tego typu kuchniach jestem zakochana już od jakiegoś czasu i mam nadzieję że nie będę musiała długo czekać na realizację.
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 25-05-2014 o 23:25

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Trochę szarości i beżo-szarości dekorala
    mineralna szarość

    stony gray dla porównania
    kropla szarości

    babie lato


    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 05-06-2014 o 23:40

  11. #11

    Domyślnie

    platynowy szary ma moja Młoda w pokoju..
    kilka zdjęć jest u mnie .....

    w zależności od pory dnia i nasłonecznienia... czasami wpada w błękit, czasami jest jaśniutki, ale wg mnie ciepłego odcienia nie posiada

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Byłam, widziałam. Pokój córki wyszedł bardzo ładnie a najbardziej podoba mi się tapeta. Szarość całkiem ładnie się prezentuje ale wpadającej w niebieski nie chcę więc dziękuję za ostrzeżenie.
    Platynowej szarości nie podejrzewałam o to że jest ciepła. Rozważałam ją do kuchni gdzie chcę troszkę ciemniejszą szarość najlepiej nie wpadającą w nic. Ciekawe jak to jest z mineralną szarością bo kusi mnie właśnie do kuchni tylko się zastanawiam czy nie za ciemna jest. Kuchnia jest mała 2,20m X 4m i nie chciałabym zrobić z niej ciemnej nory. Co prawda są tam dwa duże okna, płytki i meble będą białe więc może dość ciemny kolor ścian nie zaszkodzi.

    Do salonu może delikatny pergamin albo babie lato. Muszę wybrać kilka kolorów żeby kupić testery. Chciałabym aby było ich jak najmniej bo wiadomo każdy kosztuje. Tylko nie widziałam nigdzie testerów dekorala, nawet w internecie.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Jak już napisałam u ciebie Catti, podkradłam sobie linki do blogów z inspiracjami głównie dla małych mieszkanek, w pierwszym (na razie ten przeglądam) większość z przewagą bieli a w każdym moja wymarzona kuchnia (choć nierzadko metrażu nie zazdroszczę) i nie tylko kuchnia. Ech nie usłuchałam ostrzeżeń i teraz wyjść nie mogę.
    http://kaskab.blogspot.com/
    http://cepaynasi.blogspot.com/
    a tu na zachętę


    ciekawe czy mój mąż pozwoliłby mi na taki kolor w wiatrołapie

    A tu piękny żyrandol. Ech nie wiem co ja u siebie powieszę bo mi mało co się podoba jakaś dziwna jestem i lampy mi się nie podobają z małymi wyjątkami najczęściej nie pasującymi kompletnie do mojej koncepcji stylistycznej.

    A tu ciekawy stolik


    Zastanawiałam się nad ciemną fugą do białych płytek ale kupiłam w końcu białą ale tu ciemna też ładnie się prezentuje.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Tak oglądam te jasne, głównie białe wnętrza i może dam się jednak mojemu M namówić na białe ściany. Chcę białe meble o drzwiach i listwach już pisałam wcześniej i obawiałam się że jeszcze białe ściany do tego spowodują że będzie nijako ale te inspiracje (z linka w poprzednim poście) mnie oczarowały.
    A tu jeszcze parę wnętrz z tego bloga, takich co mi najbardziej w oko wpadły.



    i biała łazienka u mnie będą podobne płytki w dolnej łazience tylko na podłodze drewnopodobne, szare też rozważałam ale w końcu padło na ala parkiet.


    Ach ta podłoga (zdjęcie powyżej i poniżej). Chciałam panele z fugą na dłuższym brzegu takie imitujące długie dechy, niestety nie znalazłam takich w odpowiednim kolorze, cenie i koniecznie AC4 chciałam. Mam z fugą ale czterostronną, ładne są ale nadal wzdycham do długiej dechy. Jak się wzbogacę to wymienię te na piętrze na prawdziwe dłuuuuugie dechy

    Biało i kolorystyczny akcent w postaci pięknego fotela.

    szaro i z cegłą u mnie cegła może kiedyś zagości w postaci kominka.


    A tu kuchnia z moich marzeń ale musiałabym na nią przeznaczyć chyba cały salon nie wspominając o budżecie jaki mam na wykończenie całego domu i tak pewnie by zabrakło.




    więcej zdjęć z tego domku kaskab.blogspot.com ech mogłabym tam zamieszkać.
    I dość, na razie oczywiście. Dzidzia marudzi trzeba się nią troszkę zająć a nie tylko w necie siedzieć.
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 27-05-2014 o 15:58

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    I kolejna porcja inspiracji






    A to moja inspiracja kominkowa tylko kominek zamknięty i się waham czy cegłę białą czy czerwoną.

    Taki stół chciałabym u siebie i ławeczkę też i całe mieszkanie

    Całe mieszkanie tu kaskab.blogspot.com



    I kolejne piękne mieszkanie kaskab.blogspot.com
    i ta kuchnia

    A ławkę pod oknem też u siebie gdzieś upchnę.


    Cegła cudo ale w moim domu na ścianie to chyba troszkę śmieszne by było skoro to szkielet drewniany. Dlatego cegła będzie ale na kominku.





    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 27-05-2014 o 21:01

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Jak już napisałam u ciebie Catti, podkradłam sobie linki do blogów z inspiracjami głównie dla małych mieszkanek, w pierwszym (na razie ten przeglądam) większość z przewagą bieli a w każdym moja wymarzona kuchnia (choć nierzadko metrażu nie zazdroszczę) i nie tylko kuchnia. Ech nie usłuchałam ostrzeżeń i teraz wyjść nie mogę.



    no widzę właśnie....
    ja też tam utknęłam na kilka dni....

    dziękuję za odwiedziny u mnie

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Catti Zobacz post
    [...]
    dziękuję za odwiedziny u mnie
    Niezamaco i czekam na kolejne metamorfozy.

    Ciąg dalszy bo ciągle nie wyszłam z tego bloga

    Cała kuchnia ładna ale ten stolik i krzesła a przede wszystkim krzesła miodzio, takie kcem i koniec.

    Pokoik też ładny choć za błękitem we wnętrzach nie przepadam.

    I takie schody bym chciała, forma nie koniecznie taka ale kolorystyka jak najbardziej i może nawet się uda tylko muszę mężusia urobić. Schody są bukowe malowane bezbarwnym lakierem. Kolor nie bardzo mi do paneli pasuje więc troszkę kombinuje i biała barierka mi wychodzi z tego kombinowania. Stopnie też bym jakoś zmieniła ale na to pomysłu jeszcze nie mam.


    A tu korytarz ku pamięci

    I na tym koniec wycinków z blogu kaskab.blogspot.com dotarłam do końca wertując tylko ale dużo tego a czasu mało a szkoda bo ciekawie tam.
    Jeszcze jeden mam do przeglądnięcia ale może już nie dziś bo małżonek się w końcu rozwiedzie ze mną a dziecko odbierze opieka społeczna.
    A może jednak mąż się nie rozwiedzie bo chyba jednak dam mu spokój z szarością w salonie i zgodzę się na biel. Tyle się naoglądałam tych białych wnętrz że mi się spodobało. Szarość dam przy schodach i korytarzu na górze bo przecież biały to tam nie praktyczny będzie, taki mój argument nie do przebicia.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Miałam nie wchodzić na tego drugiego bloga znalezionego u Catti ale i tak wlazłam.
    Wciągnęło mnie i teraz siedzę na cepaynasi.blogspot.com






    Piękny piec kaflowy. Myślałam o kominku w tym stylu ale po pierwsze to kafle dość drogo wychodzą a szczególnie te które mi się podobają. Po drugie nie wiem jak by to się miało do rozprowadzenie ciepłego powietrza które mamy już przygotowane.

    Podobają mi się też takie klimaty ale to raczej u kogoś bo do mojego domku to nie bardzo pasuje z resztą nie wiem czy tak na co dzień dobrze bym sie czuła w tym klimacie. Troszkę za pałacowo co nie zmienia faktu że pięknie.

    Salon kąpielowy, mniam i jeszcze to okno.




    Szukałam płytek w tym stylu i nawet znalazłam ale ceny niestety zdecydowanie poza moim zasięgiem.

    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 28-05-2014 o 11:02

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Taras jak na razie nie będzie zadaszony więc myślę o (nie wiem jak to nazwać) pergoli?

    Ale cudnie było by posiedzieć pod takimi kwiatkami tylko czy u nas, w naszym klimacie coś takiego do osiągnięcia jest. Muszę poszukać czegoś co się pnie, najlepiej jak szybko rośnie a przede wszystkim pięknie i obficie kwitnie.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Ech, za długo pisałam posta i mi poszło się ... mnóstwo inspiracji, buuuuuu
    Ale już kilka następnych wyszukałam.


Strona 1 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony