dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie ratunku - zniszczona rama okienna

    Pomocy, pomocy!!! Stało się jak się stało, fragment ramy okiennej w kolorze orzech (PCV) został (przeze mnie...) przetarty acetonem. W związku z tym mam teraz w samym centralnym salonie białą plamę. Cudownie to wygląda, rozwód za moją głupotę gwarantowany. Jest jakiś ratunek? Czy tylko wymiana?

  2. #2

    Domyślnie

    wymiana bo jak rozumiem plama większa od łepka, od zapałek

  3. #3

    Domyślnie

    no to od dziś jestem rozwódką...

  4. #4

    Domyślnie

    A daj jakieś foto tego !
    W bardzo widocznym miejscu to jest?Może uda się dobrać podobną okleinę i zakleić na długości lub tylko kawałek? Jaki to kolor masz okien?

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli jest to na skrzydle to wymiana nie jest skomplikowana. Wystarczy okresowa separacja

  6. #6

    Domyślnie

    choć, przyjmiemy Cię pod opiekuńcze skrzydła

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniqa1982 Zobacz post
    A daj jakieś foto tego !
    W bardzo widocznym miejscu to jest?Może uda się dobrać podobną okleinę i zakleić na długości lub tylko kawałek? Jaki to kolor masz okien?
    Był cudny orzech... Jest fragmentem na ramie, fragmentem na skrzydle. Tak lekko ze 30 cm... Szmatki mi się pomyliły. Zmywałam acetonem farbę z kamiennego parapetu i jakoś tak automatycznie machnelam sobie okno. Teraz to machne sobie w łeb najprędzej.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie ciekawie. Wymień, bo całe życie będziesz na to patrzeć i przypominać sobie..
    Chyba że rozwód oznacza eksmisję.
    Jak ktoś wspomniał - możesz próbować naklejać taki laminat (da się dostać - ale nie wiem do końca gdzie Cię odesłać - może np. Jezierski lub Krispol- to firmy same oklejające okna, więc może Cię poratują. Nie będzie idealnie, ale to chyba i tak lepsze niż proba malowania takiej plamy specjalnym pisakiem w kolorze "orzech"..

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Korwin ma rację !
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stulp

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    95

    Domyślnie

    Spokojnie, bez paniki.
    Zapodaj zdjęcia. Jeśli tylko "przetarłaś" acetonem, to jest jeszcze szansa na ratunek, ale bez foto nic się nie da określić. Chyba, że tarłaś aż do zdarcia okleiny???
    Pozdrawiam
    Dom z poddaszem użytkowym Julka III. 190m/kw użytkowej powierzchni grzanej i 44m/kw garaż z pomieszczeniem gospodarczym - nieogrzewane, odizolowane od domu.
    Całość grzana podłogówką.
    Ocieplenie: 23cm styro w podłodze,7 cm styro na poddaszu, 20cm grafit na ściany z 24 BK. Okna ok 0,85 dla przegrody (Drutex - dla zasady) plus rolety zewnętrzne. Jest też kominek, będzie palony okazjonalnie.
    W dach 30cm wełny. Rekuperator Frapol i PC Ekontech 12 kW Delfin.

  11. #11

    Domyślnie

    A ten magik z forum co "malował" laminat na zarysowanych drzwiach? Tu chyba powierzchnia jest za duża na takie zabiegi.

    P.S. nie wiem czy Tobie potrzebny jest kawałek laminatu, nowe okno, czy też poradnia życia rodzinnego z nowym mężem ... zrozumie, wybaczy

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stulp Zobacz post
    Spokojnie, bez paniki.
    Zapodaj zdjęcia. Jeśli tylko "przetarłaś" acetonem, to jest jeszcze szansa na ratunek, ale bez foto nic się nie da określić. Chyba, że tarłaś aż do zdarcia okleiny???
    Pozdrawiam
    przetarłam, mocno.





  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja bym próbował pomalować to kantenfixem (taki specjalny flamaster) zamalowując delikatnie jasne plamy.
    Jak masz okna orzech to ten jest odpowiedni;
    http://simteq.pl/do/search?any=kante...t=&target=item
    PS. Mozesz tez szukac na allegro, ale ten wskazany sklep jest pewny.

  14. #14

    Domyślnie

    A jaki kolor farby wycierałaś tą szmatką z acetonem? Na pewno są to przetarcia na okleinie? Na pierwszy rzut oka wygląda to jakbyś zdjęła (rozpuściła) farbę z parapetu i naniosła ją na okno. Mogę się mylić po samych fotkach.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    A jaki kolor farby wycierałaś tą szmatką z acetonem? Na pewno są to przetarcia na okleinie? Na pierwszy rzut oka wygląda to jakbyś zdjęła (rozpuściła) farbę z parapetu i naniosła ją na okno. Mogę się mylić po samych fotkach.
    Białą, ale to z pewnością ńie jest farba. Zdałam kolor z okien bez dwóch zdań. Zakupie jeszcze dziś ten mazak, tylko to duża powierzchnia, cóż, będę rzeźbić, nie mam wyjaśnia.

  16. #16

    Domyślnie

    Próbuj, choć efekt może być znikomy z racji dużej powierzchni. Później zostaje Ci albo oklejanie laminatem albo postawienie ładnych doniczek na parapecie .

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stulp

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    95

    Domyślnie

    Kiepskie zdjęcia aby wyrokować, ale ja najpierw przetarłbym lekko jeszcze raz acetonem, a potem od razu tłuszczem technicznym. Z braku laku może być olej kuchenny. Zaszkodzić nie zaszkodzi na pewno.
    Dom z poddaszem użytkowym Julka III. 190m/kw użytkowej powierzchni grzanej i 44m/kw garaż z pomieszczeniem gospodarczym - nieogrzewane, odizolowane od domu.
    Całość grzana podłogówką.
    Ocieplenie: 23cm styro w podłodze,7 cm styro na poddaszu, 20cm grafit na ściany z 24 BK. Okna ok 0,85 dla przegrody (Drutex - dla zasady) plus rolety zewnętrzne. Jest też kominek, będzie palony okazjonalnie.
    W dach 30cm wełny. Rekuperator Frapol i PC Ekontech 12 kW Delfin.

  18. #18

    Domyślnie

    Stulp - rozwiń swoją koncepcję z tłuszczem, bo nie mogę zrozumieć zasady działania tego patentu. Nie twierdzę, że nie działa - po prostu nie znam tej opcji.

  19. #19

    Domyślnie

    tłuszcz nic nie da
    Nie wiem czy powinienem swoje patenty "sprzedawać" z friko
    Środek do polerowania karoserii samochodowych, używaliśmy Plastmal-u, delikatnie szmatką, kolor przejdzie z nieodbarwionej okleiny, później dopiero środek nabłyszczający - także do karoserii samochodowych w ostateczności może być stare zjełczałe masło

    lub najzwyklejszy korektor do zagarniętych zgrzewów w kolorze okna, pociągnąć na rysach, zostawić do przeschnięcia, lekko polerować flanelką z domiesza pasty do zębów

    Cholera, kto mi za te porady w końcu zapłaci ?

  20. #20

    Domyślnie

    U mnie masz piwo za takie porady .
    Czy kolorowy (barwiący) wosk do samochodu nie zdałby egzaminu?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony