dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 65
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Łuk na podłodze, o taki:



    robiłem za pomocą szlifierki kątowej z tarczą diamentową do cięcia na sucho, wycinałem ten łuk "z ręki" prowadząc tarczę po linii odrysowanej od ołówka. Płytki nie ciąłem, a jedynie raz za razem delikatnie "miziałem" po linii cięcia, za każdym przejściem zbierając może ułamek milimetra. Każda próba pośpieszenia, mocniejszego dociśnięcia szlifierki kończyła się trzaśnięciem płytki i trzeba było zaczynać od nowa. Strasznie mozolna robota, wymagająca sporej wprawy (robiłem to pierwszy raz, więc nabycie wprawy równało się sporemu stosikowi nieudanych płytek), ale za to po dojściu do owej wprawy wycinałem nawet takie ostre rogi:



    Inną metodą byłoby chyba tylko zaniesienie tych płytek (z zaznaczoną linia cięcia) do zakładu tnącego usługowo waterjetem. Szlifierką stolikową może by się dało na gładko i równiutko wyciąć po kawałku łuk wypukły, ale wklęsłego - ni cholery.
    A ostrzejsze łuki (np naokoło jakiegoś okrągłego otworu, filara, rury) można tak, jak piszesz, nacinać co centymetr rowek do linii łuku, powstałe paski wyłamać, a brzeg otworu potem jakoś zeszlifować na równo.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 07-06-2014 o 22:19
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Do szlifowania brzegów ciętych płytek zaopatrzyłem się w takie tarcze. Cena 9.90 za sztukę. Można kupić różne grubości (gradacje). Kupiłem 80, 100 i 120, wszystkie płytki obrabiałem 80tką. Po przecięciu płytki, krawędź szkliwa jest wyszczerbiona, tą tarczą można ją ładnie wyrównać, Trzeba delikatnie dociskać tarczę do płytki, bo potrafi lekko się przesunać pod nakrętką i zaczyna bić. Plastikowe listki ustalające są trochę delikatne ale po nabraniu wprawy nie ma z tym problemu. Szlifuje się bardzo "miękko", nie wyszczerbia, można ładnie ukosować spód płytki, Pierwszą łazienke robiłem bez tych tarczek, bo nie wiedziałem, że coś takiego istnieje, drugą opanuję już z tym wynalazkiem

    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  3. #23

    Domyślnie

    No ciekawe ... Gdzieś na filmie na youtube też widziałem, że taką tarczą ktoś działał. Uważasz ze to łatwiejsze jak diamentówka? Ale pewnie dłużej schodzi. Na ile taka tarcza starcza? Na ile płytek

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Szlifowałem tylko kilka płytek plud dwie skracałem koło 2mm na szerokości. Nie mam bladego pojęcia na ile wystarczą ale chyba nie ma tragedii. Na zdjęciu stan tarczy po skończeniu płytek w kuchni. Nie wiem jak się szlifuje diamentówką ale tym wynalazkiem idzie bardzo dobrze. Szlifuje miękko i nie wyrywa szkliwa płytki. Kup jedną na próbę, 9.90 to nie majątek, a opcja kilkukrotnie tańsza od tarczy diamentowej. W razie czego będzie tylko dyszka w plecy albo majster będzie zadowolony
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  5. #25

    Domyślnie

    Co to konkretnie za tarcza? Jakaś z papierem sciernym? Podał byś link do jakiejkolwiek takiej w intrnecie? Scierales tarcza ktora ma na sobie papier 125? Lub cos takiego? Potem poprawiales mniejszym ziarnem?
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek88 ; 10-06-2014 o 21:25

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    No właśnie nie ma tam ziaren ściernych. Przynajmniej nie widać, część ścierająca jest twarda i wygląda na początku jak plastik. Kupiłem 80, 100 i 120 ale szlifowałem tylko 80, spokojnie dawała radę i nie musiałem poprawiać drobniejszą. Kupiłem je w sklepie z elektronarzędziami, śrubami itd. Do dostania w hurtowniach budowlanych. Znalałem w Google po nazwie http://sklep.profliz.pl/tarcze-typow...a-glazury.html Tu kolega ładnie fazuje krawędzie http://www.youtube.com/watch?v=o4KfklKLLrQ
    Ostatnio edytowane przez artix1 ; 10-06-2014 o 21:46
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  7. #27

    Domyślnie

    Dzięki, i jeszcze jedno. Fazowałęs normalym małym flexem czy z regulatorym obrotów na malych obrotach? Mam mam flexa małego, ale bez regulacji, a na filmie jakby na malych obrotach scieral

  8. #28

    Domyślnie

    Witam Ponownie, a więc tak:

    wiem gdzie kupić tą tarcze, około 13zł kosztuje, ale pytałem też w pewnej firmie, i frezują płytki, za około 15zł metr bieżący, gość mówił, że zależy jaka płytka, musiał by widzieć bo dużo zależy od szkliwa.

    No ale jest też inna sprawa. Najlepiej by było zaczynać od nowych płytek frezowanie, a nie od ciętych, ale niestety się nie da, bo mam stelaż podtynkowy i ma on około 65cm zabudowe, płytki mają 50cm, więc pasuje żeby to wyglądało tak jak na obrazku:



    Pasowało by żeby po rogach było po równo, a nie linia łączenia szła bokiem jak na pierwszym obrazku. No i było pisane, że takie frezowanie ciętych płytek to cięzkie jest bo płytka po maszynce jest lekko wyszczerbana. Co o tym wszystkim myślicie?

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek88 Zobacz post
    Dzięki, i jeszcze jedno. Fazowałęs normalym małym flexem czy z regulatorym obrotów na malych obrotach? Mam mam flexa małego, ale bez regulacji, a na filmie jakby na malych obrotach scieral
    Mały flex 600W bez regulacji. Przy wiekszych obrotach płynnie ściera ceramikę chociaż nie mam porównania z praca na wolniejszych obrotach.
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek88 Zobacz post
    Pasowało by żeby po rogach było po równo, a nie linia łączenia szła bokiem jak na pierwszym obrazku. No i było pisane, że takie frezowanie ciętych płytek to cięzkie jest bo płytka po maszynce jest lekko wyszczerbana. Co o tym wszystkim myślicie?
    Wersja po prawej stronie wyglada o niebo lepiej od niesymetrycznej. Też będę musiał pokombinowć z moją zabudową. Oglądałem płytki o szerokości chyba 60cm, przykryłyby stelaż bez cięcia. Musiałbyś uciąć płytkę i zrobić próbę szlifowania. Jeżeli bedzie ok, to oryginalne krawędzie dasz od środka na łączenia, a cięte na zawnątrz. Po cięciu maszyną płytka jest wyszczerbiona ale po delikatnym oszlifowaniu krawędzi, wszytko ładnie znika (przetestowane na płytkach w kuchni). Jeszcze nie próbowałem 120tki, 80tka mi na razie wystarczała ale pewnie i ją kiedyś przeproszę
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  11. #31

    Domyślnie

    No tak, ale płytkę się szlifuje tak, ze 2mm zostaje i wtedy chyba najładniej wygląda, więc jak Ty to robisz ze dojezdzasz do tej wyszczerbionej krawędzi po cięciu? Bo wg mojego głowkowania to ta krawędzi plus 1~2 mm w doł jest prosta a potem skos, coś jak na pierwsze stronie tego tematu kolega inny zamiescil.

    Chyba więc kupie nawet jutro tarcze i sproboje jak to bedzie szlo, 13zł to nie majątek, a moze pojdzie niezle, a i zaoszczedze około 100zł jakbym miał oddawac do szlifowania.

    Aha no i mam flexa co ma dość duże obroty, jak nie bardzo duże, to einhell 850w chyba
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek88 ; 12-06-2014 o 19:14

  12. #32

    Domyślnie

    Jeszcze jest taka sprawa. Poniżej mam taką wizualizację łazienki, od razu mówię, że nie jest to ostateczny projekt, to jest troche pomieszane, ale nie o to chodzi.

    Na zdjęciu widać, że kabina będzie 80tka, chce mieć w niej taki wzór jak widać, tylko że uważam i chce żeby płytki te powyżej połowy wystawały jeszcze z 5cm, tak jak tą czarną kreskę narysowałem. Tylko, ze nie mam pomysłu do końca jak to zrobić, bo powyżej połowy lazienki wystająca 5cm płytka to nic, dociął bym ręczną czy elektryczną i będzie, ale poniżej są całe płytki, tam też by pasowała kombinacja, żeby nie było całej płytki tylko taki pasek jak będzie powyżej połowy, ale tu mam problem bo jak się utnie płytkę to cięta krawędzi powinna być odrzucana, lub iśc do rogu, a tu by pasowało dać ją w środek, no ale to chyba nie będzie wyglądać bo cięta płytka jest zawsze trochę wyszczerbana. nie wiem jak to ugrysc.


  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A nie masz do tego wzoru płytki jakichś dekorów w formie pasków? Może producent robi coś, co ci podpasuje?
    ewentualnie kombinuj tak, żeby fuga wypadła pod brzegiem zabudowy brodzika, wtedy tam schowasz cięte krawędzie.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  14. #34

    Domyślnie

    Niezły pomysł z tymi dekorami, ale musiał bym je dać pionowo, nie pasowało by to. Ewentualnie celowanie w fuge, tylko musi sie udac. TO nie problem ze kabina byla by na fudze? Tam jest rowek wieć była by większa szczelna

    http://www.cersanit.com.pl/product/3...circles-5-3x50
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek88 ; 13-06-2014 o 10:43

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Problem żaden, profil od kabiny i tak powinieneś mocować dając pod spód wałek z silikonu. Celowanie w fugę może być trudne, dobrze by było, gdybyś już miał kabinę i ją prowizorycznie postawił (pamiętając o tym, że jej drugi bok będzie odsunięty od ściany o grubość położonych płytek, jesli ich tam jeszcze nie będzie) i wtedy dopiero zaznaczył miejsce przełamania tych płytek. Trochę zachodu, ale lepiej tak, niż potem mieć fugę z ciętych płytek (i co gorsza, ciętych byle jak "bo to nie będzie widać") o centymetr obok krawędzi brodzika.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  16. #36

    Domyślnie

    Jeżeli będę celował w fugę to w zasadzie może się obejsc i bez dekoru bo wtedy będzię fuga z dwóch ciętych dużych, szkoda tylko płytki bo dużo odpadnie no ale co zrobic. W zasadzie w takim razie to chyba sposobu innego nie ma, tylko celowanie w fuge tak czy siak. Natomiast masz doswiadczenia ze szlifowaniem pod katem 45 stopni cietych krawedzi? Bo tak na dwa razy o tym pisales, a ja wczesniej sie pytalem bo tak mi pasuje płytki dociąc zeby ladnie na wc zabudowanym wygladaly. Chyba pisales ze lipa z tym jest

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Tnij jak pisałem, a potem dopracuj krawędź tarczą na szlifierce, żeby była bez odprysków. Ewentualnie... może warto byłoby dać te cięte płytki ciętą krawędzią do środka i tą powierzchnię fugować bardziej na równo z powierzchnią płytek, ostre krawędzie nie będą się tak rzucać w oczy.
    Innych sposobów w zasadzie nie widzę, może poza przearanżowaniem zabudowy tak,żeby tam się mieścił układ całych płytek albo cała plus dekory, cała plus mozaika...
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #38

    Domyślnie

    Dzięki za opinie i rade. Nie wiem jeszcze czy nie zrezygnuje z dekoru, nie jest tani i tak na dwa razy mi pasuje, choc robi nieziemska robote, ale nie jestem czlowiekiem ktory dla "psychiki" wyda za jedną płytke tyle co za 13scie zwyklych

  19. #39

    Domyślnie

    Witam, z racji braku czasu i braku materiały dopiero za kilka dni startuje z kładzeniem płytek. Miałem pożyczac maszynkę, ale moja praca powodowala by ze dzien bym ja mial i trzeba by ja oddac, dodatkowo pokonujac kilka km do wypozyczalni, i znowu za pare dni jazda, więc pomyslalem sobie ze kupie cos taniego. Wiem, ze dobra maszynka bylby jakis walmer za 300 zł, ale sa i tansze, i tak sobie mysle czy taka dedra 1132 nie wystarczyla by na moje 10m2 płytek? Moze ktos ma doswiadczenia i wie co taka maszynka za 100zł na jedną łazienke i nic wiecej jest warta? Pytalem jedno sprzedawce i polecił ta dedre 1132, ze z tanich jest najpopularniejsza i od lat ja sprzedaje, nozyk spokojnie na 100m2 plytek ma wystarczyc a nowy kosztuje 10zł.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A musisz kupować Walmera za 300zł? Nie wystarczy Ci Walmer za 100zł?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony