dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balcer_pl

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-100
    Posty
    11

    Domyślnie Ściana / murek w ogrodzie jakie fundamenty

    Witam serdecznie. Chciałem prosić o radę jak wybudować fundament pod ścianę w ogrodzie i domek gospodarczy. W planach mam postawienie 2 ścian wielkości 600 cm i wysokość 200 cm. Grubość 12 cm bo będzie to zrobione z betonu komórkowego i później nałożone płytki klinkierowe lub jakieś inne ozdobne. Między tymi ścianami będzie pomieszczenie wykonane z tej samej cegły o wymiarach ok 3-4 m2. Chciałem zapytać jak wykonać samemu fundamenty pod taką konstrukcję? Budowa w rejonie Poznania czyli głębokość przymarzania ok 80 c. Czyli muszę wykopać w ziemi otwory pod fundamenty np. pod 1 ścianę 600 cm długość i 80 cm wgłąb ziemi? A jaka szerokość skoro cegła ma 12 cm to wykopać też 12 cm szeroki otwór? W otwór wsypać 10 cm jakiejś podsypki i zrobić zbrojenie włożyć je tam i zalać wszystko betonem aż do poziomu ziemi? Czy zaleć betonem tylko zbrojenie a na ten beton nałożyć bloczki betonowe fundamentowe aż do poziomu gruntu i dopiero wtedy cegły z betonu komórkowego? Czy ktoś może mi to wyjaśnić krok po kroku? Chciałbym zrobić to sam żeby mieć pracę w wakacje i czegoś się nauczyć. Czy do zalania zbrojenia można użyć suchego betonu? Bo nie mam jeszcze wody i prądu na działce. A może jakiś łatwiejszy sposób na fundamenty pod takie 2 ściany i ściany tego pomieszczenia żeby nie trzeba było robić zbrojenia? Dziękuję z góry za pomoc.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balcer_pl

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dzięki za tak wiele odpowiedzi. Jesteście super.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony