dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Lightbulb Poddasze z drewna - jakie drewno?

    Witam,
    Jakiś czas temu pisałem o tym, że mam problem z regipsami na poddaszu, pękają itd.
    Ostatnio postanowiłem zrobić poddasze (8x4m wys 2,02m ze skosami) w stylu "country". Deski (nie jakaś łączona boazeria) kładzione wzdłuż pomieszczenia jedna obok drugiej (bez łączeń rowkowych itd), ma być "surowo" i stylowo
    Coś takiego jak na załączonym zdjęciu, ale w kolorze naturalnego drewna.
    Problem w tym, że nie wiem jakie drewno do tego się może nadawać. Dach pracuje (budowane w 2011), strop, czyli podłoga poddasza na belkach drewnianych.
    Wiem, że drewno na te ścianki powinno być suche (jak długo sezonowane?), no ale jakie drewno? Na pewno nie sosna, to wiem. Buk?
    Gdzie coś takiego można kupić (może ktoś ma jakieś źródła - Dolny Śląsk i okolice?). Może macie jakieś porady praktyczne odnośnie takiego pomysłu?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	doooooom.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	263370  

  2. #2

    Domyślnie

    Ja zdecydowałąbym się na jasne drewno, ciemne na poddaszu w małym pomieszczeniu moim zdaniem zdecydowanie odpada. Będzie za ciemno, pomniejszy optycznie pomieszczenie. Myślę, że ładnie będzie wyglądać sosna lub jesion.
    mam tak samo jak ty, miasto moje a w nim - łódź

  3. #3

    Domyślnie

    Sosna? Na pewno żywiczne na poddasze...?

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    A szukałeś już dostawców drzew? Może warto zadzwonić do jakiegoś pobliskiego tartaku, czy firmy obok tartaka?
    Wyszukiwarka google na pewno Ci pomoże, zapytaj ją co do tego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony