dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Co robić budowa domku

    Witam mam mały problem bo jestem zielony zupełnie w tych sprawach i nawet nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział o tego tematu jeśli nie to przepraszam.
    Mam na wsi stare zabudowania w któryś ktoś już mieszkał ale domu już tam nie ma bo ojciec ziemie kupił bez domu była tez stodoła po której zostały tylko fundamenty , został chlew i budynek gospodarczy z gliny 5x8 i własnie z tego budynku chce zrobić mały domek mieszkalny mianowicie chce podwyższyć artyk i zrobić górkę ale teraz pytanie o Was czy dadzą mi pozwolenie na budowę jeśli budynek znajduje się zalewie 8m o lustra wody? Co ja mam teraz zrobić od czego zacząć do kogo iść?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Do gminy po warunki zabudowy, tudzież MPZP.
    Potem do architekta, czy z budynku gospodarczego wogóle da się zrobić dom. Aby podwyższyć ściany fundament musiałby mieć odpowiednią nośność, w co wątpie.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    danm

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-999
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nie chcę Cię załamywać, ale coś mi się wydaje, że chyba nic z tego nie będzie...

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki Kolego za zainteresowanie tematem ok nośność fundamentu może nie wytrzymać a jak Twoim zdaniem z tym pozwoleniem może to wyglądać dadzą czy nie nawet mogę to zburzyć i od nowa postawić tylko czy gmina wyda owe pozwolenie?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Elfir napisała Ci dokładnie co masz zrobić. Aby otrzymać PnB trzeba mieć projekt zrobiony na podstawie wypisu z planu bądź warunków zabudowy. Jeśli one nie pozwalają na zabudowę, ani projektu ani pozwolenia nie będzie...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  6. #6

    Domyślnie

    Witam ponownie stary temat ale nie chce zaśmiecać forum i wole napisać tu, a wiec do rzeczy z domkiem sobie poradziłem i temat zamknięty. Mam jeszcze wątpliwości nie wiem gdzie się zgłosić a mianowicie ojciec miał gospodarstwo rolnicze i przekazał dla brata ale zostawił sobie 37 arów ziemi na której jest stare siedlisko i znajduje się chlew i budynek gospodarczy, kiedyś był dom i stodoła ale jak bylem w starostwie to na mapach są tylko 2 budynki czy d rade postawić garaż(budynek gospodarczy) na miejscu stodoły taki 8x8 i jeszcze jedna rzecz działka ta graniczy z jeziorem od jeziora do końca działki jest może ze 100m

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    ... procedura identyczna jw w odp.
    - wniosek do Urzędu o wydanie Warunków Zabudowy - w tym przypadku dla budowy budynku gospodarczego
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  8. #8

    Domyślnie

    No i wracamy do tematu nie chce iść na razie do gminy bo wole pogłębić swoja wiedzę tu na forum a mianowicie cd z domkiem zakładając że gmina odrzuci wniosek o warunki zabudowy to co w takiej sytuacji robić?? Jest to działka na której w latach 60-70 był dom, stodoła, obora i budynek gospodarczy wiem tez ze stodoła została rozebrana w 2010r dom niestety nie wiem. Pozostały 2 budynki obora i gospodarczy problem polega na tym iż ten teren jest objęty natura 2000 a budynek gospodarczy, który chce przekształcić w domek znajduje się 7m od jeziora . W wydziale geodezyjnym nie chcą mi udostępnić starych map na których powinny widnieć nieistniejące zabudowania. Nie mogę tego pojąc ze było siedlisko liczniki są a po zmianie prawa budynki które tam stoją są bezwartościowe. Czy jest ktoś na forum kto widzi w tym choć mały cień nadziej na odbudowę starego siedliska? Czy trzeba iść do prawnika?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    może to Cię zainteresuje :
    http://www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/i...nu/ee8105.html

    z treści Orzeczenia wynika, że jedyną możliwością realizacji inwestycji na obszarze natura 2000 jest rzetelnie i całościowo opracowany Raport oddziaływania na środowisko, który niezaprzeczalnie udowodni, że planowana inwestycja nie naruszy III.2.
    http://natura2000.org.pl/e-szkolenia...h-natura-2000/
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  10. #10

    Domyślnie

    Witam ponownie!
    Mineło ponad półtora roku ale powoli sprawa posuwa się naprzód. A więc działka jest na moich rodziców którzy przekazali gospodarstwo dla brata, rodzice wystąpili do gminy o warunki zabudowy domu i niestety zostały odrzucone, lecz mój brat jako rolnik również wystąpił o wz dla tej działki i otrzymał je. Teraz będziemy składać wniosek o pozwolenie na budowę i tu nasuwa się moje pytanie jak to wszystko skleić do kupy jeśli brat dostanie pozwolenie na budowę i wybuduje dom na działce rodziców to czy ten dom będzie należał do niego czy do rodziców? I drugie pytanie czy moi rodzice będą mogli zrobić na mnie darowiznę tej działki i wybudowanego domu przez brata? Jeśli tak to czy podatek będę musiał zapłacić od darowizny?

  11. #11

    Domyślnie

    Jeśli działka jest rodziców, to i dom formalnie będzie należał do nich. Darowizna dla Ciebie problemem nie będzie. Podatku od darowizny w tym przypadku nie będzie.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  12. #12

    Domyślnie

    DIekuje za odpowiedź.
    Jeszcze jedno pytanie skoro brat uzyskał wz na działce rodziców to czy teraz rodzice mogą zrobić darowiznę na mnie a brat przenieść warunki zabudowy też na mnie? Czy w takim układzie ja otrzymam pozwolenie na budowę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony