dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie wąż ogrodowy rozciągliwy

    Mam do Was pytanie: co sądzicie o rozciągliwych wężach ogrodowych. Podobno nie plączą się, nie zaginają, są lekkie i wytrzymałe (podobno).
    Oglądałam w Leroy taki wąż Ferro:


    W sieci są one w dużo lepszych cenach, ale natknęłam się też na all na węże x-hose i są jeszcze tańsze, ale nie wiem, czy to nie jakaś chińska tandeta.

    Czy ktoś użytkuje podobny wąż? Warto coś takiego kupić? Za każdym razem szlag mnie trafia jak podlewam moje roślinki i wciąż muszę przerywać, by rozprostować zagięty wąż. Poza tym potrzebuję długiego węża (przynajmniej 20 m), a tej zwykły takiej długości jest ciężki, plącze się i ogólnie bardzo uprzykrza mi te miłe chwile, które chcę poświęcić moim roślinom.
    Tylko tu i teraz.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gardena też ma taki spręzynowy wąż, na dodatek chowany w puszce w ziemi.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał asizo Zobacz post
    Czy ktoś użytkuje podobny wąż? Warto coś takiego kupić? Za każdym razem szlag mnie trafia jak podlewam moje roślinki i wciąż muszę przerywać, by rozprostować zagięty wąż. Poza tym potrzebuję długiego węża (przynajmniej 20 m), a tej zwykły takiej długości jest ciężki, plącze się i ogólnie bardzo uprzykrza mi te miłe chwile, które chcę poświęcić moim roślinom.
    Kupiłam na allegro taki wąż (najdłuższy) za 109 zł. Podlewałam nim kilka razy i mogę powiedzieć, że to jest rewelacja! Koniec z problemami o których piszesz, czyli prostowanie węża, ciężar, koszmarne zwijanie. Ja jestem BARDZO zadowolona
    Przedtem ociągałam się z podlewaniem, teraz nie mam tego problemu, podlewanie to naprawdę przyjemność.

  4. #4

    Domyślnie

    leoaureus, dzięki za odzew.
    Przejrzałam na all te najdłuższe. Rozumiem, ze Twój wąż to ten rozciagający się do 30m. Czy masz ten, który skąłda się z dwóch krótszych łaczonych złączką, czy jest to jeden długi wąż???
    Tylko tu i teraz.

  5. #5

    Domyślnie

    asizo, mam ten wąż co rozciąga się do 30 metrów (ale nie mierzyłam ), nic mi się nie łączy, to całość
    Jak już kupisz, to mam tylko jedną radę, jak juz skończysz podlewać, to zakręć kurek wody i dalej podlewaj aż ciśnienie w wężu zejdzie. Za pierwszym razem odpięłam wąż od kranu od razu i miałam niezły prysznic

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    odi69

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Kod pocztowy
    98-405
    Posty
    57

    Domyślnie

    I jak z trwałością tych węży?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    ja też polecam - jest świetny.
    Kupiłam na all za 79 pln 30 metrowy, ale musiałam dokupić uszczelkę do złączki wkręcanej do kranu - bo ta z zestawu przeciekała.
    Poza tym - same ochy i achy.
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  8. #8

    Domyślnie

    Kupiłam internetowo taki wąż, podlewałam trzy razy i rzeczywiście łatwiej niz zwykłym. Był tani, okolo 50 zł i rozciągał się do 15 m. NIestety, przy trzecim użyciu pękł u nasady pistoletu - miałam prysznic. Właśnie sklep uwzględnił moja reklamacje i pieniądze bedą do zwrotu. Rozglądam sie za następnym bo jest wygodny w uzyciu. W moim ogródku dość trudno podlewać bo idąc z wężem na koniec ogródka zahaczam o rośliny po drodze i musze bardzo uwazac. Dlatego tym rozciagliwym jest duzo łatwiej, mam go w ręku .
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  9. #9

    Domyślnie

    Nie sadziłe, że tak trudno o dobry wąż ogrodopwy, mam ogód od niedawna, dlatego w takim razie oczekuję małej porady w kwestii tegoi, czy mam zakup[ić wąż ogrodowy Gardena comfort flex [proszę nie reklamować sklepów!] nie chcę byle czego nawet za niska cenę, bo jak mam go użyć kilka razy to szkoda pieniędzy. Czy taki wąż daje radę w ogródku?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-07-2015 o 12:00

  10. #10

    Domyślnie

    A ja kupiłem takie cudo "z internetu" i po dwóch tygodniach leżenia na świeżym powietrzu sparciał tak że była dziura na dziurze. Wyrzuciłem w cholerę i najtańszy normalny wąż z marketu sprawuje się lepiej niż ten wynalazek.

  11. #11

    Domyślnie

    Słonko go przygrzało i wąż zrzucił skórę.
    Zasada jest taka, że nigdy nie kupujemy produktów reklamowanych na Mango. Oczywiście nie ma znaczenia, czy ty zakupiłeś toto ustrojstwo na Mango, czy w sklepie, bo jakość ta sama, czy to kupujemy patelnie, węże, czy noże ceramiczne.

  12. #12

    Domyślnie

    Wszystkie węże ogrodowe kupowałem w Castoramie .teraz sobie kupiłem bęben z wężem, żeby nie niszczył się od słońca. Na wózku mam z firmy Hozelock i sprawuje się bardzo dobrze od lat.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-07-2016 o 18:32 Powód: link

  13. #13

    Domyślnie

    Wątek stary ale warto dodać 2 słowa. Ja mam tego Ferro co jest fotka powyżej. 2x ten najdłuższy od jakiś 2 lat u mnie służy na działce. Działa bez zarzutu. Oczywiście po użyciu wylewam wodę i wieszam go w pom. gosp. aby nie leżał na słońcu całymi dniami. Działa do dziś.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja mam trochę inne pytanie, ale w temacie węża ogrodowego - chodzi mi konkretnie o taki bęben naścienny, w który chowa się wąż, montowany do elewacji.
    Póki co znalazłam taki gardeny - ktoś ma, używa? Sprawdza się to?
    teraz jest też niby nowość gardeny -bęben z akumulatorem - zwijanie i rozwijanie węża za pomocą przycisku - czy ktoś może użytkuje coś takiego? Warto wydać na to kasę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony