dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 61
  1. #1

    Domyślnie Wasze doświadczenia z firmą MAR-TOM drzwi zewnętrzne STALOWE wybrać czy odrzucić ?

    Witam wstępnie zastanawiam się nad zakupem drzwi zewnętrznych Stalowych od firmy Mar-Tom . Firma jest mi bliżej nie znana stąd proszę o wasze sugestie i opinie dotyczące ich produktów .

    Ogólnie pisząc miałem okazję obadać towar firmy Delta i Mar-Tom nie odbiegał w/g mojej osobistej opinii jakością wzór kropka w kropkę podobny do Delty i nasunął mi się wniosek te same produkty z tym że pod dwiema rożnymi nazwami czy raczej to błędna logika? =D

    55 Wenus Magres od Mar-Tom
    http://mar-tom.com/pl/oferta/dwuskrz...ds-megres.html
    Grand P Genua PCV x2
    http://www.delta.net.pl/produkty/drz...rand-p,18,2,52

    czy ktoś miły mógłby się odnieść w sposób logiczny do mojego zapytania o firmę Mar-Tom? a chodzi mi o to czy nie są oni czasem jakąś tanią tandetą itp...
    Ostatnio edytowane przez creavgda ; 14-06-2014 o 21:07

  2. #2

    Domyślnie

    Są tańsze od Delty i też trochę jakościowo mniej atrakcyjne jak Delta. Ogółem Mar-Tom to półka niższa od Delciaka ale nie powiem, że jest to szajs którego wstydziłbym się sprzedawać. Serwis OK, produkty też nie są jakiejś najniższej marketowej półki.
    Wcześniej mieli serię jak dobrze pamiętam 42mm, teraz chyba 55mm jest u nich najcieńsza. Masz jeszcze wersję 55.2, gdzie "2" oznacza lepsze zabezpieczenia antywłamaniowe.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mario244

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    64

    Domyślnie

    odświeżam trochę temat. Zastanawiam sie nad tymi drzwiami , model termo total. Może ktoś ma jakies doświadczenia z tymi drzwiami ?

  4. #4

    Domyślnie

    Stary temat odgrzebałeś ale widać, że z konkretnym pytaniem więc wielki plus dla Ciebie.

    Mar-Tomy ogółem pisząc złe nie są, ale tyłka też nie urywały. Piszę w czasie przeszłym, bo już nie mam tej firmy w ofercie. Modele jakimi handlowałem i jakie montowałem nie sprawiały większych problemów. Drzwi były przemyślane i jakością odpowiadały cenie. Niższa cena i trochę niższa jakość. Na pewno nie bubel który się rozleci po 2 latach.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ktoś jeszcze dorzuci opinię?
    Zastanawiam się między Wikęd Optimum Termo a Mar-Tom Termo Arktic. Podobne wyposażenie, podobne parametry - Wikęd katalogowo wychodzi 2994zł netto, a Mar-Tom 2159zł netto.
    Chyba nie ma za co dopłacać 39% ceny?
    Jeszcze muszę zebrać oferty i zobaczyć, jak ceny wyglądają w praktyce.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Podoba mi się katalog Martoma. MA trochę ciekawych porad, widać że nie bagatelizuje tematu.
    Natomiast nie znalazłem w nim informacj nt wypełnienia skrzydła. Tzn czy poza pianką jest ramiak z drewna (bo Wikęd drzwi "bez" oferuje wyłącznie jako wewnętrzne). Mam zamontowane parę sztuk innej marki bez ramiaka - no i parę powykrzywianych, bo sama blacha sie nie oparła temperaturze..
    Kolejna sprawa - na pewno różnią się zamkiem - w Martomie musiałbyś dokupić listwowy. W Wikędzie, do Optimum - ciepły próg. Ale dalej to nie wyrówna ceny i dlatego mam przypuszczenie, że kalkulacje na które się powołujesz różnią się zakresem..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    W Mar-Tom wziąłem Termo Arktic, czyli bez zamka listwowego.
    Ze względów bezpieczeństwa bym zrezygnował. Ale dla stabilności i docisku uszczelki, zwłaszcza przy braku ramiaka, warto chyba mieć.
    W Wikędzie, jak dobrze rozumiem cennik, ciepły próg jest w cenie ciepłej futryny.
    Wikęd ma też odlotowe ceny na klamki niestandardowe - w Mar-Tom nie ma żadnej w standardzie, a przeciwrozwierceniowa kosztuje 150zł. W Wikędzie sama dopłata do zmiany na przeciwrozwierceniową kosztuje minimum 175zł.

    Jak tak sprowadzam do wspólnego mianownika, czyli ciepłe futryny, progi, zamki listwowe, klamki przeciwrozwierceniowe to mi teraz wychodzi Wikęd 2994 vs Mar-Tom 2364.

    Pozostaje do wyjaśnienia kwestia ramiaka i grubości blachy. Jakoś nie mogę znaleźć tych informacji. Jutro pewnie podzwonię.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Oj ta dopłata z tego co pamiętam, to dotyczy do klamki z systemem antyrozwierceniowym kl. C. Zwykłą antyrozwierceniową też mają gdzieś w granicach ceny 160 zł netto (nie mam teraz cennika, a i PDF będzie się ściągał pół godziny na tej budowie gdzie jestem). Z ciekawości wieczorem rzucę okiem na ten Mar-Tom, ale tak tyle co mi się udało rzucić okiem, to widzę, że robiąc swoje drzwi bardzo dużo czerpią zarówno z GERDY, KMT jak i WIKĘDU. Jest to dość ciekawa propozycja.

  9. #9

    Domyślnie

    Jak dobrze patrzę, to Mar-Tom ma Arktiki na styropianie, a Wikęd swoje Optimum ma na piance. To są zupełnie dwa różne wypełnienia. Pianka jest dużo lepsza ujmując temat skrótowo.
    Mar-Tom to mniejsza firma jak Wikęd. Stara się gdzieś podążać za Wikędem, KMT i ogółem za rynkiem w dobrym kierunku i tu dla nich wielki plus. Robią drzwi tańsze ale też i niższe jakości i musisz o tym pamiętać.
    Wyższa cena Wikędu też jest z tego, że w Optimum wybrałeś ościeżnicę Termo a to jest zupełnie inna konstrukcja jak ościeżnica alu-drewniana pod Arktiki z Mar-Tomu.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Jak dobrze patrzę, to Mar-Tom ma Arktiki na styropianie
    Thermo - PUR w każdej wersji. Optimal ma polistyren w wersji standardowej - w wyższych jest PUR.


    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Wyższa cena Wikędu też jest z tego, że w Optimum wybrałeś ościeżnicę Termo a to jest zupełnie inna konstrukcja jak ościeżnica alu-drewniana pod Arktiki z Mar-Tomu.
    Wikęd ma gorsze U. Jaką zaletę ma ościeżnica Wikędu, względem Mar-Tom?

    Skrzydło 100
    - Mar-Tom, Termo Total modern T01, klamka strong 2, wkładki Wilka, - 3 000 zł
    - Wikęd Optimium Termo 26F, ościeżnica TERMO - 3 240 zł

    Ceny z montażem i VATem.

    Przewagi Mar-Tom - lepsze U, klamka przeciwrozwierceniowa, niższa cena.
    Przewag Wikęda nie widzę.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Jak dobrze patrzę, to Mar-Tom ma Arktiki na styropianie, a Wikęd swoje Optimum ma na piance. To są zupełnie dwa różne wypełnienia. Pianka jest dużo lepsza ujmując temat skrótowo.
    Mar-Tom to mniejsza firma jak Wikęd. Stara się gdzieś podążać za Wikędem, KMT i ogółem za rynkiem w dobrym kierunku i tu dla nich wielki plus. Robią drzwi tańsze ale też i niższe jakości i musisz o tym pamiętać.
    Wyższa cena Wikędu też jest z tego, że w Optimum wybrałeś ościeżnicę Termo a to jest zupełnie inna konstrukcja jak ościeżnica alu-drewniana pod Arktiki z Mar-Tomu.
    Mar-Tom , wszystkie drzwi z serii "72" są wypełnione pianą. Niby dlaczego Mar-Tom stara się podążać tropem Wikędu. Z drzwiami Mar-Tom zetknęłam się po raz pierwszy w 2006 roku, o produktach Wikędu usłyszałam ze 2 lata temu. Ościeżnica drewniano-stalowa to wynalazek od przynajmniej kilkunastu lat funkcjonujący na kontynencie północno-amerykańskim. Na polski rynek porównywalny produkt wprowadziła Delta. O ościeżnicy z przekładką termiczną w Polsce dyskutowano rownież od co najmniej kilkunastu lat, ale najwiekszą przeszkodą wydawała sie mu cena. Pamietam rozmowę z takim jednym inżynierem, który obliczył,że powinna wtedy kosztować około 400 złotych i od razu stwierdził,że ze względu na cenę będzie niesprzedawalna. Wtedy jeszcze metalowe ocieplane drzwi importowało się z USA i Kanady, a MIKEA dopiero raczkowała ze swoimi produktami.
    Nie pojmuję dlaczego niektórzy próbują tworzyc jakiś kult, mit Wikędu, jakby to była wyrocznia i wyznacznik .

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,
    podłącze się do tematu i proszę o opinię co lepiej wybrać

    założenia: drzwi zewnętrzne 90, narażone na warunki atmosferyczne (docelowo ma być zadaszenie ale za ok 2-3 lata więc sporo), wejście od wschodu, drzwi do wiatrołapu z ogrzewaniem podłogowym, co do przeszklenia to się waham (wiatrołap "ślepy" - bez okna) :

    MAR-TOM:
    a) "72" TERMO ARKTIC z przeszkleniem
    b )"55" OPTIMAL STRONG T bez przeszklenia

    KMT:
    c) PLUS 75 przeszklone
    d) PLUS 54 kl.2 bez przeszklenia + dopłata do ościeżnicy TERMA z progiem

    Niestety zależy mi na wariancie ekonomicznym ale niewielka dopłata do sensownego rozwiązania jest możliwa. Proszę o sugestie i konstruktywne opinie.
    Dzięki.

  13. #13

    Domyślnie

    Kaizen - patrzysz tylko na jeden parametr drzwi i rzeczywiście U dla Wikędu będzie gorsze. Tyle, że ja osobiście nie wiem jak badane jest U w Mar-Tomie. Czy jest to robione obliczeniowo na podstawie użytych materiałów, czy fizycznie drzwi jadą do laboratorium na przemiał i tam są montowane jak w normalnym murze i badane. Różnica w wynikach jest przy zastosowaniu różnych sposobów podawania U. Te wychodzące z obliczeń zawsze są ciut lepsze na papierze.

    Nie chcę Cię namawiać na te czy inne drzwi - sam podejmujesz decyzję. Musiałbyś znaleźć kogoś kto ma u siebie na stanie i Wikędy i Mar-Tomy aby Ci to porównał na sklepie. Ja obecnie mam tylko jedną z tych firm więc nie chcę Cię wprowadzić w błąd.

    Skąd masz info, że Mar-Tomy są na piance? Ja skończyłem sprzedaż Mar-Tomów na ich 55kach i dalej jakoś nie śledziłem tej firmy.
    http://mar-tom.com/userfiles/katalog...e/drzwi_72.pdf
    Tu jest info, że Arktic jest na polistyrenie czyli styropianie (strona 3). Jakoś mi się w to wierzyć nie chce. Znowu w katalogu całościowym jest informacja o piance i to już bardziej podchodzi do tych parametrów.
    http://mar-tom.com/userfiles/katalog...r-tom_2016.pdf (strona 6)

    Samar - nie do końca rozumiem co masz na myśli z kultem Wikędu. Co do importu tzw. puszek z USA to był malutki procent całego przedsięwzięcia. Znakomita większość tych wydmuszek do Polski trafiała z Kanady. Producentów lub raczej składaczy drzwi w Polsce wtedy pojawiło się cała masa. Jak sam wiesz prawie wszyscy później upadli.
    A co do ościeżnicy aluminiowej z kompozytem - skoro wszyscy wiedzieli o tym wcześniej to czemu nikt na to nie wpadł aby produkować i sprzedawać ją? Myślisz, że na dobry pomysł trafia jedna osoba na świecie? Pewnie takich inżynierów z zamysłem ościeżnicy aluminiowej było więcej, a jakoś tylko jeden postanowił wprowadzić to do produkcji. Co za problem aby inni też mieli to w ofercie? KMT chwilę później też miało taką ościeżnicę u siebie i to jeszcze tańszą jak Wikęd.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Kaizen -

    Samar - nie do końca rozumiem co masz na myśli z kultem Wikędu. Co do importu tzw. puszek z USA to był malutki procent całego przedsięwzięcia. Znakomita większość tych wydmuszek do Polski trafiała z Kanady. Producentów lub raczej składaczy drzwi w Polsce wtedy pojawiło się cała masa. Jak sam wiesz prawie wszyscy później upadli.
    A co do ościeżnicy aluminiowej z kompozytem - skoro wszyscy wiedzieli o tym wcześniej to czemu nikt na to nie wpadł aby produkować i sprzedawać ją? Myślisz, że na dobry pomysł trafia jedna osoba na świecie? Pewnie takich inżynierów z zamysłem ościeżnicy aluminiowej było więcej, a jakoś tylko jeden postanowił wprowadzić to do produkcji. Co za problem aby inni też mieli to w ofercie? KMT chwilę później też miało taką ościeżnicę u siebie i to jeszcze tańszą jak Wikęd.

    Theme, jesteś co widać po Twoich postach osobą inteligentną, tak wiec daruj sobie "nie do końca rozumiem co masz na mysli z kultem Wikędu"
    Rozumiesz.
    Jeżeli chodzi o import skrzydeł z kontynentu amerykańskiego to nie ma sensu licytować się czy więcej przychodziło z Kanady czy z USA, bo i tak konstrukcyjnie to był jeden pies, a popularnie nazywano je "kanadyjczykami" . Zawodowo byłam związana z importerem i jak to nazywasz składaczem.
    Jedni składali chłam pod markety, drudzy produkt bardziej staranny pod małe firmy i klienta indywidualnego. Znam parę osób, które drzwi zakupione u mojego byłego pracodawcy użytkują już przeszło 20 lat i cały czas są z nich zadowolone. Drzwi miały fajny bajer -uszczelkę magnetyczną , były szczelne jak lodówka. Z tego co wiem to iles tam lat temu do produkcji takiej uszczelki przymierzał się Boryszew, ale sprawa umarła. "Kanadyjczyki zostały z polskiego rynku wyparte przez produkty z Chin (w cenie atrakcyjnej choć nie tak niskiej jak obecnie) oraz polskich producentów stolarki stalowej.
    Pisząc o ościeżnicy z przekładką termiczną nie miałam na myśli ościeżnicy z ciepłego aluminium ( bo w przypadku Wikęda to ktoś się musiał strasznie wysilić wpadając na to aby połączyć metalowe skrzydło z dostępnym na rynku systemem aluminium), ale ościeżnicę stalową stosowaną w KMT zwaną Termą. Na rynek polski ten produkt jako pierwszy wprowadziła Delta, ale na chwilę obecną zrezygnowała z niego na rzecz ościeżnicy ODS. Tak więc mamy na myśli całkiem inne produkty. O takiej właśnie ościeżnicy w 2003 czy 2004 rozmawiałam z facetem z Gliwic, tylko na tamten czas społeczeństwo w zakresie energooszczędności nie było wyedukowane wcale i żaden producent nie widział sensu stosowania takiej ościeżnicy. Z resztą obecnie równiez z tą edukcają nie jest rewelacyjnie. Dalej dla wiekszości klientów nie ma znaczenia ani przenikalność profila, ani przenikalność szyby, a jedynie magiczna liczba komór.

  15. #15

    Domyślnie

    podpowie ktoś czy wybrać modele od MAR-TOMa czy KMT?

    Potrzebuje dwie pary drzwi od wejścia głównego (zadaszone od północy - modele 72 z przeszkleniem) i od wejścia "gospodarczego" (niezadaszone od wschodu - modele 55 bez przeszklenia).

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samar Zobacz post
    ...
    Nie pojmuję dlaczego niektórzy próbują tworzyc jakiś kult, mit Wikędu, jakby to była wyrocznia i wyznacznik .
    Ja o Wikędzie dowiedziałem się z forum parę lat temu. Jako pierwsi wprowadzili "podróbkę" promocyjnego modelu Hormana (prostokątna szyba po środku z ramką ze stali nierdzewnej). Potem pojawili się dystrybutorzy.. długo trwałem przy KMT.. ale z każdym katalogiem Wikęd zjednywał sobie moją sympatię gdy najważniejszy wówczas dostawca co sezon tracił.
    Nie wiem czy to co proponuje Wikęd to ich autorskie pomysły. Dla mnie się liczy że trafiają w punkt i oczekiwania rynku.
    Są też rzeczy które mi się u nich nie podobają - tzn. łączniki (kotwy i dyble) które są dołączana do drzwi. W praktyce wyrzucamy i dajemy swoje. Ale to na szczęście drobiazg który nie decyduje o finalnej jakości - do samych drzwi nie ma się co przyczepiać. I taki to kult z mojej strony..

    Jak się ma do tego Martom? Nie wiem, bo w moim regionie praktycznie ich nie widuję.


    Także - każda pliszka swój ogonek chwali. Nie każda ma porównanie do różnych firm (jak przewijające się tu pytanie Martom czy KMT) i dlatego trudno jest o wiarygodną, rzetelną opinię porównawczą.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post


    Także - każda pliszka swój ogonek chwali. Nie każda ma porównanie do różnych firm (jak przewijające się tu pytanie Martom czy KMT) i dlatego trudno jest o wiarygodną, rzetelną opinię porównawczą.
    No dokładnie , jest tak jak z tą pliszką . Każdy z producentów w jakiś tam sposób udoskonala cały czas swój produkt. Raz jest to tzw. ;"podróbka", innym razem wniosek racjonalizatorski, a jeszcze innym prawdziwe odkrycie na miarę patentu.
    Ja osobiście mam stałą styczność jezeli chodzi o drzwi zewnętrzne z produktami Delty i KMT. Z Wikędem do czynienia miałam tylko raz, zażyczył go sobie klient, który zobaczył go u córki na Śląsku, a do nas miał sentyment po wymianie okien. Klient nie narzeka, montażysci nie mieli żadnych uwag.
    Mój znajomy ostatnio poszedł w serię Termo Arktic M-T , bo wiecznie musiał się przebijać na cenę z punktami w sąsiedztwie handlującymi Deltą i KMT.
    Ja kiedyś M-T handlowałam, ostatnie kilka sprzedanych sztuk poszło do pewnej wspólnoty mieszkaniowej jako wejsciówki do klatek. Jak na intensywność użytkowania sprawują się im bez zastrzeżeń . Tak więc ilu ludzi tyle zdań .

  18. #18

    Domyślnie

    To sobie trochę historii poprzypominaliśmy. Liczę, że ktoś kiedyś z tego skorzysta jak za kilka lat otworzy forum i będzie szukał informacji o Mar-Tomie, Wikędzie i KMT. Mi Mar-Tom nic złego nie zrobił - po prostu inne firmy były na moje oko szybsze we wprowadzaniu zmian, a w tamtym czasie mój rynek tego oczekiwał więc nie trwałem przy nich, a przeskoczyłem na Wikęd. Później ich jakoś nie śledziłem ale widzę, że muszę trochę nadrobić zaległości, bo widać, że warto mieć ich w zanadrzu.
    Obecnie rynek jak widzę i u Was myśli portfelem i zachwyca się Arkticami czy Termo Prestige (lub raczej samo Prestige patrząc na nowy katalog), a i tak wybiera w zakupie tańsze serie w większości przypadków. Polak jeszcze nie jest albo na tyle zamożny albo na tyle świadomy co kupuje. Na tym albo na konkurencyjnym forum był wątek gdzie był temat z tym że ludzie szczypią się na 200-300zł na nowe drzwi a co 2 lata kupują telefon wart 3000zł.
    Mnie sam Wikęd "urzekł" tym, że zaczął mocno rozmawiać z montażystami prawie od samego początku. Nawet dodanie do ościeżnicy 11 takiej pierdoły jak regulacja języka lata temu to było coś (dziś to dla mnie standard). W końcu człowiek nie musiał piłować drzwi przy montażu. Kto montował ten pamięta spojrzenie Inwestora jak widział, że jego nowo kupione drzwi są właśnie piłowane. To jakby odbierać samochód od lakiernika, który jeszcze suszy błotnik suszarką. 100% profeska i mega uznanie w oczach płacącego .

  19. #19

    Domyślnie

    Chciałbym odświeżyć temat, odnośnie drzwi firmy MAR-TOM w wersji ARKTIC.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ARKTIC.jpg
Wyświetleń:	456
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	420107

    Wypełnione pianką PUR, dobre U drzwi (0,84), do tego dobra cena. Bylibyście uprzejmi podzielić się opiniami?
    Z góry dziękuję

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał łojniewiem Zobacz post
    Chciałbym odświeżyć temat, odnośnie drzwi firmy MAR-TOM w wersji ARKTIC.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ARKTIC.jpg
Wyświetleń:	456
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	420107

    Wypełnione pianką PUR, dobre U drzwi (0,84), do tego dobra cena. Bylibyście uprzejmi podzielić się opiniami?
    Z góry dziękuję
    Ja mam od wiosny Termo Totale z zamkiem listwowym na podwalinie i nie powiem złego słowa To jest skrzydło 72.
    Widzę że w nowym katalogu już niema tej wersji.
    Termo totale zastąpili chyba wersją Passive
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony