dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 61
  1. #21

    Domyślnie

    Drzwi w porządku. Ja osobiście nie do końca lubię połączenie ościeżnic drewnianych lub drewniano-metalowych z drzwiami stalowymi. Takie moje przekonania po kilku latach montaży różnych tego typu konstrukcji. Ale ogółem drzwi OK, bo nie wiem o co pytasz tak na prawdę.

  2. #22

    Domyślnie

    Szukam średniej półki "dobrych" drzwi za "dobrą" cenę i gubię się w tym asortymencie
    Mam budżet 3.500 zł., więc dobrych drewnianych nie znajdę w tej cenie. Stąd wybór pomiędzy
    KMT 75 Passive,
    WIKĘD OPTIMUM z TERMO - (Pretsige Lux to min. 4.200)
    i znalazłem przypadkiem
    MAR TOM Arktic za 3.200 zł.,
    "Wrzuciłem" podobny temat na forum i wskazania są na..... Wikęd PRESTIGE LUX....
    Ale te 700 zł. warte jest dyskusji, a ja się nie znam... A budżet jest budżet...
    Dziękuję za pomoc

  3. #23

    Domyślnie

    Ja handlowałem Mar-Tomem kilka lat. Później przerwałem współpracę ze względu na stagnację w rozwoju. Od jakiegoś roku z hakiem znowu montuję te drzwi, bo rozwinęli się w stosunku do całości rynku. Drzwi są OK, ale różnica w cenie też jest różnicą w jakości drzwi. Wikęd ma swoje smaczki, jakich nie ma Mar-Tom. Jak chcesz oszczędzić 700zł to Mar-Tom spełni przeciętne oczekiwania użytkownika. Jak chcesz coś trochę lepszego to wyłóż te 700zł więcej ale będziesz bardziej zadowolony moim zdaniem, bo ościeżnice Termo mają sporo zalet. Poza tym potarguj się na drzwiach i zakup je z montażem na 8% VAT więc zniwelujesz różnicę i będziesz miał moim zdaniem lepsze drzwi.

  4. #24

    Domyślnie

    Kaizen, wybrałeś w końcu drzwi Martom ? Czy możesz podzielić się "wrażeniami" ?
    W ogóle, jeśli Ktoś z Was użytkuje drzwi Martom jako główne wejściowe to bardzo prosiłbym o opinie.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sandek Zobacz post
    Kaizen, wybrałeś w końcu drzwi Martom ? Czy możesz podzielić się "wrażeniami" ?
    W ogóle, jeśli Ktoś z Was użytkuje drzwi Martom jako główne wejściowe to bardzo prosiłbym o opinie.
    Przyłączam się do pytania Sandek, ponieważ stoję przed wyborem drzwi i bramy garażowej.
    Wczoraj rozmawiałem z sprzedawcą i jego opinnia na temat Martomu była pozytywna, mówił min że powoli jakościową przebijają wikęnda
    Ciężko mi to potwierdzić, na pewno cena jest trochę niższa, zastanawiam się na wersją grubości 90 czy nie bedą na codzień zbyt grube, cieżkie wzgledem 72 ?
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  6. #26

    Domyślnie

    Ciężko mi uwierzyć, że Mar-Tom przebija jakością Wikędy. Mam jedne i drugie w ofercie i na co dzień mam z nimi styczność.
    Mar-Tom trochę przysnął na rynku i wiele się nie rozwijał przez jakiś czas. Zrezygnowałem wtedy ze współpracy z tą firmą, bo nie oferowała nic nowego. Wikęd za to od wielu lat stara się dorzucać co roku coś nowego do swoich drzwi. Jakoś nie widzę aby Mar-Tom bardzo mocno zaatakował z rozwojem aby nadgodnić te kilka lat stagnacji.
    Ogółem Mar-Tom produkuje dobrej jakości drzwi (stąd mam też i tą markę obecnie w ofercie), ale wydaje mi się że do Wikędów to im jeszcze trochę brakuje. Ale to moja opinia na podstawie moich doświadczeń. Może ktoś z forum ma odmienne zdanie.

  7. #27

    Domyślnie

    Ja natomiast od sprzedawcy usłyszałem, że Martom bardzo goni konkuręcję i ma bardzo nowoczesną fabrykę. Wzornictwo bardzo podobne, w folderach reklamowych specyfikacja "cieplna" identyczna ze wskazaniem na Martom. Wikędu nie widziałem natomiast widziałem Martom Arctic to są ładne drzwi, więcej się nie znam. Ja z racji że muszę drzwi przyciąć zastanawiam się nad Nordic z Martom lub Wikęd Premium z ościeżnicą termo. Co wybrać?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Specyfikacja cieplna ma małe znaczenie. Ważniejsza jest szczelność.
    Upewnij się że drzwi MAR-TOM można skrócić.
    Obejrzyj też drzwi KMT i Wikęd i sam zdecyduj.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #29

    Domyślnie

    W tej wersji 53mm można bez problemu skrócić w tej 70+ tylko w fabryce, ale podobno Martom niechętnie to robi, wikęd bez problemu. Martom Nordic bez szybki z zamkiem listwowym, klamką, systemem jeden klucz, z przycięciem wycenili na 2590zł z montażem. Wikęd optimum bez szybki 76mm 4092zł że skróceniem w fabryce i montażem. 1500zł różnicy ☹ sporo. Jeszcze porównuję się w cenie wikędu Premium z termo

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Przycinanie drzwi na budowie w dzisiejszych realiach to.. brak słów

    Odbędzie się to wyrzynarką lub szlifierką kątową. W obu przypadkach estetyka może pozostawiać wiele do życzenia (zatyczka także nie jest szczęśliwa, bo pogarsza szczelność skrzydła), osłabia się konstrukcję (zwykle zostaje mniejszy ramiak drewniany o ile on tam w ogóle jest). Krawędź cięcia szybciej koroduje. To są moje spostrzeżenia..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #31

    Domyślnie

    Powracam do tematu...
    Wikęd czy MarTom?
    Ktoś coś ma?

    Otwór 150 cm potrzebuje coś z doświetlem...

  12. #32

    Domyślnie

    Wikęd ma wyżej rozwiniętą technologię moim zdaniem. Oczywiście nie skreślaj Mar-Tomu, bo robią dobre drzwi i sam mam je nawet w ofercie. Przy większych otworach jak polecałbym Ci zastosowanie ościeżnicy Termo, bo większy ona sztywność całej konstrukcji. Poza tym w Termo masz wszystko w jednym systemie dopasowanym do siebie (na klik, na wcisk lub trzeba skręcić śrubami ale są dane pomoce montażowe aby wyszło to idealnie równo).
    Nie piszesz czego oczekujesz od drzwi więc i ja ogólnie odpowiem.

  13. #33

    Domyślnie

    Dzięki...
    Zamówiłem Wikęd Termo Prestige Lux oraz do kotłowni Optimum z ościeżnicą Termo

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    roooock

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    59-411
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Dzięki...
    Zamówiłem Wikęd Termo Prestige Lux oraz do kotłowni Optimum z ościeżnicą Termo
    Ile zaplaciles?
    Brame garazowa juz masz?

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał roooock Zobacz post
    Ile zaplaciles?
    Brame garazowa juz masz?
    Sucha cena może być złudna. Poza sporą ilością dodatków w grę wchodzą także serie - np.aluminiowy FUture Inox ma znacznie wyższe ceny niż zwykłe serie stylistyczne..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    roooock

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    59-411
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Sucha cena może być złudna. Poza sporą ilością dodatków w grę wchodzą także serie - np.aluminiowy FUture Inox ma znacznie wyższe ceny niż zwykłe serie stylistyczne..
    W sumie racja... Generalnie zastanawiam sie czy ceny z katalogow maja pokrycie z tymi u sprzedawcow.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Myślisz, że u sprzedawców może być taniej?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Różnie to bywa. Ceny katalogowe zawierają komplet, ale np. bez poszerzeń, bez jakiś extra dodatków czy montażu. Nie zawierają też rabatu, nie każdy sprzedawca go daje. Nie pamiętam za to jak z VAT, ale chyba główne ceny są netto, a przy zakupie z montażem uwzględnia się 8%.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #39

    Domyślnie Nie zgodzę się.

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Ciężko mi uwierzyć, że Mar-Tom przebija jakością Wikędy. Mam jedne i drugie w ofercie i na co dzień mam z nimi styczność.
    Mar-Tom trochę przysnął na rynku i wiele się nie rozwijał przez jakiś czas. Zrezygnowałem wtedy ze współpracy z tą firmą, bo nie oferowała nic nowego. Wikęd za to od wielu lat stara się dorzucać co roku coś nowego do swoich drzwi. Jakoś nie widzę aby Mar-Tom bardzo mocno zaatakował z rozwojem aby nadgodnić te kilka lat stagnacji.
    Ogółem Mar-Tom produkuje dobrej jakości drzwi (stąd mam też i tą markę obecnie w ofercie), ale wydaje mi się że do Wikędów to im jeszcze trochę brakuje. Ale to moja opinia na podstawie moich doświadczeń. Może ktoś z forum ma odmienne zdanie.
    Czytając twoje komentarze mam wrażenie że drzwi martom masz w ofercie ale żebyś coś o nich wiedział to tutaj bym dyskutował. Jeśli chodzi o technologie to raczej to samo, jeśli chodzi o drzwi nie standardowe większy wybór ma wikęd. Jeśli chodzi o cene i jakość porównywalnie z tą różnicą że martom bazuje na ościeżnicach drewniano stalowych w standardzie(bardzo fajny produkt) a wikęd bazuje na ościeźnicy stalowej w standardzie. Obaj mają w ofercie aluminium z tą różnica że w martomie ościeżnica kosztuje 350-400 a w wiked oscieżnica aluminiowa 680-750. To jest tak jak z kupnem bramy wiśniowski czy krispol. Zdania są podzielone z tą różnica że w drzwiach martom i wikęd to podobne rozwiązania a cena nie adekwatnie wyższa w wikęd. Ja bym nie zapłacił 1000-1500zł drożej.

  20. #40

    Domyślnie

    Oczywiście możesz tak sądzić. Mam nadzieję, że zamontowałeś w swoim życiu choć po 100 sztuk drzwi z każdej z tych firm, byłeś na szkoleniach w obydwu siedzibach i masz 200% racji w tym co piszesz? Czy bazujesz na tym co powiedział Ci jeden czy dwóch sprzedawców i na tym co wyczytałeś w necie?
    Ja jak pisałem - Mar-Tom mam w ofercie nie dlatego, że muszę a dlatego, że podobają mi się ich drzwi (jakość, cena, technologia) i uważam, że to dobry produkt. Niestety od wielu lat ja osobiście nie jestem fanem łączenia ościeżnicy drewnianej ze stalowymi drzwiami, a już na pewno nie lubię ościeżnic obleczonych stalą czy alu.
    Co do samych cen drzwi to proszę wziąć kartkę i długopis i wypisać w szczegółach co składa się na cenę drzwi X i Y. Wikęd ma sporo pierdół w cenie, za które w innych firmach trzeba dopłacać, albo w ogóle ich nie ma. Czy Wikęd jest numerem 1 w stalówkach pod względem technologii? Moim zdaniem są bardziej zaawansowane firmy, ale cenowo trafią do kilku procent odbiorców.
    Na podobnych półkach co Mar-Tom można doszukiwać się np. Wikędów czy KMT jako alternatywy. Każda firma ma COŚ w swoich drzwiach ciekawego, coś tańszego lub coś więcej jak konkurencja. Inwestor powinien dobrać takie drzwi jakie mu pasują - ja nie przekonuję, że ta czy inna firma jest naj dla wszystkich.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony