dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Dziś dostałem katalog Mar-Tom. Ceny ciekawe, więc mam pytanie - czy ktoś ma ich drzwi zewnętrzne od strony słonecznej i może powiedzieć jak wyglądają po latach ?

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarek88

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bartoszyce
    Kod pocztowy
    11-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ja jestem dumnym posiadaczem drzwi martom. Co prawda od strony północnej, pod balkonem i nie wiem jak będą wyglądały po latach, natomiast mogę Ci pokazać, jak wyglądają po 4 miesiącach
    Bezpośrednio po montażu w listopadzie zabezpieczyłem je folią, ponieważ ocieplałem dom i nie chciałem ich zabrudzić, czy porysować. W marcu zdjąłem folię bo elewacja już była ukończona i okazało się, że wywaliło mi ogniska rdzy na aplikacji ze stali (sic!) nierdzewnej. Aktualnie piszę już 2 odwołanie od odrzuconej reklamacji. Firma martom bohatersko wręcz się broni przed moimi "atakami" i zarzuca mi, że skatowałem drzwi myjąc je agresywnymi środkami czyszczącymi. Sprawa skończy się w sądzie. Moja opinia na temat drzwi i producenta, to pryma sort - takie nie za dobre. Omijałbym jak kałużę tę złodziejską firmę.
    A oto moje przepiękne drzwi
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d6.jpg
Wyświetleń:	1020
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	442738Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d1.jpg
Wyświetleń:	1320
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	442739Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d7.jpg
Wyświetleń:	1028
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	442740

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    na stali (!) nierdzewnej często pojawiają się takie naloty. Domyślam się, że są różne "gatunki" stali, co na pewno ma przełożenie na cenę. Nie sugeruję że inni producenci dają "lepszą" stal, bo pewnie by się tym chwalili.

    Są za to środki do pielęgnacji elementów ze stali nierdzewnej i może warto od nich zacząć? Kilka linków:
    https://news.wurth.pl/2016/10/w-jaki...al-nierdzewna/
    https://simteq.pl/do/item/041632/sro...xoCsU0QAvD_BwE
    https://drzwioknabramy.eu/srodki-czy...tali-inox.html
    https://gerda.pl/aktualnosc/zestaw-d...inox-1-inox-2/
    https://www.medos.pl/products/index....duct&id=504-10
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarek88

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bartoszyce
    Kod pocztowy
    11-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    Masz nieco racji, finlandia, jednak to chyba nie jest normalne, że takie kwiatki wyskakują po kilku miesiącach, gdzie, zaznaczam, drzwi były bezpośrednio po montażu zabezpieczone folią malarską. Jedyna woda, jaka mogła się tam pojawić to tylko w wypadku zaparowania... A to w końcu są drzwi zewnętrzne, a nie lodówka. I to drzwi za 4500pln. Wiem, że są droższe i prawdopodobnie lepsze, ale jakiś poziom trzeba trzymać.
    Co do środków do pielęgnacji, to chyba całe szczęście, że ich nie użyłem, bo producent od samego początku zarzuca mi użycie czegoś takiego i wciska mi winę za zniszczenie. Inna sprawa, że obawiam się, że żaden specyfik nie pomoże bo udało mi się zmyć te rdzawe zacieki gąbką i wodą, ale widać ogniska rdzy. Kwestia jednego deszczu i wszystko znowu wylezie.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Miałem całkiem dawno rdzę na progu aluminiowym. Wióry metalowe z produkcji leżały na progu, zaparowało pod folią i nie mogłem do końca usunąć. Ale nie winię producenta.
    Wspomniane wyżej środki do pielęgnacji są zalecane do pielęgnacji przez renomowanych producentów..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca509

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Darmstadt
    Kod pocztowy
    64-297
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Miałem całkiem dawno rdzę na progu aluminiowym. .
    Nam zdarzyla sie rdza na ramie okna PVC...

  7. #47

    Domyślnie

    Moi mili - aluminium nie rdzewieje. Stal nierdzewna nie rdzewieje. Jest zjawisko tzw "lotnej rdzy". Najprościej zobrazować to szczególnie podczas gdy dom jest jeszcze budowany. Ktoś tnie pręty zbrojeniowe i w powietrzy unosi się charakterystyczny zapach. To właśnie zapach tego co siada na elementach ze stali nierdzewnej i później sobie ten nalot zardzewieje na naszych pięknych drzwiach.
    Wystarczy użyć jakiegoś środka do pielęgnacji inoxów. Ja używam np. tego Wikędowego, bo dostałem go w dobrej cenie. Może to być jakikolwiek środek do takich rzeczy. Lodówkę czy inne AGD w domu też tym można wypucować.
    Do auta są np. środki tylu ADBL Vampire
    https://www.youtube.com/watch?v=Re7qI_nEvR0

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    ...Stal nierdzewna nie rdzewieje...
    no chyba, że przestaje być nierdzewna, np. na skutek przegrzania, jak tutaj - wzdłuż cięcia, najpewniej laserem.

  9. #49
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    roooock

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    59-411
    Posty
    8

    Domyślnie Drzwi

    Cytat Napisał jarek88 Zobacz post
    Ja jestem dumnym posiadaczem drzwi martom. Co prawda od strony północnej, pod balkonem i nie wiem jak będą wyglądały po latach, natomiast mogę Ci pokazać, jak wyglądają po 4 miesiącach
    Bezpośrednio po montażu w listopadzie zabezpieczyłem je folią, ponieważ ocieplałem dom i nie chciałem ich zabrudzić, czy porysować. W marcu zdjąłem folię bo elewacja już była ukończona i okazało się, że wywaliło mi ogniska rdzy na aplikacji ze stali (sic!) nierdzewnej. Aktualnie piszę już 2 odwołanie od odrzuconej reklamacji. Firma martom bohatersko wręcz się broni przed moimi "atakami" i zarzuca mi, że skatowałem drzwi myjąc je agresywnymi środkami czyszczącymi. Sprawa skończy się w sądzie. Moja opinia na temat drzwi i producenta, to pryma sort - takie nie za dobre. Omijałbym jak kałużę tę złodziejską firmę.
    A oto moje przepiękne drzwi
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d6.jpg
Wyświetleń:	1020
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	442738Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d1.jpg
Wyświetleń:	1320
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	442739Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d7.jpg
Wyświetleń:	1028
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	442740
    Wow! No to nieźle...
    Daj znać jak się potoczy dalej Twoja przeprawa z tą firmą.

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarek88

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bartoszyce
    Kod pocztowy
    11-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cóż, coronawirus trochę pomieszał terminy, ale trzeba przyznać, że sprzedawca stanął na wysokości zadania. Poszła gwarancja z tytułu rękojmi, sprzedawca swoimi kanałami zmusił producenta to wyprodukowania nowego skrzydła. Teraz mam w garści oficjalne pismo, że dostane nówkę sztukę i spokojnie czekam. Teraz w zasadzie mi się nawet nie spieszy z wymianą, bo mam papier że dostane nowe, a budowę mogę dokończyć i nie boję się, że je zniszczę, czy zarysuję.


    Ps. w przypadku takich usterek nie ma sensu reklamować u producenta - zawsze jakoś się wyślizgają. A przy rękojmi odpowiada sprzedawca - a że oni
    a. chcą zarobić - więc staną na głowie, żeby nie zwracać pieniędzy klientowi
    b. biorą od producenta nie 10, a 100 sztuk rocznie, więc producent rozmawia z nimi w zupełnie inny sposób jak z klientem.

  11. #51
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    roooock

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    59-411
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek88 Zobacz post
    Cóż, coronawirus trochę pomieszał terminy, ale trzeba przyznać, że sprzedawca stanął na wysokości zadania. Poszła gwarancja z tytułu rękojmi, sprzedawca swoimi kanałami zmusił producenta to wyprodukowania nowego skrzydła. Teraz mam w garści oficjalne pismo, że dostane nówkę sztukę i spokojnie czekam. Teraz w zasadzie mi się nawet nie spieszy z wymianą, bo mam papier że dostane nowe, a budowę mogę dokończyć i nie boję się, że je zniszczę, czy zarysuję.


    Ps. w przypadku takich usterek nie ma sensu reklamować u producenta - zawsze jakoś się wyślizgają. A przy rękojmi odpowiada sprzedawca - a że oni
    a. chcą zarobić - więc staną na głowie, żeby nie zwracać pieniędzy klientowi
    b. biorą od producenta nie 10, a 100 sztuk rocznie, więc producent rozmawia z nimi w zupełnie inny sposób jak z klientem.
    Dobra wiadomość. Super że się tak udało

  12. #52

    Domyślnie

    Elegancko wyszła sprawa. Ja nadal będę upierał się przy tym, że 99,99% takich rzeczy to albo brud albo tzw. lotna rdza (szczególnie jak ktoś jeszcze wykańcza dom i coś stalowego się tnie lub szlifuje na zewnątrz). Ja używam do czyszczenia środka z Wikędu, bo swego czasu sporo tego zakupiłem i mam jeszcze zapas. Dobry też znajdzie się w Gerdzie. Od biedy każdy środek do czyszczenia inoxów z gospodarczego obleci.

  13. #53

    Domyślnie

    Niskiej jakości nierdzewka może mieć zanieczyszczenia w postaci syfu(opiłków) ze stali rdzewnej,węglowej w procesie już samego odlewu danego stopu metalu. Mam trochę rzeczy w ogrodzie z nierdzewki. Do tego nakrętki, śrubki z A2. Na niektórych są ogniska rdzy punktowe. Widać, że to jakieś zanieczyszczenie rdzewne. To nie są jakieś zewnętrzne naloty.

    Dobrze wiedzieć, że są takie kwiatki ze wstawkami inox-owymi. Trzeba takich wykończeń drzwi unikać.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 18-09-2020 o 18:24

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Domyślam się, że tu też są materiały różnej jakości. Trudno oczekiwać by na rynku, na którym trwa walka cenowa firmy bawiły się w szukania stali lepszej jakości a nie w niższej cenie...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #55

    Domyślnie

    Niestety, jest pewnie tak jak napisałeś. Trzeba zarabiać a nie robić produkty wysokiej jakości. Stal nierdzewna, czy kwasówka to pewnie głównie import z Chin a tam wiadomo jak jest...

    ps. przejrzałem wszystkie wzory, wygląd dzwi mar-tom i niestety praktycznie wszystkie są brzydkie. Podkreślam dla mnie. Ta marka odpada nawet jak jest spoko od strony technicznej. Kompletnie nic nie przypasowało.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 18-09-2020 o 19:30

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Panowie , szukam prostych drzwi wejściowych z szybą , z firmy Mar-Tom pasuje mi tylko model G 611/50 w wersji passive . Ktoś coś podpowie czy warto mineło kilka lat od ostatnich wpisów. ? Rozważam ten model albo volte z doorsów.

  17. #57

    Domyślnie

    Moim zdaniem i tak i nie. Zależy jaki masz budżet na drzwi. Mar-Tom nadal ma dobre drzwi i ciekawe rozwiązania. Wiadomo - im wyższa seria i lepiej doposażone drzwi tym lepiej. Alternatywnie popatrz sobie polecane na forum Wikędy czy KMT. Ale jak pasuje Ci Mar-Tom to będą OK.

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    A czy jest powód aby bać się zamka listwowego w M-T ? Rozważam jeszcze czy nie brać cieńszych z podwójnym zamkiem.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W Mar-Tom wziąłem Termo Arktic, czyli bez zamka listwowego.
    Ze względów bezpieczeństwa bym zrezygnował. Ale dla stabilności i docisku uszczelki, zwłaszcza przy braku ramiaka, warto chyba mieć.
    W Wikędzie, jak dobrze rozumiem cennik, ciepły próg jest w cenie ciepłej futryny.
    Wikęd ma też odlotowe ceny na klamki niestandardowe - w Mar-Tom nie ma żadnej w standardzie, a przeciwrozwierceniowa kosztuje 150zł. W Wikędzie sama dopłata do zmiany na przeciwrozwierceniową kosztuje minimum 175zł.

    Jak tak sprowadzam do wspólnego mianownika, czyli ciepłe futryny, progi, zamki listwowe, klamki przeciwrozwierceniowe to mi teraz wychodzi Wikęd 2994 vs Mar-Tom 2364.

    Pozostaje do wyjaśnienia kwestia ramiaka i grubości blachy. Jakoś nie mogę znaleźć tych informacji. Jutro pewnie podzwonię.
    Cześć, jak sprawują się drzwi po latach ? Jestem przed zakupem i każda opinia jest na wagę złota

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qprmark Zobacz post
    Cześć, jak sprawują się drzwi po latach ? Jestem przed zakupem i każda opinia jest na wagę złota
    W końcu wybrałem Wikęda.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony