dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 93
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie Porządkujemy forum - czekamy na Wasze uwagi

    Co Wam przeszkadza? Jak usprawnić korzystanie z forum? Jakie są Wasze rady? Czekamy na Wasze uwagi. Każdemu autorowi merytorycznego wpisu wyślemy Numer Specjalny Muratora.

    Dziękujemy!
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    1. Brak zawodowego moderatora - poki co moderatorami sa osoby robiace to w wolontariacie, w wolnej chwili. Ponadto brak informacji ze post uznany za reklamowy zostal wyedytowany lub usuniety - czasami caly watek traci sens po takiej edycji, wiec osoba ktora zlamala regulamin i jej wpis zostal wyedytowany powinna zostac o tym poinformowana z mozliwoscia zmiany tego wpisu, tak aby cala wypowiedz nie stracil sensu.
    2. Fatalna wyszukiwarka na forum
    3. Obsluga korespondencji w PW - praktycznie nie da sie tam nic znalezc, posortowac, wstawic zalacznikow. Bardzo mala pojemnosc skrzynki
    4. Platny Profil - po co mi tam dziennik budowy? mozna to miejsce na cos innego wykorzystac.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 23-06-2014 o 13:24
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wyszukiwarka na forum powinna miec mozliwosc wyszukiwania słowa w różnych odmianach.
    W tej chwili jak szukam np. informacji o stołach to muszę za każdym razem osobno wpisać:
    'stol", "stół", "stole", "stołu", "stoły" itd.
    Powinna wyszukiwać bardziej kontekstowo.

    Wyszukiwarka nie odszukuje także słów trzyliterowych co jest irytujące, bo wiele projektów domów ma trzyliterowe nazwy (Ala, Ola, Max), podobnie z firmami (AEG, BRW)

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    I jeszcze jedno - moim zdaniem niepotrzebnie tworzy się takie działy jak "Bocianki".
    Rozumiem, ze chodziło o konsolidację budujących, by wymieniali się bieżacymi doświadczeniami, ale to nie działa. Jedna osoba pyta się czy dobrze wybrała projekt (chociaż jest osobny dział tylko o projektach), inna pyta o elektrykę (a jest osobny dział elektryczny), kolejna prowadzi tam dziennik budowy, a jeszcze inna pyta o sposób ogrzewania.
    Ponieważ nowi nie pytają w dedykowanych działach, gdzie siedzą wyjadacze- specjalisci w danych dziedzinach, a wyjadacze prawie nie zaglądają do "Bocianków", często dostają mało odpowiedzi na nurtujące ich pytania. To może ich zniechęcać do pisania, bo czują sie zignorowani.
    Na dodatek często dostają przypadkowe rady od jedno-dwupostowców, które wprowadzają w błąd.

    Albo działy:
    "Wymiana doświadczeń"
    "Doświadczenia i rady, tych którzy już zbudowali"
    "KLUB DYSKUSYJNY FORUM"

    W zasadzie się dublują, jeśli chodzi o zawartość (może intencje były inne, ale brak dokładnego opisu jaką tematykę kazdy z nich mial poruszać).

    Mnożenie działów powoduje, że bardzo cięzko znaleźć odpowiedzi pytania. Kiedy ja szukałam jakiś konkretnych tematów to raz, że irytowała mnie wyszukiwarka, a dwa, ze dostawałam w wynikach np. 50 wątków, ale wiele z nich tylko z 2-3 postami. Przeglądanie ich i wyławianie wartościowych informacji trwało godziny. Wolałam kiedy wiedza była skomasowana w jednym temacie.
    Jak po raz setny ktoś zadaje bardzo popularne pytanie np. "jak założyć ogród", to już nikomu się nie chce na to odpowiadac, bo istnieje kilkanascie identycznych wątków, gdzie w zasadzie temat wyczerpano.

    "Wydarzenia - z ostatniej chwili - aktualne" w swojej istocie niczym nie różni się od Hyde Parku: "Dyskusje na tematy niebudowlane. Wstęp na własną odpowiedzialność... Dyskusje na najbardziej aktualne tematy społeczno–budowlane...."

    "Galeria zdjęć domów Forumowiczów" - w zasadzie wiekszośc wątków to dzienniki budowy lub dzienniki urządzania wnętrz a nie galerie.

    "Przepisy kulinarne - o gotowaniu i nie tylko" - ten dział zdominował niktsepcjalny i jego hejterzy, przez co praktycznie jest martwy.

    Za to rodzieliłabym dział "Prawo i finanse". Bo sporo jest pytan dotyczących prawa budowalnego, interpretacji MPZP oraz problemów z reklamacjami i giną one wśród porad dotyczących kredytowania budowy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-06-2014 o 18:56

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedpiścami w tematach:
    - wyszukiwarka jest do bani, niestety.
    - dział "Bocianki" też wydaje mi się zbędnym rozmydlaniem zawartości forum.
    - co do moderacji (@fighter) - moderując jakąś dyskusję staram się to robić tak, żeby nie traciła sensu, ale czasami, zwłaszcza w przypadku dużej dyskusji, która ciągnie się przez ileś stron i "meandruje" nie jest to takie proste. Druga rzecz to fakt, że jesteśmy tylko ludźmi, a często moderujemy z konieczności rzeczy, na których niespecjalnie się znamy - jeśli są jakieś uwagi co do zasadności moderacji, wnioski co można było zrobić inaczej, proszę to do nas wysyłać, choćby klikając w "zgłoś do moderacji" pod pierwszym lepszym postem w dyskusji i tam pisząc, o co biega, takie zgłoszenie trafi do moderatorów, a więc i do zainteresowanej osoby. Zawodowy moderator - byłoby fajnie, ale to by musiał być albo dobrze znający się na wszystkim omnibus, prawdziwy człowiek-orkiestra, albo armia ludzi: do obsługi poszczególnych działów, nie wiem, czy fundusze przeznaczone przez redakcję na obsługę forum by na to pozwoliły

    Od siebie dodałbym jeszcze propozycję rzeczy, której mi szczerze mówiąc brakuje: funkcjonalność znana z wielu innych forów: jakiś system punktowania forumowiczów za ich aktywność na forum, system widoczny dla innych forumowiczów, co pozwoliłoby osobom poszukującym informacji oceniać, czy odpowiada im osoba wiarygodna, czy ktoś, kogo strach słuchać. Myślę, że przykłady na poparcie tezy zna każdy jako tako zaawansowany użytkownik forum, w każdym chyba dziale są znakomici doradcy pospołu ze znakomitymi hejterami a do tego dochodzi jeszcze całe grono zwyczajnych szkodników, taka punktacja byłaby świetną informacją n/t wiarygodności, informacją na tyle wiarygodną, że modyfikowaną na bieżąco przez samych użytkowników.

    To mógłby być jakiś system "lajków/dislajków" przy każdym userze, ewentualnie znany z licznych innych forów i moim zdaniem świetnie się sprawdzający przycisk "pomógł", choć tu u nas, nie wiem, czy nie lepsze byłyby dwa przyciski: "pomógł" i "zaszkodził"
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #6
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Dziękujemy - i prosimy o kolejne wpisy
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jarek - nie obawiasz się że producenci kotłów i PC zaminusowaliby się na śmierć?

    Tytuł Najlepszy Doradca na forum - akurat jest goraca dyskusja o sens tego tytułu na forum.
    Ten tytuł powinno dawać się komuś kto naprawdę dużo zebrał poleceń, a nie po dwóch głosach (kwestia Brzęczkowskiego).
    Albo wcale. Bo ludzie mają pretensję, że niektórzy forumowicze z tym tytułem zamiast dobrze doradzać, doradzają produkty/uslugi z ktorymi są związani zawodowo.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-06-2014 o 16:06

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, proponowałem przycisk "zaszkodził" z myślą o innych chronicznych przypadkach znanych z forum (mniejsza o przykłady, myślę, że w każdym dziale jest przynajmniej jeden oczywisty, być może często ten sam ) , ale fakt, masz rację, tam to by od razu na noże poszło Niemniej, wydaje mi się, że pomysł by się sprawdził.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Zbiorówce "Forum - Nowe posty" przy autorze ostatniego postu umieszczenie godziny i minuty wpisu /ułatwi bycie na bieżąco/ oraz przesunięcie zegara na serwerze o 2 godziny do przodu, co by był zgodny z czasem w PL.
    Dla mnie niezrozumiałym jest sposób aktualizacji ostatnich wpisów.
    Raz widzę 12 stron mimo zalogowania i wcześniejszego przejrzenia, innym razem 1-2 wpisy, "tracąc" pozostałe nie przejrzane /gdzieś zniknęły/.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    Na tym forum można napisać 5000 razy "mam w d...pie to forum" i dostanie się tytuł najlepszego doradcy, a ktoś kto wypowie się dwieście razy ale sensownie i rzeczowo dalej jest uważany za nowicjusza.... system tytułowania powinien być oparty na głosach forumowiczów a nie na ilości postów...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Forum Murator jest powiązane z ofero24. A może by tak zainwestowac w Zszywkę, Homebook czy inny polski portal działajacy na zasadzie pinteresta i poprzez niego tworzyc "Galerię zdjęć domów forumowiczów"? Dzieki temu Redakcja mogłaby mieć dostęp do posegregowanych zdjęć bez przebijania się przez wątki na forum.

    Niektóre forumki pozakładały swoje galerie na Pintereście.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-06-2014 o 17:20

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kondziu87r Zobacz post
    Na tym forum można napisać 5000 razy "mam w d...pie to forum" i dostanie się tytuł najlepszego doradcy, a ktoś kto wypowie się dwieście razy ale sensownie i rzeczowo dalej jest uważany za nowicjusza.... system tytułowania powinien być oparty na głosach forumowiczów a nie na ilości postów...
    Niektóre tytuły (jak najlepszy doradca) sa oparte na glosach forumowiczów.
    Problem z tym, że nikt tych głosów nie weryfikuje, więc czasem dostają je ludzie kontrowersyjni, albo firma mająca tutaj kilku anonimowych naganiaczy.

  13. #13

    Domyślnie

    Mi brakuje na forum działu dotyczącego stolarki. Takie tematy poruszane są często w innych działach: zrób to sam, domy drewniane czy wnętrza, może warto by było zrobić dział dedykowany. Jeżeli jest jakiś konkretny powód dla którego nie ma takiego działu i powód ten jest znany wszem i wobec wszystkim forumowiczom to przepraszam - jestem tu nowy

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Dołożyć oprócz ilości postów także ilość postów usuniętych przez moderatora. W ten sposób zobaczymy czy ktoś jest pieniaczem zaśmiecającym forum, czy forumowiczem zainteresowanym wymianą doświadczeń, poradami etc.
    Wiemy przez ile stron lecą pyskówki, wzajemne obrażanie.
    Powinna być też możliwość zgłaszania postów do moderacji merytorycznej, tak by można było odwołać się do jakiegoś autorytetu w jakiejś dziedzinie, jeżeli forumowicz głosi swe prawdy objawione z uporem świętego męża, a te stoją w opozycji do nauki o budownictwie. Po takiej moderacji posty powinny być usuwane automatycznie aby nie szerzyć szkodliwych dla ludzi pomysłów wymyślonych przez autora postów. Nie wszyscy forumowicze mają wiedzę, czy czas na weryfikację takich tez, a tylko uznają że skoro ktoś od kilku tysięcy postów głosi "słowo boże" to znaczy ma rację, a ogólnoświatowy spisek marginalizuje jego dokonania.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luceek Zobacz post
    Mi brakuje na forum działu dotyczącego stolarki. Takie tematy poruszane są często w innych działach: zrób to sam, domy drewniane czy wnętrza, może warto by było zrobić dział dedykowany. Jeżeli jest jakiś konkretny powód dla którego nie ma takiego działu i powód ten jest znany wszem i wobec wszystkim forumowiczom to przepraszam - jestem tu nowy

    Myślę, że dział zrob to sam, gdyby mial pręznego stolarza, chcącego dzielić się wiedzą, rozkręciłby go.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A ja jestem za
    Dział "Stolarstwo" samą swoją obecnością skupiłby tematy stolarskie i może wygenerował takiego dyżurnego specjalistę.
    Na podobnych zasadach zresztą widziałby mi się dział "ślusarstwo" (nazwy można by dopieścić), ale tu już nie jestem pewien, czy popularność byłaby równie duża.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    A ja jestem za
    Dział "Stolarstwo" samą swoją obecnością skupiłby tematy stolarskie i może wygenerował takiego dyżurnego specjalistę.
    Na podobnych zasadach zresztą widziałby mi się dział "ślusarstwo" (nazwy można by dopieścić), ale tu już nie jestem pewien, czy popularność byłaby równie duża.
    No własnie boję się rozdrabiania wątków. Bo jak ktoś remontuje domek to w zasadzie często pyta się trochę o stolarkę i troszkę o ślusarstwo i trochę o inne elementy. Nie wiedząc gdzie zadać pytanie bardziej ogólne, obejmujące kilka branż, i tak umieści je w "Wymiana doświadczeń".

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    No własnie boję się rozdrabiania wątków. Bo jak ktoś remontuje domek to w zasadzie często pyta się trochę o stolarkę i troszkę o ślusarstwo i trochę o inne elementy. Nie wiedząc gdzie zadać pytanie bardziej ogólne, obejmujące kilka branż, i tak umieści je w "Wymiana doświadczeń".
    Moim zdaniem pewne rozdrobnienie wątków właśnie sprzyjało by porządkowi. Szczerze mówiąc nigdy dotąd nie śledziłem forum technicznego, na którym była by tak duża ilość działów ogólnych, i co za tym idzie, tak duża dowolność w wyborze działu, jak tutaj. Dla podanego przez ciebie przykładu właśnie takie rozdrobnienie było by pożądane pod kątem porządku na forum.

    Tutaj mamy większość działów ogólnych, a obok nich działy specjalistyczne jak "kolektory", "pompy ciepła". Dlaczego wśród nich nie miało by być również stolarstwa czy ślusarstwa? Tym bardziej, że są na forum tematy w ogóle nie związane z budową domów.
    Żeby nie rozdrabniać jednak za bardzo, proponował bym ogólniejsze nazwy "obróbka drewna" i "obróbka metalu" łączące różne techniki przetwarzania tych materiałów (np kowalstwo)

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Luceek - jako moderator dziennie przenoszę z działu "Wymiana doświadczeń" średnio po 10 postów do właściwych działów, bo ludzie mając ich tak wiele nie zaglądają do kazdego. Albo czytają kilka pierwszych z brzegu. I w pewnym momencie wszyscy przeglądają tylko "Wymiana doświadczeń" a reszta jest martwa.
    Poszczególne działy trzymają się tylko sile napędowej kilku osób - np. okna i drzwi trzymają Finlandia, Charlie i kilku innych montażystów. Otoczenie domu i zagospodarowanie działki prowadzi w większosci blechert. Podobnie Pompy i Ogrzewanie trzyma klika producentów.
    Ale czy ktoś odwiedza masowo dział dach albo ściany/kominy? Nie - te tematy i tak wędrują do "Wymiana doświadczeń". A potem mozolnie muszę je przeglądać i odsyłać do własciwych działów.
    Ostatnio ktoś nawet o trawnik pytał w "Wymiena doświadczeń".

    W mojej ocenie duże rozdrobienie działów jest niekorzystne.

  20. #20

    Domyślnie

    Rozumiem twój punkt widzenia jako moderatora. Może rozwiązaniem problemu była by blokada "wymiany doświadczeń"? W końcu każde doświadczenie można zaklasyfikować do jakiegoś konkretnego działu.
    Tak to wygląda z mojego punktu widzenia, ale może jako "świeżak" powinienem zachować swoją opinię dla siebie Z mojej strony EOT. Pozdrawiam

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony